Skip to main content

Topic: Mermaid (Read 14026 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mermaid

Reply #15
Vozdra raja :D
Imam pitanje vezano za ovaj model...
Znaci interesuje me ima li kakav ugao pod kojim idu krila ( mislim da trebaju biti ravna), mislim na ugao u odnosu na podlogu, da li treba da bude paralelan ili recimo pod 2-3° ?
Hvala unaprijed svima

Odg: Mermaid

Reply #16

Odg: Mermaid

Reply #17
Fino radiš, sviđa mi se. Zanima me što je ovo "bjelkasto" po rubovima krila i na još nekim mjestima?

Odg: Mermaid

Reply #18
Moras ojacati ta krila, inace ce se samo preklopiti!

Odg: Mermaid

Reply #19
Fino radiš, sviđa mi se. Zanima me što je ovo "bjelkasto" po rubovima krila i na još nekim mjestima?
to bjelkasto je lijepilo, nisam znao koje cu pa sam koristio "decosa" to je valjda građevinsko neko, dobro lijepi uglavnom, a inace vise sam koristio ono plasticno, onaj pistolj sto grije plastiku pa lijepi onda...
Dobro lijepi ali daje malo vise tezine od standardnih ljepila.

Hvala na pohvali :D

Moras ojacati ta krila, inace ce se samo preklopiti!
A ojacao sam i vise nego sto je planirano, planirano je debiljina 6 mm, a ja sam dodao na prednjem dijelu krila jos 6 mm i onda usmirglao da bude aerodinamicnije malo..
Da napomenem nisam zavrsio sa smirglanjem trupa to cu na kraju ismirglati i onda ofarbati, a sto se tice farbe, moze li se koristiti sprej onaj obicni sto se kupi na benzijskoj...?

 

Odg: Mermaid

Reply #21
Moras ojacati ta krila, inace ce se samo preklopiti!
Točno tako, setup koji si naveo omogućava vrlo kratak let ako ne ugradiš neku nosivu letvicu ili karbonku.
Damir
Hvala, mislio sam i na to ali sam zaboravio navesti.. evo ugradio sam dosta cvrstu i laganu letvicu sa starog delta zmaja ( polomio mi se bio pa sam ga iskoristio) evo slika koja



A sta je sa setupom? Mislim hoce li odgovarati ?
I kakve veze setup zavisi od cvrstoce krila ?
Hvala i izvinite sto peglam sa pitanjima, sta cu kad mi je jedini izvor informacija forum...

Odg: Mermaid

Reply #22
1.Dakako da je dobar setup,
2.svaki avion ima granice izdržljivosti, ako mu staviš prejak setup(više snage,brzine i dr.)
frame  ti neće jednosatvo  izržati svu tu snagu brzinu i dr nego će se raspast što je u nekim slućajima
puknuće krila u zraku.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Mermaid

Reply #23
Samo ti nastavi sa radovima...ako smatras da je krilo dovoljno cvrsto pici dalje!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Mermaid

Reply #24
zaista ne znam kako da ih vise ucvrstim, dodao sam tu letvicu i nemam predstavu sta vise.., ?
Da dodam jos jednu ? To mi nije neko rijesenje.

Odg: Mermaid

Reply #25
Možda sam bio nejasan... setup sa popisa je vrlo jak , to je zapravo kombinacija za Zagija.  Ovaj model je nježan i krhak, prednji dio trupa se drobi ako tresne sa takvim setupom, a tresnuti će sigurno. Prejaki setup na takvom modelu = divljanje po zraku bez kontrole. 

Letvica od zmaja kao ojačanje krila je Ok, ali mora prolaziti kroz sredinu krila, a to je tamo gdje se spajaju trup i krila , inače je bez smisla.
Mermaid je lijep model, ali za početak bi radije izabrao onaj Piper od deprona kao što je napisao topic Amater_total: prva RC samogradnja... itd.

Damir

Odg: Mermaid

Reply #26
Krila ce se uz sami trup prelomiti! Inace je bolje na njega staviti krila iz komada, bez nagiba krila!

Ovo je jedan let i pa,pa!

Odg: Mermaid

Reply #27
To se točno meni dogodilo. Ok, bilo je malo nespretno polijetanje, no sila kojom je krilo dotaklo travu nije vrijedna spomena. Lijevo krilo je puklo točno uz sam trup. Od samog početka gradnje govorio sam sebi, ovo ne bu dobro, ali kako to ide, prvog napravis striktno po nacrtu, a onda na sljedećem riješavaš probleme. Sljedeći će biti definitivno sa ravnim krilom.

Odg: Mermaid

Reply #28
Slazem se,ovo ti nije model za pocetnika.Vecina ce ti proporuciti zagija ali ja iskreno da kazem neznam zasto,letio sam ih par i nikako mi se ne dopadaju jedino je dobro sto mogu fino glajdat i nista drugo.Po meni za pocetka ili F16 ili Bixler .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Mermaid

Reply #29
po meni neki trener ili kao kaze diogen "za početak bi radije izabrao onaj Piper od deprona kao što je napisao topic Amater_total: prva RC samogradnja... itd."
strong, light and cheap - choose two