Skip to main content

Topic: JAZZ Y6 (Read 13195 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: JAZZ Y6

Reply #45
Jedina stvar, koje je mene od početka odbijala od hexe i octe je veličina.

Moje iskustvo šta se dužine leta tiče je između quadro i y6.
Razlika u trajanju leta je do max 5 minuta. U oba slučaja govorimo o potpuno istim motorima, reglerima, baterijama (3S 5000 mAh).

Al treba uzeti u obzir, da su kod y6 dva motora više, i nisam provjerio, koliko je razlika u težini.

Tu uopče ne opravdavam činjenicu, da je aksialna montaža motora slabija šta se tiče efikasnosti, ali sigurno su razlike, kao što čitamo raspon je 8-30% al to očito ovisi o setupu.

To tek tolko, da se netko potpuno ne obeshrabri od pokušaja ;)


Odg: JAZZ Y6

Reply #46
Ovo 8 posto ne vjerujem s obzirom na moje iskustvo aa osobno ne vidim razlog zašto iči na bilo koju kombinaciju (y6 ili x8) kada gubiš snagu iskoristivos a koliko je stabilniji to je jako diskutabilno isto kao i da leti bolje po vjetru.
Ali ko voli nek izvoli ja nebudem sigurno više probavao bilo kakve kombinacije.
Razlika izmedu hexa i quada na istim motorima je minimalna  ali 5 min nije malo uopče što više to je jako puno .

Odg: JAZZ Y6

Reply #47
Poklanjam frame tko se prvi dođe po njega njegov je.
Poklanjam ga bez šarafa znači dolaze sve ploče nogice nosači motora i ruke aluminiske.
Šarafi su mi prirasli srcu pa njih nedam :)


Odg: JAZZ Y6

Reply #49
Zbilja je X8 bezveze i nisht ne valja. Bash smo zato nakon nekoliko stotina komercijalnih letova presli sa hexe  na ne samo jednu vec dvije X8 letjelice sa jednako bezveznim i neupotrebljivim Zenmuseom :) 
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151540887889101.1073741825.788719100&type=3
Totalno bezveze i neupotrebljivo. Poklanjamo ! :-\

Koliko troši X8, odnosno kolka je autonomija sa bateriama koje koristite?

Primjetio sam da je Robi napisao da ZENMUSE koristi stepper motore što baš i nije istina, već koristi maxon brushless EC45. A Alexmos elektronika ipak vrti nešto više od 200g, evo točnije uspjela je vrtiti 6,5 puta više od 200g (točnije 1300g, no naravno, pitanje je kako će to biti u zraku). Inače sviđa mi se vaša X8.

Čemu ironija?
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: JAZZ Y6

Reply #50
Trosi cca 1050 mAh po minuti i to sa dva video linka, hrpom navigacijske rasvjete.  Napravljena je da snima i snima ...vrlo dobro i pouzdano a Zenmuse vrijedi svake lipe. Pa cak i ti preskupi retrakti su dobra fora. Dugo smo trazili idealan setup za SNIMANJE (ne za letenje pod 90 stupnjeva jer what's the point?) i nasli smo ga  8)
Meni je recimo GH3 minimum minimuma za snimanje iz zraka ... najsretniji bi bio kada bi imao Zenmuse za 5dmk3 ili nesto jos vece i pamtnije ... no Kinezi su se malo uspavali ... prave te jebene gimbale za goPRO i to ... ne mogu to prodavat goPRO sliku pod PRO kameru ... to jednostavno ne ide.

