Skip to main content

Topic: piper j3 (Read 8503 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: piper j3

Reply #15
Kad ovak dobro radis sa balzom, zamisli sto.ces tek sa izoflorom raditi :)


Odg: piper j3

Reply #16
ni ja nemam radionu ja radim kod mame u kuhinji  dok mama ne pukne pa me stera a onda se snalazim kako stignem a izoflor nekoristim zato sta mi se ne svida za obradu a jedino gdje koristim depron je kategorija f1n i f1n-150 ako tko zna sta je to u kratkim crtama model 15cm raspona i tezine 0.7gtama i f1n model neogranicenog raspona ali ja radim otprilike oko 60cm i tezine su oko 5 do 7 grama sve ovisi o trupu  :) :)

Odg: piper j3

Reply #17
...netko se još nije naučio savijati balsu u vodi... :D :D
Damir

Odg: piper j3

Reply #18
ma ne nije to nego mi se nije dalo radit kalup za jedan primjerak modela a rep je dovoljne cvrstoce cak i za akro letenje  :)

Odg: piper j3

Reply #19
i damire iznenadili bi se koliko je rep cvrst sa ovim cudnim stvarima na repu sta se tice torzije

Odg: piper j3

Reply #20
Zrežeš to od kartona za minutu...i saviješ preko njega pa u vodu na sat vremena dok se karton ne raspadne i imaš oblikovan rep!
D.

Odg: piper j3

Reply #21
Eto ti prilika za koristiti depron. Formu za lameliranje izrežeš iz deprona, namočenu balzu popikaš sa špenadlama u depron i CAKom po rubu laminata - ne moraš ni čekat da se balza osuši.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: piper j3

Reply #22
dobra idea samo bi ja napravio od neceg tvrdok i da kalup iskoristim za obje strane istovremeno zato bi trebo biti barem 20 mm sirine,  a uzo bi balzu od 1mm i izrezo trakice i zaljepio jedno na drugo i tako 5 slojeva, namazo ljepilom i pritisnuo sa gumicama a karbon necu koristit namjerno jel zelim napraviti model koji je iskljucivo izraden samo od drvetom naravno osim poluga za kormilo i presvlake za krila =)



Odg: piper j3

Reply #25
...netko se još nije naučio savijati balsu u vodi... :D :D
Damir

To je to na sto sam ti skrenuo paznju na prvi pogled,

kazes Folija ce ti ucvrstiti,
ako to ne pojacas a presvuces folijom,
uh,kako ces se gorko kajati !

Odg: piper j3

Reply #26
dobra idea samo bi ja napravio od neceg tvrdok i da kalup iskoristim za obje strane istovremeno zato bi trebo biti barem 20 mm sirine,  a uzo bi balzu od 1mm i izrezo trakice i zaljepio jedno na drugo i tako 5 slojeva, namazo ljepilom i pritisnuo sa gumicama a karbon necu koristit namjerno jel zelim napraviti model koji je iskljucivo izraden samo od drvetom naravno osim poluga za kormilo i presvlake za krila =)

Ovo ti je dobra ideja,
na ovaj nacin mozes da uradis veoma uske zavojite Lajsne,
ti znas sto hoces,ja u tom slucaju lijepim Ljepilom za Drvo a kako ono sadrzi izvjestan postotak Vode a sto Balzu omeksa i to je u ovom slucaju dobro

pitanje,je li radis Sobne Modele,
obzirom da govoris o tezinama od nekoliko grama ?

Odg: piper j3

Reply #27
viš' Herman kak te prcaju stariji. ak je loše ne valja, ak je dobro ne valja, mora bit nekak treće :D

sam ti pigaj balzu kak god te volja znam te još od kad sam bio dete, sve što radiš radiš savršeno!

Odg: piper j3

Reply #28
viš' Herman kak te prcaju stariji. ak je loše ne valja, ak je dobro ne valja, mora bit nekak treće :D

sam ti pigaj balzu kak god te volja znam te još od kad sam bio dete, sve što radiš radiš savršeno!

Zed,
ak ne zelis,ne znas ili neces skrenuti nekome pozornost na nesto sto bi trebalo biti kod iduce gradnje bolje

tada ili gledaj sto se radi i ostavi se tih prljavih,bljutavih  izraza,

Pozz,
Iv

 

Odg: piper j3

Reply #29
Krivo sam se izrazio malo ali znat ce Herman točno na što mislim...

Žao mi je ako ste se našli uvrijeđeni, a "prcanje" je najnormalniji izraz tu u Hrvatskoj.