Skip to main content

Topic: Skywalker X8 kovit (STALL) (Read 7957 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Skywalker X8 kovit (STALL)

danas sam imao problem sa stormom, vozeći se u PA modu odjednom mi je okrenuo krilca, i rotirajući me bacilo u stablo (fala bogu bar je stablo a nije beton)

ukupna šteta: Izvuklo mi šarafe iz ležišta na krajevima krilaca, na njemu ni tagova oštećenja, fala bogu...

Tražeći po youtubetu, naišao sam na isti problem:

Finwing penguin fpv crash,cyclops storm osd fail

Baterije su bile full pune, i na stanici! Prebacivao sam sa PA na RTH, stiskao gas, vrtio krilca, jednostavno se smrzao. i predkraj videa sam uspio dobiti komande i mrvicu ublažiti udar u stablo...
visina zadnje zapamćena je bila oko 120m, daljina oko 400 a brzina kad sam padao je bila oko 20km/h, valjda je usporio od rotacije..

STORM OSD PA mode FAIL!

Reply #1

danas sam imao problem sa stormom, vozeći se u PA modu odjednom mi je zaustavio motor, okrenuo krilca, i rotirajući me bacilo u stablo (fala bogu bar je stablo a nije beton)

ukupna šteta: Izvuklo mi šarafe iz ležišta na krajevima krilaca, na njemu ni tagova oštećenja, fala bogu...

Tražeći po youtubetu, naišao sam na isti problem:

Finwing penguin fpv crash,cyclops storm osd fail

Baterije su bile full pune, i na stanici! Prebacivao sam sa PA na RTH, stiskao gas, vrtio krilca, jednostavno se smrzao. i predkraj videa sam uspio dobiti komande i mrvicu ublažiti udar u stablo...
visina zadnje zapamćena je bila oko 120m, daljina oko 400 a brzina kad sam padao je bila oko 20km/h, valjda je usporio od rotacije..

Ali Storm ti nema pristup gasu. Sto god da se desavalo sa gasom to nije storm napravio.

Sigurno nisi ostao bez signala pa ti se upalio neki failsafe kojeg nisi ni znao da je slozen?

Imas snimku fpv feeda?






Odg: STORM OSD PA mode FAIL!

Reply #7
Dva aviona sa stormom, stotine kilometara , sve radi besprijekorno.Gle i boing se pokvari , šteta što nemaš snimku sa osd-a da se vidi i brzina ali ovo mi izgleda kao klasićan kovit koji se na x8 događa ako se nepostavi dobar cg.čak se iz kovita lagano izlazi tako da se palica stisne dolje i ljevo ili desno ovisno o tome u koju stranu krene rotacija.ti si letio nisko i još si smanjio brzinu tako da nije bilo pomoći.

Još jedan razlog da se svi nauče da ne lete u naseljenom podrućju.Tri kile sa te visine ubija.

I dobro ti dag veli trebaš prop izbalasirati imaš veliku vibraciju na kameri.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''



Odg: STORM OSD PA mode FAIL!

Reply #10
da dodam, pogledaj snimku bolje tik prije rotacije! Na snimci možeš vidjeti da model ide u desno i tako nastavlja rotirati sve do pada... moja namjera je bila ići pravo a ne desno, cim sam osjetio da ide desno ja sam palicom ljevo al model je jednostavno nastavio kao da nisam kontolu ni taknuo. Vozio sam i sporije pa nisam imao problema...

Odg: STORM OSD PA mode FAIL!

Reply #11
Stipe ti znaš najbolje jer si bio tamo .pogledaj si svoj video od 0:56 i usporedi sa ovim .kada padne u kovit imaš osjećaj da sve komande ne slušaju,odnosno otkazuju .
Napominjem ti najbolje znaš jer si bio tamo , ja samo predpostavljam.

Iz moga iskustva stavljanje ili skidanje gopro kamere (cca 200g ) značajno mjenja cg jer je njen položaj na nosu .ovisno o tome slažem si baterije u x8 kako bi imao idealan cg.

FPV - X8 - Spin baby spin
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: STORM OSD PA mode FAIL!

Reply #12
Tema je prozvakana hrpu puta u x8 topicu na rcg.
Klasican spin stipe radi pilotske greske. nista drugo..

Trebao si izaci iz pa u manual mod.
Jer nijedan hobby autopilot ne moze sam izaci iz tog spina.
Posto on pokusava upravo suprotno od onoga sto ti moras napraviti.
A to je postici brzinu strujanja zraka nad krilom koje je staliralo. Ovdje desno.
autopilot osjeca nagib u desno i pad nosa pa dize nos i pokusava dici desni bok.
A time stvara jaki otpor i odrzava stall.

A ti si trebao smanjiti otpor(izravnas elevon ili ga malo podignes)
U biti je dovoljno spustit nos modelu dole a bonus je jos nagnut palicu u stranu spina.
I izlazis van u roku sekunde.

Velim ima puno rasprave o tome na rcg pa si pogledaj malo.
Nazalost naslov je kriv totalno jer ti storm nije tu nista kriv.
Previse si usporio model. Nije to bixler od 400grama ;-)

Glavu gore. Imas iskustvo vise. Drugi puta pametnije.
Na srecu nikome nije pala vlas s glave na tlu a i model je citav.
Sretno.  :)

Odg: STORM OSD PA mode FAIL!

Reply #13
trebalo je islkjučit PA mod i izvitoperio bih se, ako se vrti uljevo, palicu desno i prema nazad i izlazi iz stalla. dakle X8 upada u stall već na 20kmh.. i moram dodati da je bilo jako vjetrovito!... sad znam šta mi je radit, Isključit Pilot Assist

a u biti prvi put i letim sa bilokakvim "assistom"...