Odg: JAZZ Y6

Reply #51
Y6 je poklonjen kolegi tu sa foruma dansa če valjda doči po njega ako ne dođe stavi da ga dalje poklanjam.
Može pričati tko šta oče ali  tu su silni gubici u pitanju i potrebna je malo veča nuka da se ti gubici svedu na minimu ali su i dalje gubici.
A to ta je x8 ostabilniji od oktokoptera i da je y6 stabilniji od hexe to nije istina.
U ostalom da je to toliko dobro ta kombinacija onda bi puno više ljudi letjelo y6 i x8 a nije baš da su to jučer izmislili.
Evo šta ekipa vani na rcg kaže naravno jedan od komentara
 
 Y6 Cons:
Half the efficiency (half the flight time of a similar flat hexa),
loud  as a banshee,
difficult to takeoff for newbies,
Motor redundancy doesn't react as stable as a flat hexa.

Da me nibi neko krivo shvatio ja sam uložio dosta truda zanja i novaca da to napravim i probam čak sam i jednoga prodao prije nego li sam svoga napravio.
Ali evo priznam da mi ne radi dobro i neču to više radit jer jerdnostavno previše troši .
Težište mi je savršeno sve je pogođeno da bude u milimetar u težištu i jednostavno leti loše jako je glasan u mrvicu bržem letu.
Regularna hexa je letila na 40 posto gasa u hoveru ovo je sada na 70 % sa itsim setup-om kod kolege koji je kupio moj (DR Tom) ista stvar.
Tako ako sa ja nešto zeznuo nije on a i ima drugi set up od mene pa mu isto lošije radi.
Opet kažem meni se nikako ne sviđda ta potrošanj i zato se vračam nazad na hexu / oktu puno bolje raspoređena površina propelera samim time i stabilnost i sigurnost okta leti sa 2 otkazana motor .
Kada sam jedno prilikom pogodio stablo pukla su 2 propelera jedan do drugog  i letila je i dalje cišto sumljam da x8 to može .
Totalno je nepotrebno na zenmuse stavljati x8 jer kolega iz zaprešiča ima zenmuse i S800 (koji se sav piga)znači hexu i na 6s leti na 10000 mah 15 min
sa gh2 čisto sumlja da x8 leti i približnom tome vremenu.
A svi znamo rezultate  s800 i zenmuse imaš ih na netu koliko hočeš.
Da je toliko to bolje onda bi ga dji izbacio odavno za zenmuse a nebi išao na hexu na rastavljanje. :)
U svakom slučaju da skratim nek leti tko što oče ovo je moje iskustvo sa tim a drugi tek trebaju da skontaju.

Odg: JAZZ Y6

Reply #52
Mi smo kupili s800 sa Zenmuseom no prodali smo je jer smo odlucili Zenmuse staviti na nas X8 koji je puno mirniji i stabilniji od s800. A ta prica oko rastavljanja s800 je bullshit pogotovo ako imas ukrute krakova. Ja samo kazem da je nase obilno iskustvo reklo da je X8 prava varijanta....okej nismo ni mi pogodili od prve reglere, motore, propove...eh..to je vec druga prica o skupoj skoli.

Odg: JAZZ Y6

Reply #53
Mi smo kupili s800 sa Zenmuseom no prodali smo je jer smo odlucili Zenmuse staviti na nas X8 koji je puno mirniji i stabilniji od s800. A ta prica oko rastavljanja s800 je bullshit pogotovo ako imas ukrute krakova. Ja samo kazem da je nase obilno iskustvo reklo da je X8 prava varijanta....okej nismo ni mi pogodili od prve reglere, motore, propove...eh..to je vec druga prica o skupoj skoli.

Svi mi zanmo da je s800 sranje od fremea to možeš svugdje pročitati nije bila poanta sponjati s800 u tom kontekstu  nego čisto zbog formacije motora ne "hexa".
Nije teško biti stabilniji od s800 to moj mali quad stabilnije leti od toga.
Dobro složena hexa kud i kamo bolje leti ja to znam jer ipak radim multirotore malo duže od vas.
A prošlo mi je koroz ruke jako puno toga od gimabala sa servoima čaki i par zenmuse ali nitko to ne stavlja na x8 jer sa istim setom baterija hexa  leti duže a snimaka je ista nema razlike i to je kraj priče.

