Skip to main content

Topic: F1N-150 (Read 11219 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: F1N-150

Reply #30
Kad smo već kod "Tata daj mi kupi avion " ima nas par koji su samostalno počeli bez tate koji se bavi time, kao Jura, moderwarfer,marko posavina, pa i ja iako imamo svi zajedno manje godina od
Diogena. Ajde herman ak budeš došao sljedeći četvrtak u klub donesi jedan f1n ili 150 model da si ga pogledam/ napravim jednog.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: F1N-150

Reply #31
necu ga donest zato i pokusavamo oformit ekipu i da radimo svi zajedno ako te zanima dodi i radicemo svi skupa

Odg: F1N-150

Reply #32
Bravo care, to te pitam.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: F1N-150

Reply #33
zed bus doso i ti radit ja sad bas narucujem neki pribor za osnove modelarstva tipa trokute i ravnala i takve gluposti

Odg: F1N-150

Reply #34
Damire,
ako se malo pažljivije osvrneš oko sebe - klinci samo rade ono što i mi odrasli.
Mislio sam na nešto drugo što  u biti i nema veze sa zrakoplovnim modelarstvom !

Dakle da li je potrebno i ćemu služi zrakoplovno modelarstvo ? U užem  smislu nije potrebno i nema neke naročite svrhe : od njega ne možeš živjeti (možda neki trgovci), nećeš postati ni inžinjer niti zrakoplovac samo zato jer si bio modelar (tu su i drugi razlozi), tko će ti dati prednost recimo pri zapošljavanju samo zato jer si modelar ..?....dakle Svijet se neće promjeniti ako ne bude flyfreakova ! Nla bodova !

E sada, u širem smislu stvari stoje malo drugačije: omogučiš li juniorima da se malo okušaju u modelarstvu mogu postati svjesni da se učinak njihovog djelovanja može mjeriti time kako mu model leti, okupiš li ekipu javlja se izvjesna socijalizacija i osjećaj pripadnosti grupi, pa čak i zadovoljstvo uspjehoma kada ti ekipa na tekmi napravi neki rezultat. To je moguće i dešava se i u drugim djelatnostima i modelarija tu nije ništa posebno, dobro je klince poslati da malo rezuckaju , bruse i lijepe, barem neće imati dvije lijeve nespretne ruke kada mu se doma nekaj pokvari ili polomi.  To sve ima smisla, tako recimo do 14 godine kada interes pada, a počinje rasti za nekaj drugo  :D ..

Kod nas je situacija apsurdna, imamo hrpu živčanih klinaca koji bi nekaj za 5 minuta proizveli, ali nismo im osigurali voditelja i učionicu u kojoj mogu delati, isprobavati, a sa druge strane imamo drugu hrpu staraca poput mene i još nekih koji se igraju sa skupim igračkicama koje kuži samo uski krug ljudi koji se time bavi. 200 - 300  u cijeloj .hr , to je moja procjena.

@Toki: nisam baš toliko star, a onih mojih 90% dripaca ne odnosi se na tebe i one koje si naveo  ;)

@Herman : imam nešto materijala i pribora, ako ništa drugo gume za startne pračke izrađene od gume za F1B, javi gdje ste i ja dodjem pomoći ili odmoći  :D

Damir

 

Odg: F1N-150

Reply #35
evo super ja sam maloprije bio u klubu i vidio sam kakvo je stanje skalpera imamo matrijala nesto imam za pocetak sad gledam za neke sitnice tipa trokuta i ravnala i mozemo krenut radit nesto ako ima zainteresiranih a pomoc ce uvjek dobro doc kao i ono drugo hehehehehe

Odg: F1N-150

Reply #36
samo postoji pitanje koliko ce nas se skupit da organiziramo neku radionu ja imam dobru volju jer sam to i prije pokusavo u skoli samo je pedagog  bio pokvaren pa me navlacio za nos kao bice bice ali nikako da bude a cak sam spreman i prostoriju iznajmit na jarunu u svom trosku sam da nesto pocnemo radit da nevisimo za tim kompovima nego da se druzimo kad dode ljepo vrijeme

Odg: F1N-150

Reply #37
Naravno da cu doc, pa uvijek ima nesto za izgradit :) Pitanje kad jer sam malo zeznut sa smjenama i slobodnim danima (satima) :) Ali sudjelujem!

Odg: F1N-150

Reply #38
pa mislim da cu subotom imat radionicu pa cemo radit kojih par sati

Odg: F1N-150

Reply #39
Svaka cast Herman!


Odg: F1N-150

Reply #41
Postoje razni mirisi koje čovjek kad jednom osjeti, teško im može odoliti.
Jedan od tih mirisa je i miris balze prilikom brušenja. Tko jednom obradi balzu, uvijek će joj se rado vraćati. Što reći osim BRAVO DEČKI!!! Uživajte!

Odg: F1N-150

Reply #42
hala fala ja jos nevidim ko zeli ici radit hehehe

Odg: F1N-150

Reply #43
Ja sam ovaj vikend završio u Zagorju na viksi.. "šmirglam" travu...
Lp :-\

Odg: F1N-150

Reply #44
da da nema izvlacenja hehe