Skip to main content

Topic: F1N-150 (Read 11235 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: F1N-150

Reply #15
Treba se skupit negdje prek vikenda... di se smije šmirglat...
Trebalo bi pitat Diogena ima li kakvu ideju ? Prostor ? Termin ?
Herman je u pravu...... današnja modelarija se sastoji 90% u ovim riječima: 'tata kupi mi model na daljinski', kako za djecu tako i za one odrasle modelare.  :( Neko vrijeme malo drame-galame u ovom hobiju pa se zasite i odu. To je postalo tako i tako će i ostati dovjeka, jer jedini gušt je u tome da se napravi što veća 'brutala', koja se ionako kupuje, pa idemo nabrijavati i spizditi  peneze.
Sa druge strane, ovdje na Friku ima jedan jedini jedincati ugledni modelar koji se upitao 'kako održati Zagija što duže u zraku', jer tu brutala od 10 kg baterija ne igra, a imenovani je za razliku od 'brutalaca' razmišljao i uspio  u svojoj namjeri.
Tko okupi 10 klinaca i zadrži ih da odu na tekmu, za mene je heroj. Ja nisam..
Damir

Odg: F1N-150

Reply #16
Da se malo organiziranije ide na livadu, da ima zabavnih natjecanja poput limba, bomb dropa ili preciznog slijetanja, combata i ostalog...
Mislim da bi rezultati bili puno bolji nemojte se uvrediti :)
Par rijeci od "velikog" klinca :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: F1N-150

Reply #17
danas je tesko djete odvojit od racunala prije 13 godina jos se sjecam bilo je klinaca ali samo zato sto su ih profesori tjerali na to da bi imali vecu ocjenu iz zalaganja kada su se rjesili skole rjesili su se i modelarstva pa makar klincima sve dali besplatno i odlazak na tekme i matrijal klinac ce otici na nogomet jer se to placa a kada smo uveli placanje da bi si matrijal povratili bilo je gore ja sam zainteresiran vodit radionicu ali nemam zivaca vise okupljat djecu po skolama

Odg: F1N-150

Reply #18
evo upravo sam sazno da imamo prostor u klubu di mozemo radit i di stane dostaljudi tako da mozemo radit kada zelite

Odg: F1N-150

Reply #19
Fino fino...

Odg: F1N-150

Reply #20
pa ako ima koga zainteresiranog da se druzimo i zajedno radimo nest javite se na 099 67 13 083 to je moj broj

Odg: F1N-150

Reply #21
Da se malo organiziranije ide na livadu, da ima zabavnih natjecanja poput limba, bomb dropa ili preciznog slijetanja, combata i ostalog...
Mislim da bi rezultati bili puno bolji nemojte se uvrediti :)
Par rijeci od "velikog" klinca :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
zed
u f5j-n se ocjenjuje i slijetenje u tocku
strong, light and cheap - choose two

Odg: F1N-150

Reply #22
tako je i to mozemo radit u radioni

Odg: F1N-150

Reply #23
i da jos malo je natjecanje u zapresicu u f1n i f1n 150 kategooriji pa bilo bi ljepo da nas ima sto vise

e to natjecanje bum išao vidjet svakako...
ja klincu dam model da leti... stane se pred mene... trakica oko vrata... a ja sam iza njega.... ak kaj zahebe... tatine ruke
preuzmu... naravno.. tu igra neki spori model, ne neki živčani...
i ono što je meni najbitnije i čega sam veliki pobornik... nije poanta da tata zdrobi 200$ i sinu razmetnome kupi
RTF model, nego da klinjo sam nauči svojim rukama nešto stvorit, cijenit to što je stvorio i razvijat svoje sposobnosti..
svaki panj zna kupit avion, na simulatoru naučit osnove i poletjet.. ali ne zna svatko izradit model, a pogotovo ne F1n..

Predlažem okupjanje u klupskim prostorijama ako su Ti na raspolaganju i ako ima zainteresiranih flyfreakovaca..
Ja i moj klinjo ćemo svakako doć, a vrlo vjerojatno ću dovest sa sobom još jednog modelara mojih godina..

Da dopišem još nešto...
Ako uspijemo održati radionicu - a vjerujem da budemo... da li je ok da ponesem fotić | kameru pa da snimim bitne momente, tehniku i način izrade pa da to postamo na forumu kao svojevrstan vodić - siguran sam da će biti zainteresiranih.

Odg: F1N-150

Reply #24

Da se malo organiziranije ide na livadu, da ima zabavnih natjecanja poput limba, bomb dropa ili preciznog slijetanja, combata i ostalog...
Mislim da bi rezultati bili puno bolji nemojte se uvrediti :)
Par rijeci od "velikog" klinca :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
zed
u f5j-n se ocjenjuje i slijetenje u tocku
Znam znam :)
Mislio sam opcenito...kad smo na livadi poprilicno je dosadno. Cast izuzecima, male formacije sa Smiljcem, combat sa Coljom i limbo sa Tokijem digne pricu, ali eto.
Zato sam se i okrenuo 3D-u, imam kaj vjezbat sljedecih 10 let :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

 

Odg: F1N-150

Reply #25
Treba se skupit negdje prek vikenda... di se smije šmirglat...
Trebalo bi pitat Diogena ima li kakvu ideju ? Prostor ? Termin ?
Herman je u pravu...... današnja modelarija se sastoji 90% u ovim riječima: 'tata kupi mi model na daljinski', kako za djecu tako i za one odrasle modelare.  :( Neko vrijeme malo drame-galame u ovom hobiju pa se zasite i odu. To je postalo tako i tako će i ostati dovjeka, jer jedini gušt je u tome da se napravi što veća 'brutala', koja se ionako kupuje, pa idemo nabrijavati i spizditi  peneze.
Sa druge strane, ovdje na Friku ima jedan jedini jedincati ugledni modelar koji se upitao 'kako održati Zagija što duže u zraku', jer tu brutala od 10 kg baterija ne igra, a imenovani je za razliku od 'brutalaca' razmišljao i uspio  u svojoj namjeri.
Tko okupi 10 klinaca i zadrži ih da odu na tekmu, za mene je heroj. Ja nisam..
Damir

Damire,
ako se malo pažljivije osvrneš oko sebe - klinci samo rade ono što i mi odrasli. (barem većina) Zašto bi mali Perica trčao za glajderom od balse kad gleda tatu kako u 'brutali' od Bentley-a sa iPhoneom 5s na uvcu prolazi na crveno Medvešćakom iz smjera sjevera ? Pa nije mali Perica bedast.. I Perica bi brutalu od Zagija.. Ili barem oktacopter... :D :D
Moje iskustvo je da treba ciljat prigradske škole a ne Mesićevu, Kaptol, Varšavsku i ostale škole u kojima pojedini klinci mjesečno zdrobe džeparca više nego kaj učitelj razredne nastave zaradi... Njih nemreš impresionirat sa F1n glajderom..

Odg: F1N-150

Reply #26
Predlažem da budemo konstruktivni i neka kolega Herman nabaci neki termin.. neka veli kaj treba ponijeti sa sobom...
i idemo šmirglat...
 ;)

Odg: F1N-150

Reply #27
ja se slazem ja cu napravit nekoliko brusnih letvica trebamo par trokuta koji skalpel i olovkicu nacrt je kod mene u glavi to nemogu zaboravit ponjet jedino ako glavu ne izgubim putem hehe i matrijl imam ja tako da mozemo pocet sta se mene tice kad god zelite

Odg: F1N-150

Reply #28
i naravno dobru volju nezmjemo zaboravit hehehe bez toga nejdemo nikako

Odg: F1N-150

Reply #29
evo ja se potrudio i otiso do kluba u klubu imamo skalpera jest da su iz doba tita i partije ali su novi i ostri za pocetak su odlicni jedino sta treba su brusne plocice nove jer ove iz kluba su potrosene tako da sve koje zanima modelarstvo ne samo f1n moze doc u klub si radit nesto