Skip to main content

Topic: Graupner MX16s frsky mod (Read 6442 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Graupner MX16s frsky mod

Imam priliku nabaviti ovu stanicu , e sad zanima me sljedece. Znaci koristio bu ju za quada, a posto ona radi  na 35Mhz htio bi napraviti modifikaciju sa Frsky  modulom sa HK, smatram da je to ok solucija jer bi presao na 2.4GHz. E sad neke sugestije, sto mi tocno treba da kupim, mozda neki tutorial kako to napraviti i u biti koliko se stvarno isplati raditi ili bolje ostaviti na 35Mhz

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #1
ako si iz zga ja ti mogu sloziti frsky ili coronu sto zelis..a nekog od iskusnijih ces pitat da ti ju namjesti za qvada..

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #2
Bolje je dok radi na 2,4.
Meni je na isto takvoj na 35 mhz imal neke glupe smetnje pa se znal istresti ;)
Robert

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #3
istu kombinaciju vozim ja, radi već nekoliko godina bez ijednog incidenta

kupiš modul, upute su unutra i to je to



Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #6
Hvala na tutorialu kolega iz kvarta , jedino koji modul I prijemnik da uzmem, da ne narucim krivi


Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #8
ok, a koji receiver da odmah narucim u kompletu sve, koji domet mogu ocekivati sa tim modulom

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #9
Nabavio sam stanicu, hvala kolegi mini_fly_moriss na objasnjenju u vezi frsky, jedino me muci to sto je cijeli meni na njemačkom jeziku, nemogu skuziti kako ju prebaciti na engleski, jel zna netko

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #10
Zato kaj ju nemozes prebacit na engleski, jedino da ti u Graupneru stave englesku verziju unutra, ali naviknes se, nabavis englesko uputstvo i kopas po njemu u bus brzo skuzio, imam doma na kompu englesko uputstvo, al bum doma tek za mjesec dana, tak da google...

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #11
A shit, ovak mi treba da polovim opcije, sad jos trebam na tecaj njemackog  8) , thx

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #12
Pazi na jednu stvar: nemoj uzimati modul V8HT jer je taj zastario i sa njime ne možeš voziti telemetrijske prijemnike !

Radi se o tome da cijela V8 serija ide u povijest, znači nasljeđuje ju 'D' serija modula i prijemnika. Usput, 'D' moduli mogu 'voziti stare ne-telemetrijske prijemnike, te nećeš imati nikakavih problema kompatibilnosti na vezi modul-prijmnik ako uzmeš kako sam ti naveo.

Inaće, FrSky radi izvrsno, nisam imao niti jedan 'incident' niti sam tako nešto vidio kod kolega ili pak načuo.
Sa druge strane, Spektrum DSM(2), Assan pa čak i Futaba su već ispisali podeblji dosje ispada kod nas, a da ne spominjem sve one priče sa RCG..

Damir

Re: Graupner MX16s frsky mod

Reply #13
Znaci mislis da je to pozeljno staviti u svaku stanicu ? (Npr futaba 6ex)

Milos @ Galaxy S3

Odg: Graupner MX16s frsky mod

Reply #14
Meni u biti telemetrija nije prioritet, htio bi samo da predjem sa 35MHz na 2.4GHz jer mi se ta kombinacija cini boljom, mislim voziti FPV do nekih kilometar udaljenosti I da budem siguran da mi quad ne padne zbog gubitka veze sa stanicom. Za FPV cu koristiti 5.8GHz 200mW, tako da to nebi trebalo utjecati na samu vezu.