Skip to main content

Topic: Opet incident..... (Read 6523 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Opet incident.....

Reply #15
Primjer kako stvari znaju izmaknit kontroli:
DJI F450/NAZA Crash (onto highway)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Opet incident.....

Reply #16
Trebalo bi zabranit automobile i prave avione jer stotine ljudi pogine svake godine.


Odg: Opet incident.....

Reply #18
nisam skužio što je kolega mislio sa dizanjem hajke....
i ne znam da li je išlo mene da ja dižem hajku ili nekog drugog...


hoću vam reći da sam iz prve ruke SLUČAJNO dobio informaciju jer me čovjek pozna.
nadalje taj dotični nije na nekoj višoj razini da zna detalje već je izvršni organ koji je dobio određeni zadatak.
U dobroj namjeri odlučio sam vam skrenuti pozornost jer netko bude naje.... a posljedice u slučaju sranja budu daleko gore.
Kad sam otpočeo temu saznao sam za još dva incidenta od nedavno  od kolege.


eto....



neka se tema zaključa ili obriše... pa tko je vidio vidio je....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Opet incident.....

Reply #19
nitko nije niti mislio da si ti dizao hajku nego (barem ja) sam sarkastičan kako drugi percipiraju naš hobi.

još ćemo dobivati opomene za uznemiravanje javnog reda i mira jer to zuji po zraku. Problem sa našim hobijem je da nema dovoljno ljudi u njemu pa politici služi za skupljanje bodova kod "većine" imalo to mozga ili ne, to funkcionira.

Odg: Opet incident.....

Reply #20
nisam skužio što je kolega mislio sa dizanjem hajke....
i ne znam da li je išlo mene da ja dižem hajku ili nekog drugog...


hoću vam reći da sam iz prve ruke SLUČAJNO dobio informaciju jer me čovjek pozna.
nadalje taj dotični nije na nekoj višoj razini da zna detalje već je izvršni organ koji je dobio određeni zadatak.
U dobroj namjeri odlučio sam vam skrenuti pozornost jer netko bude naje.... a posljedice u slučaju sranja budu daleko gore.
Kad sam otpočeo temu saznao sam za još dva incidenta od nedavno  od kolege.


eto....



neka se tema zaključa ili obriše... pa tko je vidio vidio je....
netrebas se zivcirat zbog takvih komentara,bitna je pravilna objava koju si napisao.neki pojedinci jos uvjek ne kuze da modeli kojima letimo mogu nanjeti poveliku štetu,ali i to ponavljanje iz tijedan u tijedan nece bas popraviti razmisljanje nekih takozvanih modelara 8)

Odg: Opet incident.....

Reply #21
Nego.... S obzirom da je doslo do mene koji nisam u tim vodama ovi koji jesu sigurno bolje znaju sto je sa tim pravilikom o upotrebi ovih nasih igracki u odnosu na an..titer...cki (pisem namjerno ovako da gugl roboti ne snjofaju puno) pravinik koji moramo prihvatiti....


Do mene je doslo da bude veliiiiikih zabrana po tom pitanju....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Opet incident.....

Reply #22
mislim da vi namjerno kopate po modelarima. smisljeno i cinicno.

tamo letim dve godine i ama bas ni jednom nitko nije nista prijavio. ionako se cudim da zasto se leti iznad autoputa kada imamo cijelu livadu do save koje je bogme ogromna. no svi odreda znamo napraviti krug iznad obilaznice, no potpuno bezazleno i kod vecine sigurno. jer kakva je razlika da model izgubi kontrolu na 300-400m visine IZNAD livade jer ce vrlo vjerojatno u padajucoj putanji past na cestu. ili ko zna gdje jer kako svi znamo padne upravo tamo gdje ga mr.murphy baci-gdje mi necemo ;)

a kako rekoh sve mi se ovo cini kao neka vrsta hajke jer ce se odjednom buniti za svaki qrac di se leti..a kako vidimo krenulo je. kako se nitko nije bunio kada su radili snimanje prometa sa ogromnim balonom koji je isao iznad kingkrosa i rotora i svega tamo? kaj da to padne? jel se to tko pita? no vazno je da su modelari najveca posast u zraku. naravno da decki s balonom JAKO DOBRO ZNAJU SVOJ posao i navodenje njih je cisto iz mirnodobske strane a ne ni u kopjem slucaju optuzba da ne krene kao nazalost s nasim fpv magom kojeg navedoh isto kao primjer.

leti se svakog dana svugdje, svi se divimo snimkama na kojima se jasno vidi da se leti preko naselja ili prometnica..stoga dajte si mira s optuzbama, no isto tako i modelarima nece biti na odmet dodatno paziti jer kako vidimo, hajka je u tijeku.

