Skip to main content

Topic: izaso GoPro3 (Read 34369 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

izaso GoPro3

Reply #120
Wow majstore - respect!


Visoko letim, nisko padam!

Odg: izaso GoPro3

Reply #121
Hoće li biti zaštićena leća ( prednji panel malo izbočen, ali da se ne vidi u videu R3) barem malo da u slučaju pada ne bude direkt na udaru ?
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: izaso GoPro3

Reply #122
da, tako je zamišljeno... kućište je izbačeno da prelazi leću, ali da ne ulazi u kadar.

Odg: izaso GoPro3

Reply #123
Evo uletio sam i ja u GoPro3 Black i mogu reći wow, pogotovo zato što nisam ni imao priliku isprobat dvojku već sam imao na raspolaganju jedinicu.
Eto ga i prvi video:
GoPro3 Black - My first test on quadcopter

GoPro je namontirana na quad tako da je u svojem kučištu koje je nalijepljeno dolje za frame, a snimanje je poštimano up side down, ostali detalji u videu.

Vibracija ima ali za to je kriv prednji lijevi propeler (RCTimer carbon 1147SF) kojeg koliko god balansirao uvijek pravi problem zbog toga što mu jedno krilce ide pod drugim kutem u odnosu na drugo. Da stvar bude zanimljivija imam i jedan drugi komplet propelera carbon 1150E gdje jedan prop ima isto taj defekt ali još izraženije i čak do te mjere da grije motor ko lud.
Mislim da će idući propeleri biti neki drugi a ne ti sa RCTimera, jer imam DuBro prop balanser i vrhunski sam ih balansirao (pa čak i hub), uzeo sam i mnogo bolje prop adaptere koji drže prop u centru za razliku od ovih sa RCTimera, a rezultati su poražavajući. A ujedno mislim da u tim stvarima nije dovoljno statičko balansiranje, ali definitivno će bit bolje sa propelerima koji su iskalupirani u ispravnom kalupu  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: izaso GoPro3

Reply #125
mogu napraviti, nema problema.

vidim na netu da ima više rješenja za 3D.
[attach=1]  [attach=2]  [attach=3]

da li je u milimetar bitno koliko su leće udaljene jedna od druge?
da li da budu kao na prvoj slici, gdje je jedna kamera okrenuta naopako, ili da budu jedna do druge, pravilno okrenute?

izaso GoPro3

Reply #126
Narocito bitno za nas modelare, 3d sa 200 metara udaljenosti...


Visoko letim, nisko padam!

Odg: izaso GoPro3

Reply #127
mogu napraviti, nema problema.

vidim na netu da ima više rješenja za 3D.
[attach=1]  [attach=2]  [attach=3]

da li je u milimetar bitno koliko su leće udaljene jedna od druge?
da li da budu kao na prvoj slici, gdje je jedna kamera okrenuta naopako, ili da budu jedna do druge, pravilno okrenute?

Nije bitno u milimetar da leče budu jedna od druge na točnoj udaljenosti, u 3D produkciji su najčešći pojmovi dubina slike (depth) i konvergencija slike (parallax). Ako su ovi parametri u produkciji i načinu snimanja podesivi onda je moguće proizvesti vrlo realan 3D doživljaj. Kod čovjeka osjećaj dubine u slici koju vidi s 2 oka je predefiniran budući da mozak nesvjesno sabire i obrađuje informacije iz 2 oka koja su na određenom razmaku, a taj parametar je dakle vrlo fiksan (razmak između očiju kod individualca). Postoji jedna druga stvar koja je podesiva, a to je kut gledanja pojedinog oka, nesvjesno nastojimo fokusirat oba oka na predmet koji gledamo bio on daleko (oba oka teže paraleli) ili blizu (pod kutem prema centru).

Standardno kučište za gopro kamere koje se nalazi na tržištu smješta kamere u to kučište na način da razmak između leća bude otprilike kao razmak između očiju kod čovijeka, ujedno ne nudi mogučnost podešavanja kuta između kamera nego drži kamere fiksno paralelno. To je kao kad bi cijelo vrijeme promatrali nešto u daljini. Gledao sam jako puno snimaka na 3D monitorskoj opremi koje su snimljene na taj način, osječaj dubine je prisutan, dakle slika na platnu pliva tamo negdje u dubini ali se pojavljuje problem ako u kadar uleti nešto što je blizu. Tada bi se oči prirodno htjele prilagodit tome nečem ali nemogu jer kamere i dalje snimaju pod paralelnim kutem koji seže u dubinu i tada dolazimo do novog pojma u 3D-u a to je "eye strain".

3D produkcija je mnogo složenija od toga da stavimo 2 kamere jednu do druge pa nek svaka snimi što snimi. Ako čemo tako snimat onda je bolje neka slika bude u 2D ili što je Daglas naveo "Narocito bitno za nas modelare, 3d sa 200 metara udaljenosti..."
3D produkcija zahtjeva planiranje snimke, evo dat ću vam za primjer: snimamo 3D iz pilotske kabine tako da je cijeli središnji dio kadra prikazuje pogled kroz vjetrobransko staklo kabine (iako se pri rubovima kadra vide okvir, instrumentacija...) ono što nas zanima su objekti u daljini, oblaci, horizont... kamere snimaju pod gotovo paralelnim kutem, u određenom momentu kamere se spuštaju sa vjetrobranskog stakla na kokpit zrakoplova, budući da se kadar promjenio, gledatelju više nije zanimljivo to što je vani u daljini nego sada želi gledati instrument ploču i dešava se slijedeće: oči nesvjesno kreču mijenjati kut gledanja kako bi se prilagodile predmetima na blizini, u tom istom trenutku kamere to moraju popratit svojom konvergencijom snimanja, one također moraju promjeniti kut snimanja novonastaloj situaciji kako bi doživljaj i 3D iskustvo kod gledatelja ostao što realniji, jer ako 3D nije realan čemu onda uopče postoji, za naprezanje očiju možda? I da, ne pričam o 3D-u gdje se koriste naočale sa jednim crvenim a drugim plavim filterom (to je tehnologija iz 80ih prošlog stolječa) nego pričam o današnjim najčeščim metodama prikaza 3D-a, a to su polarizirajuči filtri ili active shutter.

