Skip to main content

Topic: skroz scratch build ali najprije elektronika (Read 2030 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

skroz scratch build ali najprije elektronika

pozdrav svima eto zanimaju me neke stvari..prvo brushless motori ,recimo kako se mjeri jacina u njima? broj okretaja je kv? sta bi sve trebalo nabaviti da se pokrene recimo jedrilica? znaci samo od elektronike.tj malo se krivo izrazavam,trebaju mi si potrosaci strujnoga kruga i njihova objasnjenja i uloge . tipa esc i regler i nekakvi spustaci napona i tako izgubio sam se  znaci trebam onako tutorial imas stanicu i stanica ima reciever i sad imas mikser gyro itd ako moze i zahvaljujem se puno  ps htio bih napraviti fpv i jos par stvarcica sigurno i zanima me onako brzi motor koji ce moci pokrenuti i teze modele

Odg: skroz scratch build ali najprije elektronika

Reply #1
pozdrav svima eto zanimaju me neke stvari..prvo brushless motori ,recimo kako se mjeri jacina u njima?

U wattima se mjeri snaga, u kombinaciji sa određenim propelerom i baterijom se mjeri i potisak.

Quote
broj okretaja je kv?

KV je okretaja po voltu. dakle 1000 kv na 10V je 10000 okretaja u minuti. Direktno vezano uz broj navoja u zavojnici.

Quote
sta bi sve trebalo nabaviti da se pokrene recimo jedrilica?

Uzmeš masu jedrilice i odabereš motor prema masi. Ciljaš oko 1000kv motore za jedrilice.

Quote
znaci samo od elektronike.tj malo se krivo izrazavam,trebaju mi si potrosaci strujnoga kruga i njihova objasnjenja i uloge . tipa esc i regler i nekakvi spustaci napona i tako

Ovisno o ulozi, dimenzijama i masi jedrilice biraš i elektroniku. Daj nam neke okvirne brojke. ESC = regler. Pod spuštač napona vjerojatno misliš linearni regulator napona (iliti to neki zovu i BEC-om makar BEC-eva ima i drugih vrsta). Većina servo motora koristi 5V napon za rad - ako imamo bateriju koja radi na 11.1V onda mislim da i sam vidiš čemu služi regulator napona. Kod većine ESC-a postoji integrirani BEC tj ESC i BEC su u jednoj komponenti.

Quote
izgubio sam se  znaci trebam onako tutorial imas stanicu i stanica ima reciever i sad imas mikser gyro itd ako moze i zahvaljujem se puno  ps htio bih napraviti fpv i jos par stvarcica sigurno i zanima me onako brzi motor koji ce moci pokrenuti i teze modele

Pusti mikseve, pusti gyro, napravi jednostavnu jedrilicu i poleti s njom, trebat će ti malo vremena dok ne pohvataš sve.


Odg: skroz scratch build ali najprije elektronika

Reply #3
Carine na igracke odavno nema.

imas PDV i postanske troskove od 50-ak Kn
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.