Skip to main content

Topic: Sky Cruise 2400 jazz mod (Read 39778 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #90
Poletio bi on da ga nisi odma u startu ubio sa stall-om ( preveliki kut bacanja ), JBG, znam da s tom težinom nije lako.

tak je i meni sa bixlerom (doduse dosta laksim). ne ga bacat pod velkim kutem i pustit ga da ide koji metar ravno pa onda dizat gore.

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #91
Znam da sam ga malo pre više bacio u zrak , ali kada ga bacim ravno odma potone  i sjedne na trbuh.
Kažem 3,3 kg  nije dosta  sam go ravno bacit a i motor koji je iznad modela gura model prema zemlji pa nije lako.
Jedini način na koji sam ga do sada uspo poletiti na ravnom je bio da ga bacim u zrak i jučer je malo falilo al eto.
Ako netko misli da bi bilo bolje da ga baci ravno ja mu ga dam pa nek proba nije bed :)
Ali stoj šta je je kada pogledam video malo sam ga previše u vertikalu bacio tako da kombinacija slab potisak plus loše bačen model plus 3 ,3 kg težine nije nije neka sreča.
Avion ima prblem što ne mogu baterije više nazad u trupu zgurati tako da su mi uvjek na granci težišta i kada stavim go por napred odma malo na nos ide.
U svakom slučaju sada nemam problema sa time jer imam potiska skoro koliko je težak tako da sada poleče lakše.
Danas čemo vidjeti što 14" u oodnosu na 11" ima za prednosti.
Ono što znam od jučer, to je lakše poletanje a danas čemo vidjeti autonomiju brzinu penjanja i potrošnju struje u pravocrtnom letu. :)

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #92
Evo ga danas se letilo u svakom slučaju poletio sam  :D
Znači penjanje sa 2 m u sek se polelo na 6 mu sek.
U punom gasu troši 42 A.
U PA modu ravno leti bez gubitka visine na 5 do 6 A
Ja prezadovoljan.
Danas sam oborio svoj rekor u visinu a vijerujem  i jedan od rijetkih u hr koji je dogurao do 2000 m visine točnije 2100m.
Kada dođe prava propela budemo ponovili.
Pun gas i u 13 min se digo na 2000 m neloše ako usporedim prije mu je trebalo 28 min za 900 m :)
 
Evo par slika da nebude uprazno
 

 



 
Evo i poletanja sa 14 "

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #93
Super je ovo model, vidim da kod bacanja i dalje malo potone ali motor ga izvuče. Ne znam i nisam probao bacat tako teške modele pa vjerujem da je teško ali vidim da dosta njezno ga bacas ili mi se samo tako čini. ja svog bixlera ne štedim kod izbačaja, sad kako sam odvojijo lrs pa mi je aurora sama u ruci zaletim se i bacam svom snagom i nema propadanja...

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #94
Bixler je jako mali i legani avion na spram ovoga.
Bacim ga koliko mogu.
To ti je bar lako uzmi kamen od jednu kilu pa ga baci najajče šta možeš na nekoj livadi pa onda uzimi od 3,3 kg pa baci pa izmejri koliko si kraći.
Ja sam imao bixlera 1,5 verziju sa 5000 batkom 3s je bio težak 1,2 kg sa svime autopilot videolink i fpv kamerica.
A ovaj sada je 3200 grama težak što je 2000 grama više.
A čekaj uskoro sljedi poletanje sa 20000 mah 4s  vidjeti čemo kako če to proči.
A nisam nikog vidio da iz ruke baca 4100 grama sa promjerom 2,4 m
Znači to je skoro 2 kg samo u baterijama

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #95
A sinula mi je super ideja.
Ljepo uzme hexu ona može dignuti 5 kg.
Što ja nebi fino napravio nosače na krilu za nogice od hexe pa fino podignem avion u zrak tako na jedno 50 m pa ispustim avion i to je to.
Ako onda ne poleti nebi i ovako letio pa mi je isto.

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #96
I koji si onda motor stavio da taj tanker tak dobro penje?
Mogu si misliti kak će sa 4S  :) .

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #97
Pa sada je 4 s gore.
Motor je KD 12XL 770kv
Sa 14x4,7 elisom ima potisak 3200 grama.
U dolasku je 14x 7 pa čemo opet mjerit.
 


Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #99
Mrak video, kako se Sljeme super vidi sa te visine i avion je ful miran gore , odlicno  8) 8) 8) 8) ;D ;D ;D

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #100
Predobro baš me zanima kolika je temperatura na toj visini

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #101
svaka cast majk ovo je strava
svaka čast :)


Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #103
A što ekipa misli da složim benzinca za long range.
Neku polu jedralku sa benzinskim motorom i tank jedno 5 litara pa onda fino u vertikalu pa valjada nakon 2 sata i oborim koji rekord

Odg: Sky Cruise 2400 jazz mod

Reply #104
Hahaha pa kaj su ti rekordi tak bitni?