Skip to main content

Topic: sab goblin 630 (Read 44440 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: sab goblin 630

Reply #150
e da, meni beast isto hoce spustit swash nakon autorotacije.... samo ga zresetiram i to je to tak i tak mjenjam batke... i leti jako jako dobro ;D zasad sam odgodio cgy,  beast radi jako dobro i kad je flashan sad na zadnji firmware, jako sam zadovoljan... sad zadnje dolaze sab 710 sablje sa 62mm chordom.... e totalno ubojstvo svih vibracija koje su ostale na repu je. riješio par edge carbo repnih sablji... ali radi super i sa kbdd tak da ce one ostat...sa svojom 660 sabljama mislim ubijas autonomiju repa.... ja bi se vise brinuo oko toga a ne oko yepa.... radije kupi sabice 630 i esc koji hoces si ostavismjenjas... iskreno u zabludi si sa yepom... ak dela dela, nis te ne kosta jako jako dobar heli esc.... a dokazano ide na aeroplan isto....

Odg: sab goblin 630

Reply #151
zakaj misliš da ubijam rep , gore su 105 tice edge , i rep drži bez ikakvih greški ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #152
koliko blizu puseju jedna od druge jer i jedna i druga stvaraju poremecene zr struje? pogotovo kad ih priblizis, dobis efekt magneta mislim na strujnice zraka... inace ekipa stavlja vece repne zbog manjeg broja okretaja... ali na jos stretchanom repu.... sve ima svoje.... i naravno br okretaja.... bolje je čim ti bude na bar 75 posto esca iako mi ne smeta normal na 65 mada je trom ali mi je fora za letuckanje.... spolno opcenje mi je na 93% :) tu volim trosit batke ;)

Odg: sab goblin 630

Reply #153
drugim riječima predlažeš da probam na 75% , pa da vidimo kuda ide divlji amperi ....
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #154
Meni je JIVE na 50% a okretaji su 1980 o/min.
Nekak mi se to ne cini OK. Ali radi.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: sab goblin 630

Reply #156
drugim riječima predlažeš da probam na 75% , pa da vidimo kuda ide divlji amperi ....
da ali sa origigi sabljama  i svime.... to je tak.... zato ti i je ta veličina- veca šestotka, doduse jako lijepa ;) a microbeast kolko je precizan ovisi i o okretajima.... na visim okretajima bi se trebale smanjit vibracije ak je sve dobro slozeno.... najsretniji ti je helic kad je na 92%.... počevsi od esca, beasta pa nadalje.... na yepu imas za programirati activefreewheelig, meni je to upaljeno i rastura sa snagom!!! Jako je dobar!!!! sve ti ljepse radi kad mu das vise struje..... jebiga to je tak.... i osmjeh na licu mi je veći ;D


Odg: sab goblin 630

Reply #158
Meni je JIVE na 50% a okretaji su 1980 o/min.
Nekak mi se to ne cini OK. Ali radi.

To mi izgleda kao da nisi postavio end pointove.

Endpointovi ne odstupaju toliko od stanice do stanice. Bio je na DX8 prije, sad je isto na DX8.
Motor je sa malo vise kv nego sto bi trebalo a i manji pinion bi bio OK.
Al eto imam to sto imam.
Sto bi se reklo, klimas s cim imas ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: sab goblin 630

Reply #159
kontronik nema apsolutni nikakvih problema sa governerom i pravilnim radom več od 40% thr.

a kaj se tiče endpoints na njemu nema zabune , staviš 0-100 na thr. i programiraš mode 1 , zatim mode 4 ili 11 ovisno o baterijama i verziji softwera .............

čak ekipa koja zna preporuča složiti da governer nije postavljen višlje od 82, na taj način ima dosta rezerve za održavanjem ....

@davor , nije nikaj čudno da ti se vrti toliko , meni je 2090 na 65%.....
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #160
dečki terate previse okretaja na zadanom postotku esc-a.... to mi je malo čudno.... kak mjerite okretaje? mislim ako recimo mjeris blizu nekakvog zida sa onom apk za mob koji ustvari mjeri frekvu zvuka, zbog echo efekta ce vam bacit nebulozne cifre... provjereno.... iskreno neznam kak je ideal motor na 630 tvojoj, znam da gobac edition quantum za sedamstotku ima 500kv... ak se ne varam tvoj scorp je 530.... sto je i logicno jer ti treba visi rpm.... ali vi ste po tome na 93% prek 2700 okretaja... to je sve najefikasnije i tak bi ga u pravilu trebalo vozit kakti... samo je previsok rpm rotora.... mislim da i gobac i fusion ideal teraju oko 2300 rpm max ak se ne varam... danchi probaj yepa stavit sa postelanim thro travelom dali radi isto... opet ti velim nis te ne kosta a imas super esc.... kako bilo i jedan i drugi kontroler su hebeni i kaj god odlucis dobro si odlucio.... samo najdi krivca za visoki rpm....

Odg: sab goblin 630

Reply #161
ok , ako gledam da bude oko 80% na jivu , to bi značilo da mi treba 19T umjesto 20T da bi zadržao isti HS ..
jel bi na taj način dobil kaj olakšanja za motor i esc ?
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #162
ako ti esc daje samo 65 posto a hs ti je 2100 onda imas i premalo torqa na motoru.... pa daj zguglaj ekipu kak se igraju sa hs-ovima.... sjecam se da SAB na svim modelima zbog remenja trpi svakakve motore na sebi pa se poigraj s tim.... govorim cisto ak bus vec pozvonil u tu sljivu da ju i saseces kak se spada... ;)

 

Odg: sab goblin 630

Reply #163
nemoj zvati šljivu , tek je počela bujati  ::) ::)

.... imam za sad nekih tridesetak letova , fala bogu bez nekih posljedica, osim kaj se prevrnul nakon autorotacije i polomil servo horn ...

naručil sam 19T za motor , tak bude thr. oko 80 , a HS oko 2100 ... pa budemo i to vidli kak se bude ponašalo , po nekoj zdravoj logici trebal bi imati više momentne snage na motoru  i to nekih 5%...ili?

dok se negde nađe prilika bum uzel edge , samo neznam kaj ima oko 630 mm
dx9-xd8-gobac630

Odg: sab goblin 630

Reply #164
pa sab.... jucer sam ih isprobo i osto bez teksta....