Skip to main content

Topic: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi  (Read 5901 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #1
hahaha pa i vidi se :D to je bila i moja prva tvrdnja kad sam ga vidjeo prije par dana na vijestima
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #2
Trebali bismo preispitat svoje redove... ima tu freakova kadrih slijepit i takav avion, kaj ne ?
 :D :D :D :D
Ak mogu oni, možemo i mi... samo mi bumo pazili da staklo kabine ne odaje fake......

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #3
haha :D Ghaher (Qaher) 313 in action (RC model) gle ovo,da su pustili zvuk culo bi se i zujanje edf-a :'D nadajmo se da je bio bare 90mm da nisu i na njemu stedjeli :'D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #4
Već sam parafrazirao, prije par dana na UK forumu ,da je to ''Potemkinov sindrom'',(Potemkinova sela)...kakvi likovi  :-[
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #5
Na kojem UK forumu?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #6
RCM&E
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #7
ispast cu glup al staje potemkinov sindrom?  ::)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #8
Modernfare šaljem Ti PM
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #9
Glavni dobavljac Iranskog zrakoplovstva-HobbyKing
mos mislit

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #10
Romano, vrlo dobro.... ;D ;D...pozdravljam RC Spity pilota... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #11
a mozda i preko ebay-a uzimaju da bi ustedjeli na dostavi :'D kakav je video nebi me ni cudilo  :D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #12
Cuj, Iran je nedavno zarobio američki "UAV", koji je bio tada najnapredniji, stoga nebi podcjenjivao njihovo znanje i moć. ovo je samo snimka modela Qaher-313 i tko zna točno o čemu se radi i koliko je doista snažan.

a i nije tako loš kad pogledam naše migove:


Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #13
koliko ja znam nisu ga zarobili nego su ga srušili. Znači ok mogli su naučiti ponešto o samoj letjelici no da su baš mogli neka čuda iz toga reverse-engineerat... ne znam.

To je bio predator 2 - nije letjelica sa stealth oplatom niti dizajnom i u biti vrlo malo dodirnih točaka ima sa lovcima i bombarderima.

Još jedna stvar - ekonomija im je u banani, to znači da nemaju resursa da bi proizveli nešto kompetitivno na svim poljima (znači domet, brzina, radarski odsjaj, manevarske sposobnosti, kvaliteta oružja, kvaliteta senzora, brojnost i još masa ostalih aspekata koje imaju moderni zapadni lovci). Ako na samo jednom polju zaostaju, točno tu ih se može eksploatirati.

Pogledaj samo Kinu - imaju ekonomiju, imaju ljude, imaju tehnologiju i tek sada su počeli nešto brljati po air-superiority dizajnu sa svojim J-20 koji je još daleko daleko od glavnih konkurenata - F-22 i F-35 i ajde Sukhoi T-50 PAK-FA (koji isto mislim da nije baš u produkcijskoj fazi).

Slažem se da je to bio paper launch u propagandne svrhe - ništa drugo.

Odg: IRANSKI 'NEVIDLJIVI LOVAC' POSTAO PREDMET SPRDNJE Stručnjaci tvrde kako se radi

Reply #14
Tek sada sam malo pogledao taj dizajn. Nisam ekspert ali sa tako velikim kanardima koji su u ravnini sa "glavnim" krilom - ok manevarske sposobnosti na niskim brzinama ali supersonične performanse trpe debelo. Znači spori lovac...