Skip to main content

Topic: SIX Hexcopter - moja prva hexa (Read 39737 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #90
MultiWii i Ardupilot su iz toga razloga već odavno na Mega čipu, ima jedno 10x više memorije ako se ne varam...
a opet... neki izleti u 32 bitne vode također postoje (rabbit, MultiWii32bit) no nije to još to, jer vrte isti kod pisan za 8bitni cpu s malim modifikacijama...
Naza recimo koristi također 32bitni CPU, kod je nepoznat, vjerojatno njihov pisan od početka za 32b.

no to sve skupa ne znači da se ne može vrlo lijepo može letjeti i snimati na 8bita...
baš dovršavam jedan quad temeljen na dosta staroj wii pločici za 28$, prilično dobro leti za te novce.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #91
MultiWii i Ardupilot su iz toga razloga već odavno na Mega čipu, ima jedno 10x više memorije ako se ne varam...
a opet... neki izleti u 32 bitne vode također postoje (rabbit, MultiWii32bit) no nije to još to, jer vrte isti kod pisan za 8bitni cpu s malim modifikacijama...
Naza recimo koristi također 32bitni CPU, kod je nepoznat, vjerojatno njihov pisan od početka za 32b.

no to sve skupa ne znači da se ne može vrlo lijepo može letjeti i snimati na 8bita...
baš dovršavam jedan quad temeljen na dosta staroj wii pločici za 28$, prilično dobro leti za te novce.

Gledao sam malo druge plocice, od one HK s GPS do Revolutiona ( taj zvuci obecavajuce), no sto kazes za letenje i zabavu ne treba nesto posebno, a kako bolje upoznajem KK2 tako i vidim da uz malo truda moze jako puno.

Kod gledam iz znatizelje, a ostavljam si mogucnost malo prilagoditi ako pozelim, uvijek mogu obrisati druge konfiguracije (tri, duo, +) te sto ne koristim i osloboditi malo prostora za neku sitnu modifikaciju.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #92
Neka mjerenja, hoce povuci puno vise struje u letu nego sto sam mjerio na stolu.
Ne znam da li se elektro razrade pa vise daju ili u letu nije isto kao na stolu.

http://www.youtube.com/watch?v=UBiosjvRSDg

Sve je jos u granicama, ali nije malo.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #93
kako se batka prazni, tako cucla više A za držat jednako težak model u zraku.
na stolu je batka puna a svi obično probamo na sekundu/dvije gas samo.

u hoveru je potrošnja jedna,
kod penjanja druga,
a kod spuštanja treća, 
no kod kočenja spuštanja nerijetko bude najveća struja, jer želimo model zaustaviti u kratkom periodu.

to ti je vjerojatno taj peak koji ti je zabilježio wattmetar.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #94
kako se batka prazni, tako cucla više A za držat jednako težak model u zraku.
na stolu je batka puna a svi obično probamo na sekundu/dvije gas samo.

u hoveru je potrošnja jedna,
kod penjanja druga,
a kod spuštanja treća, 
no kod kočenja spuštanja nerijetko bude najveća struja, jer želimo model zaustaviti u kratkom periodu.

to ti je vjerojatno taj peak koji ti je zabilježio wattmetar.

To bi objasnilo rezultat.
Sada bi trebao loger za detaljnije, no kako sam za sve ostavio veliki sigurnosni faktor nema rizika.

Hvala na objasnjenju.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #95
Pripreme za vecernja sumrak letenja, da mogu i preko tjedna poslije posla, inace je mrak i nista do vikenda, a vikend magla ili kisa.


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #96
To što se tiče potrošnje struje je ok, prve 3 asocijacije kada mi netko spomene quad ili hexu su: gladno struje, može tegliti, ne treba pilota  8), no šalu na stranu, nisam uočio dali si naveo masu hexe ili mi je promaklo, ali 28A je sasvim ok za hexu te veličine na 3S, čak ni ovih 117A nije previše ali pripazi na te konektore, ja koristim traxxas konektore i oni to trpe ali se naravno isto malo griju, moj veliki quad od 3,8kg je u hoveru 50A (kasnije i više) a radi na 4S (2x2S), u peaku bude i do 200A, sva sreča pa RedBrick sve trpi, ali taj quad planiram preraditi kad se malo zasitim FPV-a na 450tki, najvjerovatnije ću motore premotati na niži KV, ići će keramički ležajevi, a naravno i daleko veći propeleri 15-17" u odnosu na 12" koji su sad. Sve je super napravljeno ali toomuch neefikasno, ali samo malo, neefikasnost ima i dobru stranu, zvuk, naravno za one koji preferiraju buku  :) a tu je i veća brzina s istim nagibom, još ako je pitch na propovima 8 uspjeh je zagarantiran  :)

