Skip to main content

Topic: Mermaid (Read 13380 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mermaid

Evo neznam da li je netko radio ovaj avioncic ali da se pohvalim sa dosadasnjim napretkom :

planovi su uzeti sa http://www.parkjets.com/mermaid/
Cini mi se zanimljiv avion. Nije velik svega je 105 cm raspon krila.

Video (nije moj ofkors' moj nebu bio tak lijep :D): Depron Mermaid on grass

Odg: Mermaid

Reply #1
PATKICAAA! :D

Lijepo lijepo, otkad pratis nacrte tvoja letala su iznimno oku ugodna :) Bravo bravo...kad letamo? :)

Odg: Mermaid

Reply #2
Pravio sam ja nešto slično, Polaris.
Perfektan model, završio je prije 2 godine kod kolege s foruma smoukey-a. Mislim da ga i dan danas ganja.
Jednostavno, model za sve, brz, spor, voda, trava, snijeg....i dan danas mi je žao što sam ga prodao, a lijen sam si napraviti novi, malo je kompliciranija gradnja, ali ništa strašno.

http://www.parkjets.com/polaris/


Za one lijenčine...bit će za kupit jako sličan na HK:

HobbyKing Daily - HK Skipper
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Mermaid

Reply #3
Imao je Mile1 već Polarisa, završio je u livadi :)

Dosta dobro je letio, ali po meni dosta nestabilno i tražio je dosta gasa (nikakvo glajdanje i slično)...probao sam ga, zabavan ali samo kad mu se da gasa. Bar je meni ostavio takav dojam.

Odg: Mermaid

Reply #4
Imao je Mile1 već Polarisa, završio je u livadi :)

Dosta dobro je letio, ali po meni dosta nestabilno i tražio je dosta gasa (nikakvo glajdanje i slično)...probao sam ga, zabavan ali samo kad mu se da gasa. Bar je meni ostavio takav dojam.

Čudno, ja sam sa svojim normalno glajdao, dignem ga visoko, pa se bez gasa lagano spuštam, naravno, nije to jedrilica, pa je tražio iole brzine, ali ništa strašno naspram nekih niskokrilaca.  Dao se lijepo polako letit s malo gasa, nikakva nestabilnost, čak mu ni umjeren vjetar nije smetao.

Evo, našao sam čak i 2 stara videa:

Polaris

Polaris 2
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Mermaid

Reply #5
Hmmda, nisam spomenuo da nemam pojma da li je kolega pogodio CG, malo me podsjecao na tail heavy letalo :D

Odg: Mermaid

Reply #6
neznam,. meni je polaris bio zabavan ali pomalo naporan, jer je pri malim brzinama lako otisao u stall, pa ga nisam bas mogao pustiti da lagano glajda.
Nadam se da ce patkica bit zabavnija za voziti :D




Odg: Mermaid

Reply #8
Niš, kad letimo? :)

 

Odg: Mermaid

Reply #9
Model je odlićan, ali bez karbona u ovom krilu imao budeš problema sa Flaterom. I ja sam izveo nešto slićno na svom primjerku ali nije ispalo dobro i sad sam napravio kompletno novo stiro krilo sa profilom i to ljepo presvukao sa staklom 18 gr. i sad je puno bolje. Evo par fotki sa krilom iz nacrta prije rekonstrukcije !


Odg: Mermaid

Reply #10
ma dobro za sad bum vidio kak ce ic sa originalnim krilom, pa cu kasnije radit prepravke

P.S. zed' neznam nadam se da bu bio gotov do vikenda :D

Odg: Mermaid

Reply #11
posto te nisam slusao krila su mu zapljeskala.  Sva sreca trupu nista nije, a ni krilima osim sto su se strgala tocno tamo di se spajaju na trup :D

sve u svemu patkica stvarno dobro leti i gust ju je letit. Sada cu ju napraviti sa ravnim krilima i malo cu ih izprofilirat :D

Odg: Mermaid

Reply #12
Mogao si za 300 naku piknut Bixa izdrzljiv je :)
Cim sam vidil patkicu u autu znao sam da krilo ide pa-pa :)
Imam ti karbona, javi se ak si se predomislil.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: Mermaid

Reply #13
zed imas viska (carbona) za prodat?

Odg: Mermaid

Reply #14
Imam nekaj sitno, ne bi prodaval ali ako ti kaj treba javi.
Male sipkice sam potrosil, imam par karbonskih streli od 6mm promjera. Morat cu u nabavku :)


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free