Skip to main content

Topic: RCWings Zagi XL (Read 96678 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

RCWings Zagi XL

Reply #270
Ali ako trazis sa smartphoneom model vidis tocku gdje je model i tocku gdje si ti. Sto si blize tocki gdje je model to bolje. Karta je u tom slucaju nevazna kao ni njena preciznost.

Kad je meni batka ispala a imao sam video feed do samog "slijetanja" jer ga je napajala druga batka trazili smo model 30-40m od stvarnog mjesta pada jel smo bili uvjereni da je tu pao. Onda sam na telefonu vidio da smo daleko od lokacije koju je lokator javio. Krenuo prema tocki i udaljenost se smanjivala, kad sam dosao da je tocka na tocki, bio sam 2 m od modela koji me sa niskog bora gledao.

Al Srepfler znas koja mi se fora situacija desila, gps lokator je maslinasto zelen/crn i jedanput sam lose "sletio" na livadi niske trave, model sam vidio jer je pao 20-30m od mene. no gps lokator je izletio sa svog mjesta pri padu. Trazim i nemogu ga nac. Posaljem request za lokacijom i vidim da stojim na njemu ali ga nemogu nac!!! I tako sam 15-20 minuta sistematski pretrazivao taj krug od 10 metara dok ga nisam nasao. Jako glupa situacija... :)

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #271
Ali ako trazis sa smartphoneom model vidis tocku gdje je model i tocku gdje si ti. Sto si blize tocki gdje je model to bolje. Karta je u tom slucaju nevazna kao ni njena preciznost.

Kad je meni batka ispala a imao sam video feed do samog "slijetanja" jer ga je napajala druga batka trazili smo model 30-40m od stvarnog mjesta pada jel smo bili uvjereni da je tu pao. Onda sam na telefonu vidio da smo daleko od lokacije koju je lokator javio. Krenuo prema tocki i udaljenost se smanjivala, kad sam dosao da je tocka na tocki, bio sam 2 m od modela koji me sa niskog bora gledao.

Al Srepfler znas koja mi se fora situacija desila, gps lokator je maslinasto zelen/crn i jedanput sam lose "sletio" na livadi niske trave, model sam vidio jer je pao 20-30m od mene. no gps lokator je izletio sa svog mjesta pri padu. Trazim i nemogu ga nac. Posaljem request za lokacijom i vidim da stojim na njemu ali ga nemogu nac!!! I tako sam 15-20 minuta sistematski pretrazivao taj krug od 10 metara dok ga nisam nasao. Jako glupa situacija... :)

Razumijem te, meni je batka ispala ( Zagi zapeo za travu i zarotirao), trava visoka nisam mogao naci,
znam da je u krugu 2m ali nema sanse.
Tjedan dana poslije kada su pokosili nasao bateriju i voltage buzzer, i dalje letim s njom, buzzeru su malo korodirali kontakti.

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #272
Ovaj mi se pokazao ok (pogledaj možda ima negdje još jeftinije ja sam ga uzeo prije godinu dana i taj prodavać nije više aktivan na ebayu) . Ima par verzija , sve su kopije , jedna šalje samo koordinate u sms poruci druga daje kooordinate i link na google karte.

Iskreno skužio sam da google karte dosta varaju odnosno odstupaju od koordinata .U gradu su jako točne ali tamo gdje mi letimo odstupanja su po 100 m .Netko bi rekao malo ja mislim da nije .
Rješenje je korištenje autonavigacije koja podržava ukucavanje koordinata .
Tu je odstupanje manje od 5 m .

LP frende

http://www.ebay.com/itm/TK102-Global-Smallest-GPS-Tracking-Device-Mini-Spy-Vehicle-Realtime-GPS-Tracker-/150954802836?pt=AU_Electronics_GPS&hash=item23259b7e94

Ima sada jeftinije

http://www.ebay.com/itm/TK102-Mini-Spy-RealTime-Vehicle-GPS-Tracker-GSM-GPRS-GPS-System-Tracking-Device-/300938990044?pt=US_Tracking_Devices&hash=item46115c91dc

Sta znaci samo 2G

10. Only support 2G SIM card

Specifications:
1. GSM Chip:                            850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz
2. GPS Sensitivity:                    -159DB
3. GPS Frequency:                     L1, 1575.42 MHz


Odg: RCWings Zagi XL

Reply #274
Kad vec puno pitam, koliko je to tesko?

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #275
Nisam odmah ni skuzio ima i mic.

The unit has a built-in mic and can be used as a "silent listener" without letting the carrier know that his/her conversation or activities are been listened.


RCWings Zagi XL

Reply #277

Nisam odmah ni skuzio ima i mic.

The unit has a built-in mic and can be used as a "silent listener" without letting the carrier know that his/her conversation or activities are been listened.


Ova opcija se cini zgodna s obzirom da si ozenjen... Evo izvagao sa svoga, ima 35 grama sa napunjenom batkom. Mozes na mojoj xl temi vidjet link da ga sad ne kopam...

Odg: RCWings Zagi XL

Reply #278
Evo sada trazim razliku v2 i B varijante i danas narucujem jednog.



Odg: RCWings Zagi XL

Reply #281
bravo majstore . i sad mirno spavaš.lp
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: RCWings Zagi XL

Reply #283
Jutros ponovo letio, isla i lanserka pa je malo poslikala.

Do sada sam leti u nekom zamisljenom snopu prema naprijed, no kako jos nemam helical skuzio sam da mogu i lijevo desno 700-800 m tako da se raspon poduplao pa sam imao 1.5 km lijevo desno, nazad nisam jer je suma i preko prometnice ali podrucje se najednom jako prosirilo.
Polozaj antene na stanici sam morao mjenjati tokom leta, igra jako ulogu, steta sto nije zamjenjiva.

[attachimg=1]

Ujedno i malo testiram zuti polarizacijski filter za naocale i cini mi se korisniji od suncanih.


Odg: Re: RCWings Zagi XL

Reply #284
Okrenite antenu vertikalno pa bude bolje radilo. Horizontalni disk zracenja radi bolje nego vertikalni jer se ne treba toliko okretati. A kad model dođe iznad vas, samo malo zakrenete stanicu u rukama. A ako izađe iz dometa samo ju podignete u visinu ramena :)

I predlazem neki nosac stanice i ekrana koji se "kvači" na vas ;)

Za daljinu doista bolje vertikalno, dobio jos 100m.