Skip to main content

Topic: Štelanje 450-ice nakon pada i popravka - problem (Read 3856 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Štelanje 450-ice nakon pada i popravka - problem

Reply #15
Sad se već 2 dana borim sa setupom helića i imam pitanje.
Da li swashplate po defaultu (kad je heli na nuli, throttle na nuli) mora biti točno na pola puta između full pitch pozicije i 3D pozicije? (Odnosno na pola puta između krajnjeg gornjeg i dolnjeg položaja?)
I da li pitch elisa mora biti 0 kad je throttle na nuli?
 :o

Re: Štelanje 450-ice nakon pada i popravka - problem

Reply #16
To je stvar ukusa no vecina pilota koristi sljedecu metodu ili neku od njenih varijacija.

Imas switch uglavnom je gore lijevo na stanici ima 3 pozicije. Opet to je stvar osobnog odabira ali vecina pilota tako programira stanicu. Dakle taj switch u poziciji "od tebe" je tzv idle up0 ili pozicija za polijetanje i slijetanje. Switch u srednjoj poziciji je idle up 1to je kao za neko sportsko letenje a taj switch u poziciji "prema tebi" je idle up 2 i to je za hard 3d. Iskreno ja koristim samo prva dva tj prvi i treci neki koriste samo treci.
 
Ako stelas za obicno letenje (idle up 0)onda ti je pitch curve 0 sve do sredine pomaka sticka i onda krene prema gore na full pomaku je 100%.

Idle up 1 cu preskociti.

IU2 pitch curve je skroz linearan. Palica skorz dole je full negativni pitch u sredini je 0 i na skroz gore je max. Vecina stanica ima to podeseno u 5 tocaka a ne u tri kako sam ti opisao pa popuni praznine.

Odg: Štelanje 450-ice nakon pada i popravka - problem

Reply #17
Ok. A swash plate na idle 0 kad je pitch 0 se nalazi na sredini rotora? Moja stanica ima samo opcije normal i 3D. Ima i potenciometar za rihtanje pitcha. U kojoj poziciji da on bude kad je idle 0?
 

Odg: Štelanje 450-ice nakon pada i popravka - problem

Reply #18
Ok. A swash plate na idle 0 kad je pitch 0 se nalazi na sredini rotora?

da, u sredini punog hoda swashaplate-a po mainshaftu. Kada je u toj poziciji, sve servo ručice trebaju biti pod 90% (to je idealno) i nagib sablji treba biti 0 stupnjeva.

Ako nije, kreni od servača i mijenjaj duljine ball linkova da postane tako.

Quote
Moja stanica ima samo opcije normal i 3D.

kažem mislim da niti ne treba treća pozicija ali to je stvar ukusa.

Quote
Ima i potenciometar za rihtanje pitcha. U kojoj poziciji da on bude kad je idle 0?

ja bi to skroz isključio, to ti može samo smetati zamisli da ga u žaru leta slučajno okreneš za neku brojku ako nisi spreman može te koštati helija.

Odg: Štelanje 450-ice nakon pada i popravka - problem

Reply #19
Shimpa puno hvala na odgovorima!  ;)
Slijedio sam tvoje savjete i evo čini se da je heli napokon u letećoj formi.
Nego, primijetio sam da ove kineske drvene sablje za 450-icu ne valjaju ništa. Nemoguće je napraviti dobar blade tracking, a neke čak i nove zapakirane dođu lagano zakrivljene. Čak i to što su jeftine im po meni ne vrijedi kad ih ne mogu iskoristiti. A imam nekoliko parova tih drvenih (QJ) i jedne fiberglas i te mi se jedine čine dobre.
Vjerujem da su karbonske najbolje, ali za početak bih se ipak zadržao na jeftinijim varijantama tipa fiberglas. Ili čak neke drvene, ali da su kvalitetne.
Imate šta za preporučiti, možda prodati?
Odnos cijena/kvaliteta i gdje?