Skip to main content

Topic: Gubitak veze? (Read 1447 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gubitak veze?

izgleda da sam danas izgubio vezu

letio sam i dignuo sam quada jedno 200 tinjak metara mozda i vise
odjednom sam skuzio da ne reagira na komande i da se prebrzo priblizava zemlji i poceo se okretat naglavacke i negdje 50ak metara su se motori poceli paliti i quad se sam od sebe leveliro i uspio sma ga uhvatit u hover i zaustavit prije pada na zemlju

ja pretpostavlajm da je izgubio vezu sa stanicom
u pitanju je spektrum dx7s i orange 6ch sa satelitom

dali je netko imao slicna iskustva i dali je ovo sta mi se danas desilo uopce gubitak veze ili nesto dugo
moram pohvalit KK2 quad je bio okrenut naglavacke i valjda kad se sve ponovo upalilo plocica ga je sama okrenula natrag

evo  jedna slikica di se propeleri ne vrte a trebali bi trenutak kad je sve stalo
i na kojoj visini se to dsilo

Odg: Gubitak veze?

Reply #1
Ako se nije ponašao onako kako bi se trebao ponašati s obzirom na postavke FallSafe-a (ako si ih naredio) onda se KK2 resetirala, provjeri odakle dobiva napajanje i dali je sve stabilno što se tiče tog napajanja - konektori i ostalo. Mada mislim da bi onda trebao motore armirat da bi ih mogao ponovno startat, premal mi je to domet da bi vezu izgubio, možda ti je na RX-u napon zaronio, provjeri i tu sve konektore, nije na odmet imati i ovako nešto spojeno na slobodan kanal:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16223__TURNIGY_Voltage_Protector.html
Ali moguč je gubitak veze pogotovo ako ti je vrh antene bio okrenut prema modelu pa si izletio iz diska radijacije.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Gubitak veze?

Reply #2
orange 6 kanala nema failsafe funkciju

ja sumnjam na gubitak veze jer sam provjerio sve konektore
ali opet imam i satelit pa mi je cudno da je na takoj "maloj" daljini izgubio vezu

Odg: Gubitak veze?

Reply #3
kako ti je antena bila okrenuta? meni je drasticno znao past domet ako antenu uperim u model. Telemetrija zakooon za ovakve slucajeve
-------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/isvedic

Odg: Gubitak veze?

Reply #4
pogledao antenicu i bila je okrenuta prema sredini quada :/