Nitko ne diže nikakve hajke da se razumijemo ak možemo.
Stvar je vrlo jednostavna i u neku ruku upozorenje da se ne desi kaj bu se sigurno desilo jer ima neozbiljnih modelara koji možda nisu na ovome forumu.(ak ih uopće možemo nazvati modelarima), jer da imalo bilo tko tko leti neće raditi sranja niti sebi niti ovoj našoj zajednici.

Svi mi letimo i netko na ovaj ili onaj način, Žac sjeti se samo kad si ti letil na Preljevnici i otišel ti je zagi na zaustavnu traku na obilaznici, pa letenje na Jarunu kad je bilo ljudi tamo. Stoga nemoj kurit vatru tam di ne treba. Ti kad si to napravil nitko te nije prijavil sastrane i nije bilo problema, te tvoje greške koje si napravil to više ne radiš ali, i opet ali ima novih Žacka koji to sad rade i opet se ponavljaju greške, koje treba preventivno spriječiti.

Toliko od mene

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Opet incident.....

Reply #23
mislim da vi namjerno kopate po modelarima. smisljeno i cinicno.

tamo letim dve godine i ama bas ni jednom nitko nije nista prijavio. ionako se cudim da zasto se leti iznad autoputa kada imamo cijelu livadu do save koje je bogme ogromna. no svi odreda znamo napraviti krug iznad obilaznice, no potpuno bezazleno i kod vecine sigurno. jer kakva je razlika da model izgubi kontrolu na 300-400m visine IZNAD livade jer ce vrlo vjerojatno u padajucoj putanji past na cestu. ili ko zna gdje jer kako svi znamo padne upravo tamo gdje ga mr.murphy baci-gdje mi necemo ;)

a kako rekoh sve mi se ovo cini kao neka vrsta hajke jer ce se odjednom buniti za svaki qrac di se leti..a kako vidimo krenulo je. kako se nitko nije bunio kada su radili snimanje prometa sa ogromnim balonom koji je isao iznad kingkrosa i rotora i svega tamo? kaj da to padne? jel se to tko pita? no vazno je da su modelari najveca posast u zraku. naravno da decki s balonom JAKO DOBRO ZNAJU SVOJ posao i navodenje njih je cisto iz mirnodobske strane a ne ni u kopjem slucaju optuzba da ne krene kao nazalost s nasim fpv magom kojeg navedoh isto kao primjer.

leti se svakog dana svugdje, svi se divimo snimkama na kojima se jasno vidi da se leti preko naselja ili prometnica..stoga dajte si mira s optuzbama, no isto tako i modelarima nece biti na odmet dodatno paziti jer kako vidimo, hajka je u tijeku.



Zadnji put od ukupno tri puta na preljevnici tip je sparkirao uz obilaznicu bacio bixlera i po mom mišljenju bixler je letio njega.
Na moje pitanje ko je taj tip odgovor jasan, čovjek zna letit, da ne kažem da je bio barem 25% svog leta iznad obilaznice i bez vizualnog kontakta sa modelom a nije letio FPV.

A možda se samo prepao one gomile od 10tak modelara pa je odlučio biti Pale sam na svijetu.

Eto, to je jedini razlog zašto me nema tamo ( na preljevnici ) malo više.

Odg: Opet incident.....

Reply #24
da marjan(jarun :) ), jesam, nekada radio nesto kaj se kosi sa poimanjem sigurnosti..recimo jarun, kolega i ja..lijepo odletjeli svoje batke, ljudi nas gledali i pricali s nama, sve pet a opet ce netko reci-opasno je bilo. pa onaj pad zagija uz zaobilaznicu..taman kako rekoh da je mr.murphy sveprisutan pa je prilikom otkaza serva na zagiju stmopizdio zagija na cestu umjesto na livadu. PUKOM srecom 1m od automobila. sto bi bilo da je bilo? tko to moze znati. a sve ovo pisem jer se to desava ama bas svakom modelaru. ili vlastitom greskom ili otkazom modela u zraku, modeli padaju. posvuda.

a cijeli sarkasticni moj osvrt lova na vjestice je upravo jer se odjednom pocelo toliko o tome govoriti a leti se otkada je izumljeno rc letenje. no sada je moderno uvijek nekaj prigovarati pa ajmo i na modelare. pa kaj i da recimo ograde i naprave aerodrom recimo na preljevnici. ili recimo lucko. eto imas aerodorom, platis clanarinu, pa cak i pokosis dobrovoljno travu. jel to garancija da neces pasti na vojni/civilni leteci objekt ili na neku kucu ili pokositi nekog zitelja luckog? jel to garancija? jel se sada bolje shvaca moj sarkazam kada se opominju modelari?

nemojte izmisljati nekakva tupava pravila i stalno naglasavati nekakvu sigurnost jer SIGURNOSTI 100%tne NEMA!!! i gotova rasprava. imali mi aerodrom ili ne, letjeli u ogradi ili ne. naprcili se i dobili ga jer se nekome dignuo. tako svejdeno jer ce nazalost udesa uvijek biti i dio su ovog hobija. i svi to znaju no i dalje se raspituju koji fpv komplet, kako ovo kako ono jer im ne pada na pamet stati s letenjem.

i naravno, sva ova slova nisu provokacija niti inat jer se osobno ne zelim drzati zakona ili zelim letjeti i ugrozavati druge, vec iz razloga da se dize hajka bespotrebno i na krivi nacin. ovakvo prozivanje bez imena, tipa "tamo neki s bixlerom" je zaista presmijesno. pa kaj nisi dosao do tog fantomskog modelara koji je tebe kao iskusnog modelara uspio otjerati s preljevnice, mjesta gdje je zaista sigurno letjeti, pa se upoznao s njime i popricao, te mu kao ISKUSAN I SIGURAN modelar skrenuo paznju da radi krivo i dovodi nas sve skupa u nezgodan polozaj naspram zakona i gradana. kaj nisi? no lako je napisat to tu na forumu koji NEMA SVOJ ZATVORENI DIO pa ovo cita i frustrirano gundalo koje ce iskoristiti priliku i jos jace potpaliti vatru.

dajte si mira i dajte si truda uzivo a ne piskaranjem po forumu.

think pink ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Opet incident.....

Reply #25
Daj pisi krace postove :)

Odg: Opet incident.....

Reply #26
Sa prvim dijelom se ne slazem...aerodromcek za modelare bi trebao biti dovoljno udaljen od zitelja i prometnica.

Drugi dio je apsolutno tocan, treba prestati ignorirati gluposti i trrba pomoci da se rijese.

Odg: Opet incident.....

Reply #27
Eto nekima prilika da besplatno objave knjigu.

Odg: Opet incident.....

Reply #28
a gdje imas mjesto da si udaljen od prometnice? od kuca? od ljudi? uvijek ce se naci netko kome to smeta bio on letio hodao vozio ili jednostavno nista ne radio no smeta mu model u zraku. meni to tako izgleda. odjednom se naslo tucet ljudi kojima smeta modelarstvo u smislu kaj sad oni tu nekaj lete pa su poceli prigovori.

kako rekoh, do sada su mi ljudi prilazili sa osmjehom i gledali su modele i pricali smo o modelarstvu. pa stoga i nemam dojam da to bas toliko smeta ljudima. a da naravno da ima dezurnih gundala kojima smeta sve i svasta to se isto treba uzeti u obzir.

kako god, nadam se da cemo si napraviti nasa letalista a svima zelim sigurno modelarstvo kakvo god da bilo.

sretno svima  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Opet incident.....

Reply #29
Vrlo se dobro zna koliko moramo biti udaljeni od naseljenih mjesta i prometnica.

Samim time, zna se i koja su moguća mjesta za naš hobi.

Nemojmo previše srat i pametovat (bit klasični Hrvati), u svim zemljama na svijetu je ovo regulirano i ljudi se bave ovim hobijem. Ne moramo uvijek biti drukčiji, srat i trkeljat (i to se svađamo između sebe, zamisli tek da se i javnost uključi kako bi ova tema izgledala!!)