Skip to main content

Topic: F1N-150 (Read 11233 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

F1N-150

Pozdrav svima...
nedavno sam se igrao sa komadićem tanke balze i skalpelom i rezuckao klincima malene indoor glidere iz čiste zafrkancije.. sve bez nekog plana,
čisto odokativnom metodom... Moram priznati da sam se ugodno iznenadio kako se ta mala čuda mogu fino potrimat i kako to dobro leti...  ???
Super razbibriga za ovo truljao vrijem kad se nemre letjet po vani...
Zanima me da li itko od Vas izrađuje F1N-150 koji se napucava praćkom, imate li nekakvih konkretnih nacrta, iskustava, dobrih savjeta ? Ono što sam ovako surfajuć po netu uspio skužit je to da ih nije nimalo lako kvalitetno izraditi i dobro potrimat.... priličan izazov...

hvala unaprijed ...

F1N-150, Daruvar 2011

nemojte me otpilit odgovorom da se poslužim google-om... ztanimaju me Vaša iskustva...

ovo je recimo F1N-150 koji ima krilo podijeljeno u fiksni dio (1 trećina) i dio koji je kao flaps naselotejpiran na fiksni dio,
a čini 2/3 krila.. zašto je to tako ? može li netko pojasnit ? uputit me malo ?



Slijedeća enigma... napadni kut glavnog krila ? kut stabilizatora... kako postaviti CG, kako trimati ?


 

Odg: F1N-150

Reply #2
Gotovo sve, osim malih tajni velikih majstora.... 8)

Odg: F1N-150

Reply #3
Ma ima i toga samo trebas nabavit pravu balsu i primit se šmirgla  ;)
JR9303,AlphaJet,J3,Blaze,SkyClimber,GreenSleeve,
EasyStar,Polaris,Diablo3D,TheRegal,Stiry,Crossbow36, Drongo,Pluma,Zagi, Extra Nac,Nelly E , Micro DLG, F1A,F1Q

Odg: F1N-150

Reply #4
Kaj znači "pravu" balsu ?
Meni je dostupna samo ona iz Pjevača.. Neka mađarska. Ne kužim podjelu na meku i tvrdu..


Odg: F1N-150

Reply #6
ufff... ovo je prva liga.... jedva čekam doć doma i šmirglat....  :P :P :P

pretpostavljam da je balsa koja se prodaje u dućanu (Pevec) izrezana i kao A i kao B i kao C i pomiješana ,
samo što ja u dućano moram prolistat sve listove i skontat koji list je kakav .. ne ? Ovu 'C' šarenog goda sam imao u ruci i zaobišao sam ju jer mi se nije svijdjela.. pokupovao sam listove koji su lijepi glatki i sa godovima u jednom smjeru.. znači A način reza...
prodaje li netko tu balsu a da je baš gradirana po načinu reza ?

bilo kako bilo, ja se sigurno neću takmičiti sa tim svojim gliderićima... pa vjerujem da i od A-reza mogu složiti glider dovoljno dobar za moju osobnu zafrkanciju.. 8)

Odg: F1N-150

Reply #7
zalza iz peveca ili takvih ducana nevalja za takve stvari balza koja se koristi za te stvari mora biti prilicno lagana a do takve balze je moguce doc preko mene jer se bavim tom kategoriom i znam kako model treba izraditi a za trup se koriste karbonske cjevcice od 1mm sa rupom 0.28 poprilicno je lagana ali se jos da olaksat tako da cijeli model ispadne od 0,7 grama do max 0,9 ima i tezih ali sve ovisi o visini dvorane a ako vas zanima balza imam nest doma a moguvam i pokazat kako se izraduje model samo se javite .

Odg: F1N-150

Reply #8
e evo ja ocu. javljam se!

Coljo oces i ti pa da stavimo neki raketlin na to? :)


Odg: F1N-150

Reply #10
pa skoro cak moras pazit kako brusis krulo jel ako se zagrije balza savineti se jako

Odg: F1N-150

Reply #11
i reko sam da imam balzu izabranu za male modele a ne za gradevinu hehehe

Odg: F1N-150

Reply #12
Treba se skupit negdje prek vikenda... di se smije šmirglat...
Trebalo bi pitat Diogena ima li kakvu ideju ? Prostor ? Termin ?
Neka mjesna zajednica.. pa to malo razglasit po forumu... pa to nazvat RADIONICOM... pa privuć klince,
otet im neku kotizaciju za materijal... i tak to...



Odg: F1N-150

Reply #13
ja sam vodio klince ali nazalost nogomet je zanimljiviji ako vi djetetu nedate model na daljenski unutar mjesec dana klinac ce otici i imamo prostor od kluma mak tresnjavka u spanskome

Odg: F1N-150

Reply #14
i da jos malo je natjecanje u zapresicu u f1n i f1n 150 kategooriji pa bilo bi ljepo da nas ima sto vise