Skip to main content

Topic: RAW video iz DSLR-a (Read 4608 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

RAW video iz DSLR-a

U zadnje vrime experimentiram sa svojim DSLR-om otkako je izašao "hakerski" software za moj aparat. Došao sam do saznanja da moj DSLR može snimati u RAW-u sa Magic Lantern softwareom, ostao sam jako iznenađen kako aparat može puno bolje snimati nego šta je tvornički osmišljen.
Dakle o čemu se tu radi, ekipa se dosjetila ideje da zaobiđu tvorničke postavke s ciljem da se zaobiđe kompresija videa tako da se dobije kvaliteta baš onakva kakvu senzor vidi. Današnje nama dostupne kamere snimaju i snimke kompresiraju u H264 format a to su primjerice Canon DSLR kao 5dmk2, 600D, 7d...itd...
Ja posjedujem Canon 600D i kvaliteta videa se jako povećala naručito u dinamičkom opsegu gdje se za 8 stopa popeo na 14... da ne duljim puno evo primjer jednog videa uz usporedbu kompresije i RAW-a...

600D H264 vs RAW video

Za sve filmoljupce koji posjeduju Canon DSLR, posjetite Magic Lantern

http://www.magiclantern.fm/



Odg: RAW video iz DSLR-a

Reply #2
Odlični linkovi...hvala Stipe ;)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: RAW video iz DSLR-a

Reply #3
Samo nemoj ti kemijati bude ti zgorio fotić a nebude nit poletio

Odg: RAW video iz DSLR-a

Reply #4
Ne sekiraj se...uvjek postoji drugi za kupit :D
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: RAW video iz DSLR-a

Reply #5
koji je od vas majstora s mora jucer snimao na Rabu navecer an trgu, nitko se ne hvali ? :)

Odg: RAW video iz DSLR-a

Reply #6
Tko to zeli platit piće na Rabu a izbjegava?  :D
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: RAW video iz DSLR-a

Reply #7
fak, skuzio si me :)

da ne ode tema u OT, nije bilo prilike ove godine, klinci su uzeli 95% vremena

ali Rab je totalno dobar pa se vidimo vjerojatno iduce godine



Odg: RAW video iz DSLR-a

Reply #9
Stipe, koliko ti je MB   1 minuta u RAW - videu ?
Damir


Odg: RAW video iz DSLR-a

Reply #11
a cuj 0 sekundi uzme 280MB.. tako da jedna minuta uzme oko 2GB i 800MB
??? ???
To je skoro 50 MB/ u sekundi, to je iznad gornje mogućnosti za class 10 SDHC karticu ( http://www.samsung.com/ie/consumer/memory-cards-hdd-odd/memory-cards/sd/MB-SSBGA/EU-spec?subsubtype=sd-accessories ) ! Moram razmisliti... dobra 32 GB SDHC nema ispod 250 kn, a napunim je , kako kažeš, za 11-12 minuta u RAW formatu ?
Damir


Odg: RAW video iz DSLR-a

Reply #13
Čekja, tu nešto ne štima: kažeš 2 GB i 800 MB jedna minuta RAW videa, dijelim sa 60 sec i ispada oko 47 MB u sekundi.
Ako ti kamera ne može snimati na SDHC više od 21 MB/sec, onda je snimila svai drugi frame..?

Za sve Canone, uglavnom, može se nabaviti CHDK, pa reko' da sljedeće paljenje LiPo snimim u RAW  :D .

Damir

Odg: RAW video iz DSLR-a

Reply #14
evo sad sam pogledao ponovno, video traje točno 14 sekundi i veličina fajla je 304MB sta odgovara brzini od 21MB/s dok je framerate bio 23.97fps... imam memorijsku karticu s brzionm od 45MB/s tako da kamera nemože jače... ali čitam po ML forumima i vidio sam da se intezivno radi na novom Magic Lanternu koji će siguro nešto i promjenit...

Moram napomenuti da nemogu snimati u Full HD već puno niže, fullHD traži brzinu kamere više od 60MB/s... ali kad gledam usporedbu videa čak raw u niskoj rezoluciji bolje izgleda od kompresije na fullHD.