Skip to main content

Topic: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!! (Read 211803 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #256
Je radi, ali mu isto tilt os ne korigira dobro kasni što se ljepo vidi na snimci u par navrata.
Ista stvar je i sa rol osi a to je zbog slabnog torka koji ne može trenutno zadržati os.
Nek frajer malo žešči krud napravi pa da vidimo kako radi.
Garantira da neče ostati ravan
I to samo malo žešći ne mora ga klati kao što ja to radim.
Ta elektronika je za gorpo i tu daje rezultate a ovo je više da fotič s obzirom na težinu sam sebe balansira a leektronika ga drži mirnim.
To su ima samo 2 ampera što je malo za 1 kg fotiča i platforme
 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #257
Upravo tako. No, za početak je, složit ćeš se odlično. Koji postojeći gimbal tako dobro radi? Ni jedan. Ovdje naravno na ubrajam Zen jer ovo što je pokazao i Banga je brutalno, lock itd. No, i cijena je brutalna. S vremenom ova cjela priča može biti samo bolja i jeftinija i tome se na kraju krajeva svi i nadamo. U tom smislu kao što vidiš cijelo vrijeme podupiremo i tvoj projekt.  ;)

lp
Toni 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #258
Takodjer ovo parira i vise nego dobro zenmuse a o cijeni da se negovori. Svakako ce biti jedan ovakav gimbal za gopro na djif550. Podupirem projekt skroz. A poznavajuci rad nasi multiforumasa znam da ce biti jedan od boljih gimbala u svijetu.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju



Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #261
Izgleda da je cjela strka oko novih gimbala natjerala i ekipu iz DJI-a da požuri malo sa svojim riješenjem za GOPRO. Ne očekujem da će cijena biti popularna, no možda i bude nešto manja nego su to prvotno planirali s obzirom na trenutnu situaciju. Ono što me veseli je to da bi ga trebala podržavati i NAZA. Živi bili pa vidjeli.

Got the words from my good 'source"; Zenmuse GoPro will be ready in March. I will update pricing and specs after Chinese New Year........

It will be two versions; 2-axis and 3-axis. Likely both WKM and Naza controller will support both versions.


http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1606649&page=150

lp
Toni
 


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #263
 Trenutno je stanje slijedeće. Nekoliko njih se dogovorilo s Alexom da će oni proizvoditi i kontroler i gimbal i to dilati. Alexu naravno ide po svakom prodanom komadu dio zarade i svi oni presretni. Jedan drugome jako čuvaju leđa na RCG i čak su si uskladili i cijene. Stvorili su mali klaster i svakoga tko sugerira da je to preskupo složno napadaju i vrše pritisak na njega. No, u isto vrijeme ne libe se popljuvati open source rješenje iz Njemačke, koje će se usput rečeno samo razvijati na bolje. Problem je u tome što ih je ne/opravdano uhvatila pohlepa i sada žele u što kraćem roku pobrati što više novca. Pre-order služi samo za to da s tuđim novcem proizvedeš što veći broj komada. Onda to sve lijepo prodaš za ukupno veliku sumu a da nisi ništa ili minimalno u to uložio. Naravno s njihovog aspekta to je sasvim normalno i u redu. No, kupac, kao što sam i sam, pita se kako je Alexova ideja od 50 dolara porasla na 500 eura. To je dobrih 460 E razlike.
Smiješno je kako je sam Alex na ru forumu stavio troškovnik dijelova za kontroler. Za gimbal ide smiješno malo materijala.

DJI занял свой сегмент рынка прочно - это отличный подвес и он реально стоит своих денег (они выложили мануал, посморите на сложность конструкции, да и работает он так что никакой другой и близко не стоит). Но ниша недорогих, но качественных подвесов для легких камер для любителей - пока свободна. Все что я видел, и парочку пробовал - работает фигово. Единственное, очень перспективен подвес Алексея Зайцевского, но и там есть свои сложности - требуется спец. рама.
 
 2. Мое решение по стоимости (если не считать сотни часов, проведенных за компом очень недорогое. Сейчас это два мотора по 5-10$ + 2 ESC по 5-10$, + Arduino за 10$ + IMU-сенсоры (10-20$). Все остальное своими руками. Но, настраивать все это хозяйство очень сложно. У меня просто сейчас нет времени, чтобы подготовить все инструкции и проект к open source (а потом его и поддерживать, т.к. вопросов будет очень много).

I kada bi konačna cijena bila 100-200 dolara i tu bi zarada bila velika. Pogotovo što će se to prodavati u tisućama komada. No, oni idu od 450 dolara prema 500 E.
Naravno za Europu, SAD i neke druge zemlje to je sića, ali ne i za nas. Na taj gimbal treba još dodati i cijenu kamere pa se onda sve to penje na preko 800 E a to više nije šala. Tu ni ne spominjem trošak letjelice koja sve to treba nositi.

Srećom postoje i drugi projekti, neki se baziraju na posve drugoj folozofiji i to je dobra vijest. I Majk radi na alternativi vodeći se sasvim drugom logikom, kako je i sam rekao. Brzo će se to sve pročistiti i mislim da ćemo na kraju kao kupci profitirati. A tko ne može izdržati kupit će odmah pa makar to loše radilo kao što je prikazao sam FPV MODEL. Pa to im se po horizontu uopće ne vraća. Očito ih zanijele zelene novčanice.

lp
Toni
 


  

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #264
Potpisujem toni! Ja sam si kupio kontorler od njemca za 370kn, čekam da mi stigne i više od toga ne dam! sve hoću sam napravit što mi je  jednostavno. za 370kn sve to lemit čekat sa ebay-a djelove ::) ma kifla, a open source na kojem oni rade za koji mjesec će biti ko alexov barem se nadam a i meni osobno ne treba gimbal za nešto veće i teže od gopro. i zaboravih reći njemac je prodao 95 kontrolera u preorderu i masa ljudi se javlja da hoće još ???


Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #266
ja ih pljujem na svakom koraku, samo je problem šta odmah ovi prodavači se dižu na noge po 10 njih u obranu. Neka im naš majk pomrsi račune :D ništa slađe od toga.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #267
Treba ići snagom argumenata. Svjestan sam da je to don Kihotovski posao ali jedino masovni pritisak na njih djeluje. Eno već se opravdavaju i obećavaju bolja videa ha ha ha. Zanimljivo je da kada ih se razotkrije kako otvoreno pljuju po drugima i nazivaju smećem. Ekipa se udružila i njihovi dežurni branitelji odmah reagiraju na svako suprotno razmišljanje. Hm, kako poznato. No, činjenica ostaje da je Alex to zamislio kao jeftino rješenje, a kao što se sada vidi ekipa se udružila i monopolizirala Alexa. Naravno on je to i dopustio. No, to će biti kratkog daha jer ne može se zaustaviti entuzijazam koji i inače vlada u globalnoj modelarskoj zajednici koja će ići i dužim putem ali opet doći do cilja kako bi širim masama omogućila korištenje do tada nedostupnoga. Sjetite se kontrolera i njihove kratke povijesti. Od super skupih do danas vrlo upotrebljivih a tako jeftinih. Samo je pitanje vremena.  

lp
Toni 

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #268
U potpunosti se slažem toni! Budu i sami vidili kako će im ići prodaja pa će se brzo opametit.

Odg: ZENMUSE OD 50 DOLARA !!!!

Reply #269
Quote
sve hoću sam napravit što mi je  jednostavno. za 370kn sve to lemit čekat sa ebay-a djelove ::) ma kifla

evo kako izgleda kontroler od cca 30$

Majk i ja smo naručili PCB pločice iz Kine preko ebaya,
kao i drivere, atmel i senzor
slkani su i elementi za 5V stabilizaciju napona za atmel i drivere, LM7805 i blok kondenzatori.. to ide ispod pločice.
a ako se jednog dana spoji na receiver, za kontrolu pitcha, onda neće biti potrebni, no ovako je zgodno za testiranje jer se samo spoji batka i stvar radi.

onda se to sve polemi, ima jedna caka a to su vrlo mali padovi za kondiće, to je možda bolje promijeniti u shemi prije izrade PCB-a...




i kada se pospaja,
ne izgleda baš tako grozno  :)


 



za sada je kod na ovoj razini,
kako je krenulo obrzava se razvoj jer sve više ljudi ima kontrolere pa se testira i brže se pokaže što je ok a što ne.

046_fast movements