Skip to main content

Topic: SIX Hexcopter - moja prva hexa (Read 39618 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #270
Dali si isprobao warp stabilizer u CS6-ici? Preluda stvar, ne treba gimbal ako se snima u 2,7K, taman taj rub od 1080 pa do 2,7K pojede stabilizacija (zada se max scale), tako da ostane čisti 1080 glatko stabiliziran, ja isto još uvijek isprobavam i pravim presete, a i i7 sa memorijom na 2GHz se namući dok preskenira sve frejmove.
Evo primjer:

http://www.video2brain.com/en/lessons/warp-stabilizer
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #271
Dali si isprobao warp stabilizer u CS6-ici? Preluda stvar, ne treba gimbal ako se snima u 2,7K, taman taj rub od 1080 pa do 2,7K pojede stabilizacija (zada se max scale), tako da ostane čisti 1080 glatko stabiliziran, ja isto još uvijek isprobavam i pravim presete, a i i7 sa memorijom na 2GHz se namući dok preskenira sve frejmove.
Evo primjer:

http://www.video2brain.com/en/lessons/warp-stabilizer

Koristim ga, stavim da lagano umiri, to je uvjerljivo najsporiji filter,
Analayze traje.

Evo i slikica koliko treba za encodiranje ( preko 1 h )

[attachimg=1]


Re: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #272
Moracete napraviti uputstvo za rukovanje za nas obicne smrtnike

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #273
Napokon imam sve dijelove za novi frame.1 dio gotov :)

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #274
ovo izgleda bomba  ;D
svaka čast :)

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #275
Ajfelov toranj koji leti. :)

Odg: Re: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #276
Moracete napraviti uputstvo za rukovanje za nas obicne smrtnike

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

Za defish sam jedan snimio za ostalo ovisno o interesu.

http://www.youtube.com/watch?v=KPKoML6HJ8o

914 pogleda, to je relativno ok

Nakon sto sam se naigrao u Adobe i isproba cisto defish defish plus warp 2-3 izlazna formata
otvorio u Vegasu i napravio video ( probao sam i zoom da se ne vide elise ali kako video treba pokazati mir KK2 1.6 ostavio da dokazem da nije stabilize trik)

Vegas nije najbrzi ( to je power director) ali je brzi
Ima Vegas i odlican stabilize ( nema dobar defish, ima nesto slicno) ali je isto spor i ako snimak valja ne treba

[attach=1]

[attachimg=3]


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #278
Iz moje perspektive, ovo je banana totalna kad se dogodi, ali dobro svi su živi i zdravi, popravit će se. Ja rastavljam većinu svih stvari koje sam kupio i pregledavam i te prelemljujem po potrebi ali ni to nije dovoljno za 100% siguran let. Žice od motore su naravno bakrene i pucaju od vibracija s vremenom u spoju sa konektorom, nikako ne direktno žice od namota držati ulemljene u bulet konektore, najbolje je prvo prijeći s žice namota na silikonsku pa onda na konektor i sve spojeve dobro stisnut termo bužirom. Ja uopće ne koristim te konektore nego direkt lemim na žice ESC-a.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #279
Da isto ću napraviti na novoj hexi, s skupljim motorima sve će biti zalemljeno.

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #280
Ja isto lemim direkt, ne vjerujem konektorima dok spajam hifi doma, a kamoli za ovakve stvari

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #281
Da isto ću napraviti na novoj hexi, s skupljim motorima sve će biti zalemljeno.

Ja isto lemim direkt, ne vjerujem konektorima dok spajam hifi doma, a kamoli za ovakve stvari

Sramota za priznati na Hexi power board predvidjen do 8 x 10A ( tjeram 6 x 20A),
pa gotovi kablovi XT60 s dvije zice ( dodani 3.5 buliti na drugi kraj) ustekani u power board, pa ESC kao na avionu XT60 na jednoj buliti na drugoj
pa na bulite od motora

regleri idu na bec eliminated cable ( produzni bez crvene),

2 baterija na jedan paralelni pa onda te dvije i 3 baterija na jos jedan paralelni pa na power board XT60
ako ide 4 baterije jos jedan paralelni,

sigurno sam neki produzni preskocio

jednom sam brojao i nakon 27 XT60 odustao koliko ih ima.

Na letu s power meterom sam imao jos 2.


Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #283
Napokon nasao vremena da malo letim FPV,
iako imam sve sigurnosne ( recimo vecinu) tesko mi se opustiti i vjerovati elektronici.

[attachimg=1]

 

Odg: SIX Hexcopter - moja prva hexa

Reply #284
Ma samo naprijed, ako ti RTH radi nemaš nikakve brige, samo prije polijetanja provjeri dali je dobro zalocko satelite da ne bi pomislio da je povratak kući tamo negdje u šumi  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis