Skip to main content

Topic: SPITFIRE (Read 19749 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SPITFIRE

Reply #75
Dobro jutro Remote svaki savjet je dobro dosao i uradicu kosto kazes samo jos cekam da mi jesus posalje sliku njegovog tezista pa cu viditi. Mozda nam nije ista velicina tanka ali otprilike da usporedim njegovo teziste sa ovim u prospektu a mozda teziste malo pomjerim naprijed. Jeste u Danskoj je pravo tmurno i vlazno ali evo spremam se malo da idem letiti rekli su dace sunce malo proviriti eto da ga nezaboravimo :). Iduce sedmice nam je Bozicno letenje pace biti vise ljudi na terenu mozda bude i koji snimak ako znadnem prebaciti na komp :D

Odg: SPITFIRE

Reply #76
Evo da ti se javim , da ne mislis da sam zaboravio na tebe , probat cu sutra izmjerit teziste pa cu ti javit...

Odg: SPITFIRE

Reply #77
Super, netrebas zuriti

Odg: SPITFIRE

Reply #78
Radilo se malo na katani izkroio sam speru nagrubo treba jos smirglati ali upasano je u trup.Stigli su djelovi za spitfire i netreba mi puno da ga zavrsim

Odg: SPITFIRE

Reply #79
Katana, NE ŽURI jer je vrag (devil) u detaljima...ionako je sada zima ...polako uživaj i javljaj se.Veliki pozdrav ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SPITFIRE

Reply #80
Pozdrav Remote. U pravu si nigdje ne zuriti. Ali neplanirano sam se uvalio u dva projekta pa bi zavrsio ovaj spitfire da mi ostane katana da polako radim. Inace mislio sam ovu zimu raditi P47- thunderbolt ali izgleda nista od toga  :) :) Zavrsi cu ga valjda nekad  :D

Odg: SPITFIRE

Reply #81
Danski Kraljeviću Katana,To su veliki poslovi ,meni se dogodilo da zbog takvog pristupa imam 6 modela a lete samo dva... :'(..sada imam sistem ,jedan po jedan ,ako treba ,do razbijanja,jer u svim drugačijim solucijama ne uživam dovoljno i nemam vermena upoznati svaki model.I onda stoje u ostavi, polako postaju ''stari''  i nitko nema koristi od njih..Budi mi živ i zdrav..uživaj.  ;)

p.s. Bilo je i vrijeme..shvatio u mirovini.... :-[ ???
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SPITFIRE

Reply #82
Hehehe dobro si to rekao napravis nekoliko modela a sa dva letis POZNATO. Nekako mi se potrefilo imam djelove za jedan model a imam i za drugi :D :D :D i nevolim da mi stoje i onda se uvalim da neznam koji cu prije sastavljati. Ali evo jedan je pri kraju pa cu polako drugi koliko zena dozvoljava  ;) Imas pozdrav iz kraljevine Danske

Odg: SPITFIRE

Reply #83
Bila je jedna izmjena u krilima spifirer nabavio sam retract servo za tockove . Koliko sam ga trazio i klubski kolega mi dade dzaba :) :) :) imo dva komada i obadva su kod mene sad imam i viska :D :D :D

Odg: SPITFIRE

Reply #84
Evo baš nekidan Jesus je upotrijebio riješ HLAĐENJE ,kada je morao prepravljati nosač itd,bez obzira na proizvođača uvijek nam pripreme zasjedu(busiju ili čeku),zato se nedaj a od viška retrakta glava ne boli.
Sve najbolje..za Tvoju utjehu ,i ovdje je vremenska situacija očajna. :o
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

Odg: SPITFIRE

Reply #85
Definitivno zurba ne valja nikako u nasem hobiju, uvijek ju platimo, da li kada letimo ili kada slazemo nije bitno. Treba bit strpljiv i metodican u svemu. Katana, ja sam ti u totalnoj guzvi, pa jos nisam ono stigao (vec sam sebi idem na zivce sa isprikama), posao me ubija tako da uglavnom dodjem doma, odem spavat i to je to. Ali potrudim se da ti to odradim. Inace vidit ces spit je jako zahvalan za letit ,  na sljetanjima sa full flapovima ima osjecaj da ga mozes u ruku uhvatit koliko je spor.

Odg: SPITFIRE

Reply #86
Remote ovdje je vrijeme nepodnosljivo evo danas susnjezica padala a mi imamo Bozicno letenje u subotu nevidim dace biti vjetra ali bez rukavica nema nista.Jesus samo polako nemoj zuriti. Ja imam troje male djece i posao pa se opet nekako stigne. nego sto bi covjek pozurio da sto prije zavrsi da vidi na djelu kako to izgleda ali draze ceti biti kad sve polako a da znas da je uredu

Odg: SPITFIRE

Reply #87
Bok Katana, evo upravo bacio premjeravanje, CG je po tvornickim postavkama , 130-135 mm, ja sam se nakon prvog pada osigurao i stavio na 130, koliko se sjecam i ostali po netu su bili zadovoljni sa tim cg-om.

Odg: SPITFIRE

Reply #88
Super puno hvala Jesus bice po tvom na 130. Zaomi je sto si moro na tezi nacin da vidis gdje je CG ali vidim dasi majstor i da si popravio Spitfirer i dobro mu stoji ona zuta boja na trupu zato sam te i pitao jeli fabricki stavljena. Hvala jos jednom i sretno sa Cessnom. Pozdrav

Odg: SPITFIRE

Reply #89
Evo malo da se vratim na katanu. kaputaz je gotov i kabina je zatamljena jer je malo izgrebana pa se nevidi kad se zatamni. Sto se tice ong motora sto imam MLD 28ccm izgleda da je klip i unutrasnjost motora izgrebana koda je upalo malo spene  i izderalo klip i klipnjacu jebiga steta a radi ovog motora sam poceo katanu praviti. motor je samo proban na stalku nikad nije letio. Sta da radim?