Skip to main content

Topic: Orange DSMX na HK (Read 3421 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #1
Još samo da naprave i telemetriju po popularnoj cijeni pa da mogu u svaki model staviti.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #2
Prijemnik pa S-Bus na SK540 ili satelit na SK540 pitanje je sad?
Redoslijed kanala mi izgleda kompatibilan sa spektrumom - onda moze satelit. U protivnom mora S-Bus.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #3
Naručen 8 kanalni prijemnik, bez satelita:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__38392__OrangeRx_R800X_Spektrum_Compatible_DSMX_8Ch_2_4Ghz_TwinPort_Rx.html

Živo me zanima da li vrijedi tih para...iako Spektrumov original sa satelitom 8-kanalni košta oko 120$, ovdje bi ispalo sa satelitom oko 50$, ovako, 30$.
Do sada su mi se ti Orange DSM2 pokazali jako dobro, dapače, nekad i bolji od originala.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #4
Ja sam uzeo satelit s dugackim antenama.
Za spojit na FBL kontroler.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #5
ha izgleda da su dva receievera ko za fasst.... ti prijemnici su svi redom dobri i nisam jos cuo nesto lose za njih.... probao sam orange fasst na svojoj futabi i sve sljaka, leti, radi... nema razlike... isto je i sa frskyem... on mi je na sedamstotki i radi savrseno... vrlo sam zadoljan...

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #6
Naručen 8 kanalni prijemnik, bez satelita:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__38392__OrangeRx_R800X_Spektrum_Compatible_DSMX_8Ch_2_4Ghz_TwinPort_Rx.html

Živo me zanima da li vrijedi tih para...iako Spektrumov original sa satelitom 8-kanalni košta oko 120$, ovdje bi ispalo sa satelitom oko 50$, ovako, 30$.
Do sada su mi se ti Orange DSM2 pokazali jako dobro, dapače, nekad i bolji od originala.

Jako me zanima domet, javi kad dodje.

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #7
Naišao na članak "obavijest" na njemačkom forumu.

""
Der Chinesische Produzent der Sendermodule war offenbar nicht in der Lage die Generierung der GUI (Globally Unique ID) von Spektrum zu kopieren. Daher wurden lediglich 8 unterschiedliche GUI von original Spektrum Sendern kopiert. In der Praxis heisst das:
Beim gleichzeitigen Betrieb von zwei dieser Module an einem  Ort kann es passieren, dass ein Modul die Kontrolle über ein fremdes Modell übernimmt.

Aus unserer Sicht ist das eine potentielle Gefärdung von Material und vor allem der Gesundheit von Mensch die durch einen unkontrollierten Absturz zu schaden kommen könnten.
Wir empfehlen daher vom Kauf oder gar Gebrauch dieser schlechten Kopien der Spektrum Sendermodul zu verzichten.

""


Ukratko - navodno svi kineski DSMX prijemnici koriste samo 8 GUI (Globally Unique ID) - što u praksi znači - nađu li se dva prijemnika sa istim GUI na livadi - eto cirkusa.

Koliko je vjerovati tračevima po forumima - ocjenite sami.

Eto kako "kupio" tako prenosim.



if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #8
Meni se cini da se ovdje radi o predajnom modulu (sender) a ne o prijemnicima.
I o staroj DSM2 varijanti (moze raditi sa DSMX prijemnicima ali u DSM2 modu). Tu je bilo nekih problema sa ID-evima, predajni modul cak ima tipku s kojom se mijenja ID.
Ovo su DSMX sateliti i prijemnik, a DSMX predajnog modula jos nema. Tu cemo jes pricekati da ih netko izanalizira i najde eventualne nedostatke, jer su tek izasli.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #9
jedno pitanje nije bas vezanu uz ovu temu ali
dali ce uopce spektrum prodavati orginalni DSMX module
cini mi se da sam negdje procitao da su zakljucili da im je puno isplatljivije prodavati cijele stanice tako da nece niti prodavati samo modul
pa me zanima dali je to istina
strong, light and cheap - choose two

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #10
jedno pitanje nije bas vezanu uz ovu temu ali
dali ce uopce spektrum prodavati orginalni DSMX module
cini mi se da sam negdje procitao da su zakljucili da im je puno isplatljivije prodavati cijele stanice tako da nece niti prodavati samo modul
pa me zanima dali je to istina
Nemam pojma. Ak oces DSMX modul kupis DX4 stanicu, izvadis modul i malo hakiras.

Mene recimo zanima kako radi S-Bus na orange prijemnicima, obzirom da originalni prijemnici nemaju S-Bus. Da li iz PPM-a radi S-Bus ili nema DA-AD pretvorbe. Ako je sve digitalno onda je to super i puno upotrebljivije od samog satelita na FBL kontroleru.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #11
Meni se cini da se ovdje radi o predajnom modulu (sender) a ne o prijemnicima.
I o staroj DSM2 varijanti (moze raditi sa DSMX prijemnicima ali u DSM2 modu). Tu je bilo nekih problema sa ID-evima, predajni modul cak ima tipku s kojom se mijenja ID.
Ovo su DSMX sateliti i prijemnik, a DSMX predajnog modula jos nema. Tu cemo jes pricekati da ih netko izanalizira i najde eventualne nedostatke, jer su tek izasli.
Ovo se odnosi na orange modul koji ima samo 8 id-jeva i tipku za mijenjanje id-a. Kod spektruma to nije slucaj jer svaka stanica ima svoj unique ID koji emitira prilikom bindanja sa prijemnikom.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #12
Ne mogu potvrditi ali mislim da se to odnosi samo na idove koje daje spectrum buduci da orange ne dobije listu zauzetih idova od spectruma,
svaki orange dobije svojih 5 i ima 4 mil brojeva.
Naravno ni orange ne daje listu spectrumu pa ako svi koriste orange nema problema.

Module uses a unique Global ID for binding. In case of binding issues with other branded receivers press the "Change ID" button on module to change the Module ID to another unique value reserved for that module (5 ID's assigned to each module).
There are over 4 billion unique ID's assigned to OrangeRx modules.

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #13
Izgleda da su napravili i predajni modul DSMX, samo u DIY izvedbi za sad.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__40205__OrangeRX_DSMX_DSM2_2_4GHz_DIY_Transmitter_Module.html

Da su ovo imali prije vjerojatno ne bi kupio DX8.
Ipak, jos uvijek je PPM na ulazu sto znaci dvije konverzije signala vise nego "native" dsmx.
Na modulu pise DSMX/DSM2 a prije je pisalo samo DSM2.
U opisu nabraja 4 moda rada, dva DSM2 i dva DSMX sa razlicitim frame rate-om ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Orange DSMX na HK

Reply #14
Ja imam JR Modul

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=24656&aff=448825

Kazu da radi dsmx native ali nemam dsmx prijemnika

The OrangeRX DSMX/DSM2 2.4Ghz transmitter module offers a simple and convenient way to utilize your module-based JR compatible transmitter with DSMX/DSM2 receivers. Simply replace your stock module with this and you are ready to bind to any DSMX/DSM2 receiver.

Features:
• Standard JR compatible 5-pin connection (works with any JR compatible module-based transmitter)
• Offer 4 operating modes: DSM2 1024/22ms, DSM2 2048/11ms, DSMX 22ms, DSMX 11ms
• Easy to access bind button
• Range check mode

Specs:
Compatibility: 5-pin JR compatible module-based transmitters
2.4Ghz protocol: DSMX/DSM2
Voltage input: 6~15VDC
Power: 100mW
Range: Full range system

Includes:
OrangeRX DSMX/DSM2 2.4Ghz transmitter module (JR/Turnigy compatible)
2.4Ghz antenna