To ti je isto kao da ja uzmem svoj okotokopter (sada bivši prodao sam ga) i stavim ispod gopro i onaj mali gimbalić.
Šta sa dobio veliku potročnju krači let.
Al dobro neču ulaziti u diskusiju bezveze.
Ja imam svoj stavi i mišljenje ti svoj i to je uredu.
I ja sam probao sa time nije mi se svidjelo i odustao a tebi ako je bolje samo napred. :)

Odg: JAZZ Y6

Reply #54
Dragane,moj komentar za onih 200 g je bio prije nego si stavio video svoje platforme sa 1.3 kg kamerom.Taj momenat mi je vrlo drag jer vidim da ce ipak biti i vecih platformi.Sto se tice tipa motora na zm ocito sam bio u krivu ali jedino je bitno da ispunjava ocekivanja.
Zanima me da li ce te platforme dobiti trecu os (PAN) i da li se te osi normalno upravljaju stanicom ili samo imaju ulogu stabilizacije?

Odg: JAZZ Y6

Reply #55
Dragane,moj komentar za onih 200 g je bio prije nego si stavio video svoje platforme sa 1.3 kg kamerom.Taj momenat mi je vrlo drag jer vidim da ce ipak biti i vecih platformi.Sto se tice tipa motora na zm ocito sam bio u krivu ali jedino je bitno da ispunjava ocekivanja.
Zanima me da li ce te platforme dobiti trecu os (PAN) i da li se te osi normalno upravljaju stanicom ili samo imaju ulogu stabilizacije?

Evo, ja osobno mislim staviti pan os makar alexmos podrzava samo dve osi. Sve osi imaju mogucnost upravljanja. Vidjet cemo kako ce se to ponasati u zraku. Drago mi je da ti se sviđa :).
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: JAZZ Y6

Reply #56
pitam zato jer dok nismo probali raditi sa stabilizirajucom pan osi,nismo znali koja je to razlika...a razlika je ogromna i snimka postaje puno iskoristovija.Cak i na platformi sa picloc senzorom i obicnim servoima se vidi razlika u kvaliteti.

Odg: JAZZ Y6

Reply #57
Robi,nema treće osi zasad (vele da bude jednog lijepog dana)ali ionako nije bitno kad je ne koristiš za automatsko pravnanje nego to radiš manualno...a inače možeš spojit kontroler na svoj već postojeći pa onda njih dva zajedno rade na ispravljanju kamere,u teoriji ovdje ti je opis iako nisam nigdje vidio da je netko to demonstrirao

Connecting to computer
To connect controller to PC, you need FTDI adapter with installed drivers  (see manufacturer guide how to
install drivers).  In case of proper installation, additional COM-port will appear in the system. You should
know its number and specify it in the GUI.
1. Connect FTDI adapter to controller board, preserving polarity. See picture below to define write
connector orientation.  In case of FTDI cable from SparkFun, black wire means ground and green
wire means DTR.
2. Run GUI for your operating system (Windows, Limux or Mac)  and choose FTDI COM-port from list
of available ports.  Note: GUI version should match firmware version!
3. Just after connection, current settings will be read from board and real-time data communication
starts.  You may press READ any time to load settings from board.
4. When you finished editing, press WRITE to write parameters to device memory (EEPROM) and
apply it. To return to factory default  settings, press USE_DEFAULTS

a tu su i uputstva ostala
http://www.simplebgc.com/files/v10/SimpleBGC_manual_1_2_eng.pdf
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: JAZZ Y6

Reply #58
eh,nisam u tijeku,mislio sam da ste ko prije....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: JAZZ Y6

Reply #59
Što je najgore ja na svojoj elektornici imam i treču os samo treba napraviti gimbal za to.
A to samo na kraju nije samo al eto.
I u potpunosti se slažem kada na zen muse uključiš headlock kako se ljepo vrti divota za gledati a slika stoji to je to.
Koliko para toliko muzike uvjek bilo. :)