Ako želiš napravit novi korak u pogledu snimanja 3D-a sa GoPro kamerama probaj napravit kučište gdje se može podešavati kut između leča, pa samim time će biti moguče za određenu situaciju snimanja naći neki kompromis između prikazivanja objekata u daljini i onih koji su blizu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: izaso GoPro3

Reply #128
wow ??? frankycro, hvala na tako iscrpnom odgovoru na moje jednostavno pitanje...

challenge accepted!



Odg: izaso GoPro3

Reply #129
Pitanje/zamolba za korisnike GoPro 3 Black, uočio sam jedan bug u radu kamere pa ako netko ima istu volio bi da testira pa da javi rezultat.
Znači kada se snima u "Camera upside down" režimu, videi su ok ali kada se prijeđe iz tog "Camera upside down" u "Default" režim slijedeći videi koji se snimaju imaju artifakte (slika izlomljena i vertikalno i horizontalno). Ako se kamera resetira (power off power on) onda su slijedeći videi koji se snimaju ok, ali ovi od prije reseta imaju artifakte na sebi još uvijek (što je i logično tako su snimljeni). Snimam najviše na 1920x1080 @60FPS Medium Protune Off i nisam još isprobao dali se događa na drugim rezolucijama.

Ajde budite tako dobri pa mi to testirajte  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: izaso GoPro3

Reply #130
Nije mi se nitko tko ima GoPro3 kameru udostojio testirat taj scenario kod snimanja gdje se očituje navedeni bug ali evo što kažu sa GoPro tehničke podrške:

Moj upit (nakon već nekog razgovora):

"OK, I completely wiped the sd card with sd formatter application, and it seems that it solved the problem with freezing, but I'm going to test to make sure.

About PROBLEM 2
(Another bug is when returning from "Camera upside down" to "Default" next recorded videos has artifacts (broken images), until the camera is reset, after reset (power off power on) new recorded videos are ok.)

I found that this problem occurs only on the following camera settings:
Video mode 1920x1080 @60FPS Medium ProTune Off (Please test with that settings to confirm).
I also found that this problem has nothing to do with the sd card (I tested with another sd card).

To test:
Rec video on that settings with "up side down" activated, then go to menu and switch back to "default orientation" (do not power off camera, just exit menu), now rec second video, after that connect camera to USB and download or preview videos, are both two videos are ok or the second one has artifacts?"

Odgovor:

"Hi Vladimir,

I did recreate your scenario, and both sets of videos that I filmed with 2 HERO3 Black Editions, one upside down, one right-side up, in your exact settings, seem to show the artifacts in the second video clip that was filmed right-side up.

This does sound like a firmware bug, and we'll be reporting this bug to engineering so they can fix it in the next firmware update for the HERO3: Black Edition camera.


Please let us know if you have any further questions.

Many Thanks"

Jupi pronašao sam bug  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: izaso GoPro3

Reply #132
Ti vrapca, to se samo renta ili?

lp
Toni

Odg: izaso GoPro3

Reply #133
Pitanje/zamolba za korisnike GoPro 3 Black, uočio sam jedan bug u radu kamere pa ako netko ima istu volio bi da testira pa da javi rezultat.
Znači kada se snima u "Camera upside down" režimu, videi su ok ali kada se prijeđe iz tog "Camera upside down" u "Default" režim slijedeći videi koji se snimaju imaju artifakte (slika izlomljena i vertikalno i horizontalno). Ako se kamera resetira (power off power on) onda su slijedeći videi koji se snimaju ok, ali ovi od prije reseta imaju artifakte na sebi još uvijek (što je i logično tako su snimljeni). Snimam najviše na 1920x1080 @60FPS Medium Protune Off i nisam još isprobao dali se događa na drugim rezolucijama.

Ajde budite tako dobri pa mi to testirajte  :)

jedan bug ja sam ih primjetio podosta... Spajanjem uređaja na mobitel nekad kamera toliko zablesi da bez vađenja baterije nema šanse da se spoji. Onda prilikom prijenosa uživo slike na mobitel, uredno se spojim ali slike nema dok se par puta ne spojim na kameru. I ovo nije bug, nesviđa mi se kad postavim da snima obrnuto, naglavačke, a "meni" za konfiguraciju ostane isto, volio bi da ima opcija posebno za "meni".

Odg: izaso GoPro3

Reply #134
ja odradio ko 50 ili 60 testnih snimanja niti jedan put nije se ništa zblesavilo bateriju od kada sam kupio nisam izvadio.
Uredno se spoji svaki put na samsung s2.
Sve mi radi
Mora da je kinez bio pijan kada je tvoju sastavljao.
Ili možda je tvoju sastavljao ovakav komplet stručnjaka kako i za ovaj brod
http://www.killsometime.com/videos/10308/Ship-Launch-Fail