Skip to main content

Topic: Problem sa Rangelinkom (Read 4786 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Problem sa Rangelinkom

Nisam nasao prikladnu temu pa rekoh da otvorim...

Gledam Toma, Lasera i Jazavca kako sa tim rangelinkom i antenama koje dolaze sa njime obaraju rekorde. Medutim mene vec neko vrijeme zeza domet upravo toga. Na 1km bilo na high ili low rssi pada na 20-30% kako se priblizavam 2km blinka da je na rubu signala i pada u failsafe.

Mislio sam da su krive smetnje s obzirom na gdje sam letio ali ne, sad sam vec na raznim mjestima isto letio.

Mislio sam da antena gubi kontakt pa sam stavio novu ali isto.

Mislio sam da mi antena nije dovoljno okomita pa sam i to slozio da je okomito do boli ali isto.

Laser misli da je to do smetnji sa gopro i video predajnika. Iako naravno moguce, cini mi se da bi moralo biti nesto drugo da toliko utjece na domet...

Imate kakve konstruktivne ideje sto jos da probam?


Problem sa Rangelinkom

Reply #2
Evo fotki...

Odg: Problem sa Rangelinkom

Reply #3
skidaš li antenu redovito s rangelink odašiljača koji je na stanici?

Problem sa Rangelinkom

Reply #4
Otkad sam ju zaserafio nisam ju ni jednom skinuo.

Odg: Problem sa Rangelinkom

Reply #5
jesi li probao u mikro modu napraviti test?

spojiš samo neku NiMh batku u rangelink prijemnik, pa odšetaš i vidiš dokle imaš domet, kada će se serva prebaciti u neki failsafe način, ili ako se prestanu micati ako na stanici imaš servo test funkciju pa da rade gore/dole dok si u dometu.

to bi trebalo biti preko 20metara,
rangelink na krov od auta staviš, ne na tlo prilikom toga.

zatim ako je to ok, spojiš rangelink na bec od reglera i spojiš glavnu batku, pa ponovno šetnja,
tako testiraš da vidiš jel bec smeta.

ako je to ok,
onda ponoviš isto ali ovaj puta spojiš napajanje i stormu

ako je ok onda upališ i video odašiljač u storm

ako je ok onda upališ i gopro ili koju već kameru imaš

ako je to sve ok i imaš oko 20-30 metara u mikro modu, onda bi sve trebalo biti ispravno :)

Problem sa Rangelinkom

Reply #6
Zasto na NiMh batku?

Odg: Problem sa Rangelinkom

Reply #7
zato što ne možeš spojiti Lipicu direkt, a moraš sve ostalo imati ugašeno  ;)


Problem sa Rangelinkom

Reply #9
Uff za na godisnjem mi je to malo previse. Budem se doma igrao sa time onda...

Znas sto mi je jos cudno, kad sam na tih 2km i na samom rubu dometa, upalim High mode i bas nista se ne desi. Ko da prekidac nema funkciju. Sto nebi barem rssi trebao skociti za 10-20?!

Odg: Problem sa Rangelinkom

Reply #10
pa napravi onda bilo koji micro mod test,

može i sa svime upaljenim, kao da ideš letit, bez ištekavanja, samo ga uzmeš u ruke i odšetaš se.
samo se pazi propa kada krene u failsafeu vrtit, napraviš koji korak nazad i zaustavit će se :)

za micro mod prebaciš na HIGH i držiš onu tipku na odašiljaču, pa spojiš napon.
tako buš ujedno vidio i jel ti radi prekidač,
ako ne radi onda bu ušao u bind mod(ako misli da je na LOW)

Problem sa Rangelinkom

Reply #11
Okej, napravim pa javim sto je bilo...

Odg: Problem sa Rangelinkom

Reply #12
Nisam nasao prikladnu temu pa rekoh da otvorim...

Gledam Toma, Lasera i Jazavca kako sa tim rangelinkom i antenama koje dolaze sa njime obaraju rekorde. Medutim mene vec neko vrijeme zeza domet upravo toga. Na 1km bilo na high ili low rssi pada na 20-30% kako se priblizavam 2km blinka da je na rubu signala i pada u failsafe.

Mislio sam da su krive smetnje s obzirom na gdje sam letio ali ne, sad sam vec na raznim mjestima isto letio.

Mislio sam da antena gubi kontakt pa sam stavio novu ali isto.

Mislio sam da mi antena nije dovoljno okomita pa sam i to slozio da je okomito do boli ali isto.

Laser misli da je to do smetnji sa gopro i video predajnika. Iako naravno moguce, cini mi se da bi moralo biti nesto drugo da toliko utjece na domet...

Imate kakve konstruktivne ideje sto jos da probam?

Laser ti dobro kaze,
gopro jako sprica na 433,
a ako imas 1.2 video bez dobrog low pass filtera isto obara domet.

Najbolje da testiras na zemlji bez gopro upaljeno, pa onda i bez vtx i gledas koliko se dodatnog dometa dobije.

Kad nadjes sto koci udaljis, izoliras ili zamjenis za nesto drugo.

Problem sa Rangelinkom

Reply #13
Evo prvih rezultata:

U micromodu mi se failsafe palio na 10-11m. Onda sam skinuo antenu sa predajnika i namovo ju zaserafio pa probao.
Nakon toga se palio na 13-14m.
Mozda slucajnost...

Onda sam spojio malog zagija i stavio u micro mod. On ima ibcrazy turnstile antenu. Na 15-16m je palio failsafe, kad sam okrenuo model okomito na zemlju isao je do 25m bez failsafea...

Strange... Probat cu zamjeniti rangelink receivere ali sve ostalo ostavit isto da vidim sto ce rec...

Problem sa Rangelinkom

Reply #14
Ovo je sve bilo bez gopro. Cini mi se malo da se pali fs na 10-11 m bez gopro...