Skip to main content

Topic: SKYHUNTER FPV PLANE (Read 57169 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #120
jednostavna solucija za dugotrajno napajanje gps trackera, izbjegavanje iritantnih orginalnih baterija te eventualnih problema sa poklopcem i konektorima .mala 3s 850 mah batkica drži oko 48 sati konstantnog rada .dovoljno za mjesec dana letenja .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #121
Taj tvoj skyhunter stvarno moze ponjeti tereta. :)

Ja sam savio original nokia bateriju ( unutra je kopija), trebala bi biti bolja.

 

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #122
2 laser: djeluje mi poznato nekako ta modifikacija ;)

nego, ja sam koristio to uštekano u RX, pa se puni preko glavnog BEC-a,
a ovo s dodatnom batkom je ok ali ju fiksiraj dobro za donji dio trackera, i bec i sve kablove, najbolje nekako umotati u izolirku sve, samo ostavi za dopunjavanje konektor,
da se ne bi u padu i tumbanju s nekog drveta ištekalo jedno iz drugoga( jer onda se to samo i koristi, ne kada sleti model pod noge pitomo)

no naravno, nadamo se da do toga neće ni doći, al kada je oprema već tu, onda nek bude spremna...

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #123
je doktore ništa bez tebe . na neovisnu varijantu (posebna batka) sam se odlučio iz sigurnosnih razloga .vidim da ljudima prilikom pada prvo odleti osnovna baterija.da sve spojeve dodatno osiguram sa izolirkom i sve je pričvršćeno na pod sa industrijskim velcrom tako da bi trebalo biti gotovo 100% sigurno da bi preživjelo i veći udes.

u takvim trenutcima treba imati i malo sreće.

još se dodatno snima i pozicija aviona preko osd-a .sve skoro kao u boingu 747  :D
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #124
Taj tvoj skyhunter stvarno moze ponjeti tereta. :)

Ja sam savio original nokia bateriju ( unutra je kopija), trebala bi biti bolja.

da Marko , ova solucija je samo za teretne avione  :D
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #125
evo još malo snimke sa Mobius kamere za one koji su u dilemi dali je kupiti ili ne.smjenjivali su se oblaci i sunce .za oblačnih trenutaka gopro video je bio gotovo neupotrebljiv .ja sam je odlučio Mobius ostaviti kao kamericu koja ide na krilo a kao glavnu sam vratio sony 700 tvl .nema do ccd kamerice .

evo kratke snimke sa mobius kamerice .

Skyhunter testing of Mobius camera in low light condition
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #126
Da ne mislite da je uvijek med i mlijeko ima i ovakvih dana .

Prvo lansiranje sa jednom batkom 4s 5000 mah , sve ide bez problema .

Skyhunter takeoff , one battery 4s 5000 mah, 12x8 prop ,840kv


nakon slijetanja stavljam dvije batke i spremam se za ponovno uzlijetanje .do sada sam letio jedno 3-4 puta sa tolikom težinom i nije bilo problema .nakom prikljućenja batki uzimam avion u ruku , daglas se sprema opet snimati ali zvoni mu mobitel . ja držim već 3 minute model u rukama , vtx se lagano grije .
Požurujem Dagija da što prije poletim kako mi nebi zgorio vtx i tada kreće slijed po Murfijevom zakonu .
Izbacivam u žurbi avion sa prevelikim kutom prema gore ( naravno ravno u stall , jer neuspjeva nakupiti brzinu ) , u pomoć mi dolazi bočni vjetar sa lijeve strane koji prevrće avion .
Rezultat malo napuknuti trup , sve je sanirano za par minuta uz pomoć vruće vode caka i aktivatora te kevlara.
Opet sam si dao truda i pregledao skyhunter forum na rc grupi i skužio da je ovo česta pojava kod poljetanja sa velikom težinom  (http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=25955828&postcount=2734 ) .
Rješenje =jaki zamah kod lansiranja ,throtle do daske ,istrimani elevator na 4 klikova prema gore i bacanje ravno ili ćak malo prema dole da avion nakupi brzinu .
eto to bi bilo sve za danas.

http://www.youtube.com/watch?v=Fx1x5HY2XdQ


'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #127
Sva sreća da se da popraviti. A možda bi bilo bolje lansirati ga s katapultom-gumicom kao one takmičarske jedrlice. A Dagy nisam osjetio u tvome glasu sažaljenje :-) Šalim se!
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #128
Ma ne , ide on bez problema sa dvije batke, ovo je samo splet nesretnih okolnosti .

Ljudi lete sa 15000 mah po 40 km.treba samo malo koncentracije a taj je put nije bilo.

skyhunter takeoff rear view
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #129
Danas sam htio iskoristiti maksimalno vrijeme za letenje .Odletilo se 50 km ukupno , na zadnjoj batki me je kiša potjerala .

Danas je bilo živo oko mene pa se letjelo nisko .U daljinu se nije išlo predaleko (4,5 km max)

Letio sam opet sa dvije batke (1,1 kg baterija ) mada moram priznati da poljetanje sa tolkom težinom stvara nelagodu.

Evo video , poljetanje sa mobius kamere  sa krila ostalo gopro2 .Ima još tonu materijala ali nemam vremena za obradu.

skyhunter 21092013
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #130
lijepo,

sada nas opet ima više iz zg-a s fpv ptičicama,
moramo se potrudit pa naći na livadi, mnogo je zanimljivije imati nekoga 'na nišanu'  ;D


Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #131
Živio Zlatko , ovi kadrovi sa konjanikom 05'23'' ,su prekrasni... 8)

Note: Spominješ ''nelagodu'' kod izbačaja iz ruke  :o  , svi ostali, po svijetu, koriste lansirnu rampu (kod tvoje težine)  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #132
Živio Zlatko , ovi kadrovi sa konjanikom 05'23'' ,su prekrasni... 8)

Note: Spominješ ''nelagodu'' kod izbačaja iz ruke  :o  , svi ostali, po svijetu, koriste lansirnu rampu (kod tvoje težine)  ;)

Hvala Remote.
Baš sam neki dan gledao video kako lik u americi natovari 3 komada 4s 5000 mah i lansira ga tako da se zatrči kako bi dobio veću poćetnu brzinu ali poleti.

Znam da dosta ljudi koristi lansirnu rampu ali želim da to ide bez problema iz ruke.I ide ali treba koncentracije.
Jedno od rješenja je i olakšat avion kupnjom baterija sa nižim c ( 15-25) pa je samim time i masa lakša.

P.s na konju je cura , jednostavno nisam odolio da je neposnimam a nisam htio bliže da ne splašim  konja
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: SKYHUNTER FPV PLANE

Reply #133
 Tvoj sportski stav podržavam...samo nikad ne znaš kada ćeš zapeti na malom busenu zemlje..... :'(...zato ja ''grintam''... :) LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes