Skip to main content

Topic: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara? (Read 4387 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Idu mi pomalo na zivce komentari tipa

Sorry, but i nearly fell asleep watching this video. It was far too long, 7 minutes and consisted mainly of the plane flying in a circle. The use of a wide angle lens was not helpful, as the plane receded to a speck at the widest point of the circle.

- komentar na maiden jednog modela

But I couldn't watch more than a minurte of the video - please get rid of the fishbowl lens on the camera !

I've seen plenty of GoPro vids and various but never seen it 'Fishbowl' like yours.

- izgleda da je moja posebna gopro kamera s extra fisheye

ovo su samo prigovori na gopro, naravno da ima jos more samoprozvanih kritika,
ista prica i s dislike, mislim pa nisi ni morao gledati.


Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #1
Pa u čemu je problem, stavio si video pa budi spreman na komentare - ne samo one pozitivne, već i negativne. Zašto bi ih se "rješavao" na bilo koji način? Moraš biti svjestan da nisu svima interesantni videi nekog modela kak leta uokolo bezveze - prvo meni npr.
OK, ja te videe više niti ne gledam jer sam se nagledao tih stvari ohoho, tak da mi je sve to skupa predosadno.
Bolje bi bilo pokušat objektivno sagledat na te "negativne" komentare (ili bolje rečeno kritike) i početi raditi interesantnije videe, ak ti je to cilj.
Koji ti je uopće cilj snimanja videa za Youtube?
MAK Zapad

Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #2
Pa u čemu je problem, stavio si video pa budi spreman na komentare - ne samo one pozitivne, već i negativne. Zašto bi ih se "rješavao" na bilo koji način? Moraš biti svjestan da nisu svima interesantni videi nekog modela kak leta uokolo bezveze - prvo meni npr.
OK, ja te videe više niti ne gledam jer sam se nagledao tih stvari ohoho, tak da mi je sve to skupa predosadno.
Bolje bi bilo pokušat objektivno sagledat na te "negativne" komentare (ili bolje rečeno kritike) i početi raditi interesantnije videe, ak ti je to cilj.
Koji ti je uopće cilj snimanja videa za Youtube?

Kad bolje razmislim, doista nemam nikakav cilj.
Ne znam sta mi bi da zapocnem temu, bolje da nisam.


Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #3
Kad uploudaš video , imaš opciju za 'dozvoliti komentare'. A možeš  izabrati i da video bude samo za one sa linkom, pa ti ne ulijeću padobranci željni samopromocije i spamanja.
Najčešće se javljaju sa 'engleskog govornog područja', tj. mi shvaćamo što su napisali, ali oni niti uz googletranslate ne mogu skužiti kada iskoristiš bogatstvo našeg jezika i pošalješ ga u tri....
 :D
Damir

Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #4
Kad uploudaš video , imaš opciju za 'dozvoliti komentare'. A možeš  izabrati i da video bude samo za one sa linkom, pa ti ne ulijeću padobranci željni samopromocije i spamanja.
Najčešće se javljaju sa 'engleskog govornog područja', tj. mi shvaćamo što su napisali, ali oni niti uz googletranslate ne mogu skužiti kada iskoristiš bogatstvo našeg jezika i pošalješ ga u tri....
 :D
Damir

Komentare ostavim za one koji kulturno pitaju CG, baterija i sl.
Neki komentari su s foruma i product discussion a oni su cesto puni trolova i sl.
Najsumljiviji su mi komentari gdje je to prvi post korisnika.

Ovo s u tri... mi se cini kao pravo kulturno rjesenje.  :)

Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #5
Ti bar imas komentatora :)

Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #6
Realno,

Ja sam jedino Tomov video pogledao do kraja, onag gdje leti iznad oblaka, NITI JEDAN drugi nisam, jer su dosadni, gledam video neke letjelice, leti lijevo-desno, nista posebno, i sada, 5 minuta toga... po meni, nebitno...


Sada, ovisi sto ti zelis sa svojim videima napravit...

Sto se mene tice, veci mi je gust letit... :)

Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #7
Pa u čemu je problem, stavio si video pa budi spreman na komentare - ne samo one pozitivne, već i negativne. Zašto bi ih se "rješavao" na bilo koji način? Moraš biti svjestan da nisu svima interesantni videi nekog modela kak leta uokolo bezveze - prvo meni npr.
OK, ja te videe više niti ne gledam jer sam se nagledao tih stvari ohoho, tak da mi je sve to skupa predosadno.
Bolje bi bilo pokušat objektivno sagledat na te "negativne" komentare (ili bolje rečeno kritike) i početi raditi interesantnije videe, ak ti je to cilj.
Koji ti je uopće cilj snimanja videa za Youtube?

To je nesto sto mi se svidja,
ovaj tvoj komentar a da je ovdje i suvise tih bezveznih video snimaka to je na zalost istina,
i ja ih vec odavno ne gledam,pitam se kakvo je zadovoljstvo snimati takve Limonade,
razumijem za vlastito zadovoljstvo ili skupljanje iskustva ali cemu objavljivati Sapunicu ?

Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #8
Kad uploudaš video , imaš opciju za 'dozvoliti komentare'. A možeš  izabrati i da video bude samo za one sa linkom, pa ti ne ulijeću padobranci željni samopromocije i spamanja.
Najčešće se javljaju sa 'engleskog govornog područja', tj. mi shvaćamo što su napisali, ali oni niti uz googletranslate ne mogu skužiti kada iskoristiš bogatstvo našeg jezika i pošalješ ga u tri....
 :D
Damir



Ovo s u tri... mi se cini kao pravo kulturno rjesenje.  :)

Ako je taj odgovor pravi i ispravan ?
tada se pitam kakav smisao ima sve ovo ovdje,
razmjena iskustva,pomoci mladjima neiskusnijima ?
koliko je ovo ispravan odgovor za primjer mladjima neka bude

Odg: Re: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #9

To je nesto sto mi se svidja,
ovaj tvoj komentar a da je ovdje i suvise tih bezveznih video snimaka to je na zalost istina,
i ja ih vec odavno ne gledam,pitam se kakvo je zadovoljstvo snimati takve Limonade,
razumijem za vlastito zadovoljstvo ili skupljanje iskustva ali cemu objavljivati Sapunicu ?

Ja iskreno nemam ništa "protiv" tih videa jer i ja ponekad (istina rijetko) znam stavit neki bezvezan video na YT, više zbog sebe, no nakon što ga uploadam ni ja ga ne gledam više  :)
Internet je prepun tih stvari i bile su mi fora kad sam ih vidio prvi put (on board videi s nekog aviona), sad mislim da su dosadili već svima (pogotovo ekipi koja je neko dulje vrijeme u hobiju).

Gledat nekog kak leti lijevo desno me ubije u pojam, tako da to niti ne otvaram.



Ja svoje videe stavljam u punoj duzini, znaci ima ih i po 25 do 40 minuta i uopce me nije briga da li ih netko pogleda do kraja ili ne. Stavljam ih sebi za uspomenu, a ako netko komentira, neka komentira pa makar i sebi u bradu :)

Neka komentiraju sta hoce, ako prekrse neka javna pravila, prijavi ih i gotovo... ;)

Pa to je to, ak si stavio video, budi spreman i na negativne komentare, pa svatko ima pravo pisat što god želi. Ako je ego toliko velik i osjetljiv da ne može pročitati nešto negativno i preći preko toga, bolje ne uploadat ili jednostavno, kak Diogen veli, disejblat komentare i rating i to je to.  :)
MAK Zapad

Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #10
Opcije od ignoriranja, brisanja na youtubu komentara i sl su tu.
Na forumu je naravno moguce obrisati post i sl.
Javne forum svadje rasprave su oduvijek jako popularne s odgovorima
ne obracaj mi se vise i sl, no to nije moj stil niti nacin.

Samo pregledavanje bez davanja sadrzaja je isto nacin i popularan medju onima koji znaju i ne znaju.

Osobno sam htjeo pomoci drugima koji zele da im se pomogne, kao sto su meni mnogi pomogli.
Za dosta modela par trikova da su bili javno ( lako nalazivo) izneseni dosta bi mi pomogli.

Cudimo se sto za neke stvari nema videa i dobrih objasnjenja a sami smo djelomicno krivi za to.

No da ne lupam vise po promasenoj temi.

Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #11
Pa ako radiš video s ciljem da nekome pomogneš (tipa neki edukativni video ili kaj već) i onda dođe neki troll i popljuje ti video, samo ga ignoriraj, klikni "thumbs down" i report spam. Nemoj mu odgovarati, znaš onu "don't feed the troll" :)
Ako si pružio korisne informacije, nek budu dostupne onima koji ih traže, kome se ne sviđaju nek nešto natipka bezveze i bok, kaj te briga
MAK Zapad

Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #12
Napišeš takvima u odgovor poznatu hrvatsku uzrečicu:

"je*em ti 3 silosa žita,
zrno po zrno,
a svako zrno u 3 pi*ke materine"

Pa nek se muči sa google translate do ujutro :D

(fuck three grain silos,
grain by grain,
and every grain in three blue blazes)
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #13
Napišeš takvima u odgovor poznatu hrvatsku uzrečicu:

"je*em ti 3 silosa žita,
zrno po zrno,
a svako zrno u 3 pi*ke materine"

Pa nek se muči sa google translate do ujutro :D

(fuck three grain silos,
grain by grain,
and every grain in three blue blazes)

Pa ovo je stvarno vrhunac duhovitosti !
nenadmasan si !

Odg: Kako se kulturno rjesiti samoprozvanih web/video kriticara?

Reply #14
Ili možda Zločesta djeca? :)
MAK Zapad