Quad prvi let s Naza-om

i naravno batkovi poslije 20ak letenja u att
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #97
To što se tiče potrošnje struje je ok, prve 3 asocijacije kada mi netko spomene quad ili hexu su: gladno struje, može tegliti, ne treba pilota  8), no šalu na stranu, nisam uočio dali si naveo masu hexe ili mi je promaklo, ali 28A je sasvim ok za hexu te veličine na 3S, čak ni ovih 117A nije previše ali pripazi na te konektore, ja koristim traxxas konektore i oni to trpe ali se naravno isto malo griju, moj veliki quad od 3,8kg je u hoveru 50A (kasnije i više) a radi na 4S (2x2S), u peaku bude i do 200A, sva sreča pa RedBrick sve trpi, ali taj quad planiram preraditi kad se malo zasitim FPV-a na 450tki, najvjerovatnije ću motore premotati na niži KV, ići će keramički ležajevi, a naravno i daleko veći propeleri 15-17" u odnosu na 12" koji su sad. Sve je super napravljeno ali toomuch neefikasno, ali samo malo, neefikasnost ima i dobru stranu, zvuk, naravno za one koji preferiraju buku  :) a tu je i veća brzina s istim nagibom, još ako je pitch na propovima 8 uspjeh je zagarantiran  :)

Quad prvi let s Naza-om

i naravno batkovi poslije 20ak letenja u att

Hexa je 2.1 - 2.3 kg ovisno o broju baterija.
Flight time i nije tako los, s 2x2200 oko 8 min ostane jos, s 3x2200 oko 12 sto mi je dovoljno,
s4x2200 moze 15 minuta ali onda mi je malo teska.
3x2200 mi se pokazala najbolja kombinacija i na to jos stane gopro tezina bez problema.


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #99
50 LED gore ima i far naprijed


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #100
još stavi plavu rotaciju i to je to !!!

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #101
još stavi plavu rotaciju i to je to !!!

Nemam rotaciju, no mogu jos plave i crvene ledice ( te jos nemam), poslali mi zute greskom umjesto crvene, a zute nema vise ni za nabaviti.


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #103
Fora, ali zašto ne letiš više FPV preko fatshark cvika i kamere koje imaš od 8.mjeseca?
http://www.flyfreak.net/multirotor/x666-kk2-moj-prvi-quad/msg87998/#msg87998
platio si to preko 400$ a stoji ti  neiskorišteno, šteta :(

vidim da se na filmićima zadržavaš u krugu 50m,
a fpv ti lovi 11x dalje  ??? kada si ono bio mjerio, 550m
što znači i više zabave za 0kn, pošto sve već imaš  :)

a i praktično je ponesti na livadu kako sam veliš, pa nema isprike   ;D

Quote
odmah vidim koliko su cvike prakticnije za nositi,
cvike mala torbica i to je sve sto treba.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #104
Fora, ali zašto ne letiš više FPV preko fatshark cvika i kamere koje imaš od 8.mjeseca?
http://www.flyfreak.net/multirotor/x666-kk2-moj-prvi-quad/msg87998/#msg87998
platio si to preko 400$ a stoji ti  neiskorišteno, šteta :(

vidim da se na filmićima zadržavaš u krugu 50m,
a fpv ti lovi 11x dalje  ??? kada si ono bio mjerio, 550m
što znači i više zabave za 0kn, pošto sve već imaš  :)

a i praktično je ponesti na livadu kako sam veliš, pa nema isprike   ;D

Quote
odmah vidim koliko su cvike prakticnije za nositi,
cvike mala torbica i to je sve sto treba.

Prodao sam cvike, nemam ih vise,
nije mi leglo, nisam se mogao opustiti, falio mi je spoter a nisam mogao zenu uvijek nagovoriti da ide sa mnom,
s cvikama ne vidis oko sebe a meni se uvijek pojavi par slucajnih prolaznika, bojao sam se gubitka signala a ni turnigy ni KK2 nemaju failsafe i RTH.

Novce sam ulozio u pro stanicu, stigla neki dan i napravio sam kutiju ( stiropor od pakiranja u metalni kofer) i uskoro idem isprobati na modelu, na simulatoru radi bez greske.