Skip to main content

Topic: SKYHUNTER FPV PLANE (Read 57176 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #180
Baš mi je žao ćuti, jel imaš broj u njemu? Da imam multi rado bi ga digo u zrak za tebe.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #181
meni se prema slici cini da ide u suprutnom smjeru od ucrtanog
strong, light and cheap - choose two

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #182
da u zadnjoj slici ide prema točki b.

toki na njemu nisam napisao broj jer avioni padaju drugima ne meni  :D, a lokator je riknuo pri padu.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #183
mislis prema točki a
strong, light and cheap - choose two

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #184
dobra stvar je što u tom krugu koji si označio nema puno šume, što bi otežalo potragu iz zraka i tla...

ovako ako je pao na njivu, mislim da bi se trebao vidjeti.

ja ti se javim ako mogu ići sutra letit(obiteljske obveze) pa se pridružim u traganju iz zraka s bixlerom

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #185
Evo videa zadnje minute što sam uspio uloviti .

Dakle još jedanput , imao sam sve komande u rukama , problem je nastao nakon što sam na daljini od 3 km imao problema sa video signalom (slikom), aktivirao rth ali avion se nije vratio nego otišao na 6,5 km udaljenosti .

rssi ok , baterije ok ,jedino mi na videu nevalja potrošnja motora(na daljini 6,5 km oko pretpostavljenog mjesta  pada ) stalno je oko 3 A a to je nemoguće pri 50 % throttla i nedovoljno za let   .

Inaće kada sam prvi puta upalio rth bio sam na 1 km visine i to je još jedna misterija jer se avion spustio u rth na 300 m a nije smio jer je autopilot bio podešen da drži zadnju visinu ako nije manja od zadane.

vidi se da je rth stalno upaljen ali avion se nevraća , amperaža bi trebala biti barem 10-11a da se sve odvijalo kako treba .

Misterija , idemo dalje .

video:
osd before crash
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #186
Ma znam ali kaj bi ti napravio da nađeš spotrgani avion pun čudne elektronike i broj u njemu?


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #188
Komaaaaa i ja bi isao traziti ali fakat ne mogu... Sretno sa potragom!!!!

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #189
Zadnje koordinate koje sam uspio izvući kao moguće mjesto pada  je negdje iza Mlinara u petruševcu.Danas sam propješaćio lokaciju ali ništa nisam našao.
Budemo složili novoga.
Inaće proanalizirao sam cijelu snimku .Nakon 2.5 km digao sam ga na 1 km i tu se nešto dogodilo na elektronici ili propeleru .Sumnjam na potez esc, motor .Rth se na snimci uredno pali ali nema potiska na motoru,stalno pokazuju 3-4 ampera a to mu nije dosta niti za lebdeje i održavanje brzine regularna potrošnja je 6-8A.
Avion je već tu poće padati odnosno gubiti visinu.
Sve je splet nespretnih okolnosti , da se to dogodilo na 200 m visine pao bi blizu ovako je praktički odglajdao 4 km a rth je pokušao nešto što bez potiska nije mogao napraviti i udaljavao avion od mene vjerojatno strujom vjetra.
Hebemu miša trebao sam kad sam mijenjao motor zamijeniti i esc no to je samo pretpostavka jer sam prije toga odletio 40 minutni let bez problema,a možda je pukao i propeler.To neću nikada saznati.

Isto tako nespretna je okolnost što se to dogodilo na 2.5 km udaljenosti i avion je poćeo mijenjati smjer a ja to nisam mogao pratiti na monitoru jer mi se slika pojavljivala u intervalima.

No to je iza nas .
Ako netko ima viška gps tracker za prodati kupio bi ga da ne ćekam mjesec dana ebay.Letiti se mora.

I najljepša hvala svoj ekipi koja me se sjetila.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #190
Možda ti uspijem nabaviti fpv hexsu ili quad. No neznam jel čovjek složio tu hexsu i jel mu sve došlo.
Imao bi na hexsi gopro3+ pa možeš si je i pogledat ako je došla.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #191
Možda ti uspijem nabaviti fpv hexsu ili quad. No neznam jel čovjek složio tu hexsu i jel mu sve došlo.
Imao bi na hexsi gopro3+ pa možeš si je i pogledat ako je došla.

OK javi ako je raspoloživo. Lp i hvala
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #192
Nema problema, on ju treba tak i tak treba isprobat. Al ajde pa siguran
sam da još neko ima fpv multi u zg.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #193
Ja bi rado sa svojim ali je izvan pogona. ZeroUav  otkazao poslušnost.
Meni se slično dogodilo prije dvije godine ali područje moga pada je bilo puno šire. Nadam se da ga budeš našao, pitaj klince po mjestu.
Ode cularis on Vimeo

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #194
hebemti , surfam malo netu i nađem vrlo slićan slućaj moje.

skyhunter , penjanje sa 30a na visinu  ,T-motor , isti gubitak potiska odnosno  otkazivanje motora (ja samo pretpostavljam da je isto bilo kod mene samo je davao 4 a max).


pogledajte video do kraja nemogu vjerovati , stalno sam bio u uvjerenju da je T-motor vrhunski motor (barem mu je cijena takva) ili je ovo stvarno iznimka.

Baš mi je kolega Marko danas govorio o problemima sa motorom.

nemogu vjerovati da imam takav postotak peha sa motorom .Letio sam sa 50% snage.

Skyhunter FPV power failure in air


'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''