Skip to main content

Topic: Sky Cruise 2400 jazz mod (Read 39777 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #75
evo ga gotova je i ta modifikacija
novi motor ima 900w a novi nosać dopušta elisu 14".
tako da mislim da sam sa ovime riješio i taj problem
Sa novim nosačem osim što sam dobio mugučnost montiranja velikog propelera motor se bolje hladi i težište je pogodnije zbog hrpe baterija u nosu.
 







 :)

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #76
Danas se letilo isto video nemam ali imam jedno pitanje za znalce.
Ja sam do sada mislio da znam a sada vidim da neznam.
Radi se o težištu aviona iz naslova znaći sky cruse 2400.
MIslio sam da je težište uvijek 1/3 krila od napred gledano.
Danas sam model utirmao ali mi je težište na 1/2 krila.
Što je začudujuče model leti predobro sporo ide jedri ko lud ne ide dole svi trimovi su u nuli sada.
Ali težište je 1/2 krilia.
E sada zašto je to tako?


Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #78
ma gledo sam ja to već.
Ali toliko tih kalkulacija da se čovjek koji prvenstveno želi letit lako izgubi a u mom slučaju ja i živce izgubim.
U svakom slučaju  krilo je debelo (duboko 31 cm) a 1/3 je 10,3 cm
A u uputama piše da težište mora biti od 8,5 cm do 9,5 cm što nije jedna trećina krila.
U svakom slučaju sada je ok na nekif 15 cm. :)

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #79
Jazavac , od mnogo faktora ovisi gdje će biti naj....CoG...čak i danas ,uz svu računalnu pomoć,nije baš lako postaviti točno CoG.
A inače proizvođači griješe...na mom Spitfire Mk24 pogreška je iznosila 50 milimetara  :'( !!!.Sva sreća što imam nekakvo iskustvo ,pa nisam poletio sa takvim  CoG .
Ma bolje se baviti letenjem nego matematičkim izračunima.... ;D  Primi lijepe pozdrave iz Splita
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #81
Skužio sam da kad god se Dag  ponudi za snimanje uvijek e dogodi neka pizdarija.Kad ne snima sve ide normalno. :D
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #82
Zamolio sam ga da stavi video ne zbog neuspješnog poletanja, nego zbog problema koji me muči od kako se igram sa tim avionom.
Avijon je težak 3280 gram točno sa gopro i 2 p 5000 4s baterijama.
Danas sam imao max potisak 1900 gram porvojerio na vagi.
Samo za informaciju to je jedan od ukupno 6 do 20 poletanja gdije mi se to dogodilo.
Samo negdje se malo odbije pa poleti a negdje ne poleti.
Šta hoću reči, iznmno teško ga je baciti i poletiti, vidim da kolege sa x 8 imaju slične porbleme  sa lekšim i manjim avionom kada ga natrpaju sa baterijama.
Rade razno razne rampe  itd.
Ok znam propela je pre mala i zatio je muka.
Stavio danas 14 inča i napravio ukupno 6 poletanja druga pijesma je sada što se tiče toga.
Ali šta češ kada sam htio letit a nisam imao veču propelu.
Sada je ok sa 14" potisak 3200 gram što je težina aviona i normalno da sada polječe  lako ali i dalje mislim da za gimbal ne bude bilo dobro bar ne sa toliko baterija.
Ako sutra bude vreme dopustilo vidijeti čemo koliko torši u letu  i koliko penje brzo i koliko ću dugo sa time letit.
U svakom slučaju budem javio rezulatate
Hvala dag na videu :)
 

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #83
Nema frke Jazo, sve za znanost! A
 ti Laser ak tak nastavis, doci cu te snimat kak polijeces!!!

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #84
I ja sam puno razmišljao o problemu sa poletanjem sa velikim težinama (3.5-4 kg ).Mislim da sam našao jednostavno i jeftino rješenje.
Djelovi su mi na putu pa ako se pokaže uspješnim javim.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #85
Majk i Dag , ne postoji siguran način ''izbačaja'' iz ruke, za modele preko 1500 g... :(... jedino riješenje je lansirna rampa a sve ostalo je u zoni rizika (udar vjetra ,sa bilo koje strane,neravan teren ,slabo raspoloženje ,zvonjava mobitela...naljutila te družica ,dijete ima temperaturu,zovu te i povlače za rukav,a Dag upravo izjavljuje da ga ne pogodiš  ....itd...  :'( )
Skoro deset godina sam se aktivno bavio slobodno letećim modelima  od 800 g i znam da je i sa njima bilo frke.Krivo mi je da se model svaki put oštećuje kod ovakvih ''nevinih'' padova koji to nikad nisu.  8) 

Ne zamjeri na sugestijama  i LP :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #86
Poletio bi on da ga nisi odma u startu ubio sa stall-om ( preveliki kut bacanja ), JBG, znam da s tom težinom nije lako.

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #87
Zanimljivo bi bilo napravit kolica koja odpadnu kad poletiš, možda se upoznam s time na nekom mojem modelu.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #88
Zanimljivo bi bilo napravit kolica koja odpadnu kad poletiš, možda se upoznam s time na nekom mojem modelu.

Upravo na tome radim.neotpadnu samo produže dalje kada avion poleti.
Moći će se polijetati sa trave,ceste,makadama.

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #89
Baš sam si mislio da budeš tak nekej napravio, sretno.
Spektrum dx7s i razni modelčeki