Skip to main content

Topic: Mermaid (Read 13369 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Mermaid

Reply #30
znam da je prednji trup onako lahotan, ali sta cu sad napravio sam taj model i hocu da ga zavrsim, necu ga baciti...
Uglavnom krula su pojacana eto skoro cijelom duzinom ( pred kraj nekih mozda 3-4 cm ne dodiruje ovu sipku)
evo slika



A sto se tice komponenti.. sta bi mi vi preporucili, mislim u uputstvu za rad pise identicna konfiguracija...

Odg: Mermaid

Reply #31
Stavi ti to sto pise, oblijepi sve lijepo trakom da bude cvrsce i pici :)

Prvi model je za učenje a ne filozofiranje :D

Odg: Mermaid

Reply #32
A tko filozofira? ovo ce se preklopiti u prvom letu!

Odg: Mermaid

Reply #33
ima samo jedan nacin da vidimo hoce li...

Odg: Mermaid

Reply #34
Filozofija oko setupa, ne krila...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Mermaid

Reply #35
 ;)

Odg: Mermaid

Reply #36
Filozofija oko setupa, ne krila..
Sent from my iPhone using Tapatalk
e to me interesuje, sta fali setupu ? Pretezak je ? Prejak je motor ? Ne bih dzaba da bacam pare ako nesta nije uredu, a ovaj setup pise tamo ta uputstvu, identican setup pise, i rekao mi je jedan iskusniji covjek da je to dobar setup i da isti ide na zagija...?





Odg: Mermaid

Reply #39
Ma setup je super, ali punjac je ovaj los! Uzmi ovako neki punjac!

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__7028__Turnigy_Accucel_6_50W_6A_Balancer_Charger_w_accessories.html

i nadji kod jarana punjač za laptop (adapter) bar 2,5 ampera od 11-17 volti i miran si neko vrijeme.
a ljudi moji tek sam krenuo sa ovim hobijem, ustvari nisam ni krenuo, zasto na pocetku da uzimam odmah sve najskuplje??
Sad sam skupio pare za stanicu i ostale dijelove, stanicu turning 9x, a punjac ako ne bude valjao kupiti cu taj..

Odg: Mermaid

Reply #40
Nije ovo najskuplji punjac, ovo je najjeftiniji a da radi kako treba.
Sve losije od toga stvarno nema smisla i to ce ti vrlo brzo postati jasno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Mermaid

Reply #41
Nije ovo najskuplji punjac, ovo je najjeftiniji a da radi kako treba.
Sve losije od toga stvarno nema smisla i to ce ti vrlo brzo postati jasno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
ma znam ali jednostavno neam para, bolje mije uzeti ovu stanicu nego onu sa BG-a i punjac, mislim tako mi je dosta ljudi reklo..
PS: Da li vama stopa HK ? Meni uzasno sporo otvara proizvode dok ostale stranice otvara sasvim normalno..?

Odg: Mermaid

Reply #42
Šteta je što imaš volje i srca, ali nemaš pomoć da ti prvi projekat krene. To je danas čest slućaj, kreće se sa ambicioznim projektom, pa se dođe do nekog rezultata i brzo odustane. Nema vaterpola ako ne znaš plivati, zato je bolje krenuti sa manjim , jednostavnim i jeftinim projektima.

E sada, što tu ne valja: krila si učvrstio sa onim cjevčicama od zmaja, ali ih nisi spojio u sredini; dakle kompletna sila uzgona se polugom prenosi u sredinu i tu je NAJVEĆE opterećenja, a tu si ga oslabio i to kao što Coljo kaže - sklapa krila ! Dakle spoj cjevčica, odnosno nosivih letvica krila (ramenjača) u sredini mora biti najčvršći !

Drugo, onaj punjač nije vrijedan niti centa, njime se mogu ponuti samo 2,3 S , ali LiPo i niša više. Skloni su crkavanju, to je adaptacija mobitel punjača i ljudi imaju pune kutije skurenih takvih 2-3 S. Bačen novac!

Zatim setup: ovo je nježan model i baterija od 2200 mAh 3 S je cigla za njega !. Evo ti i primjer:  danas sam imao početnika na Bixleru (učenje sistemom preko 'kabla') i nisam imao batku 3S 1300 mAH, nego 3S 2200 mAh, dakle ne 100 grama nego 200 grama i ta razlika od 100 grama natjerala me je da prvu minutu leta 'hvatam' i trimam model dok se nije umiri. A Bixler je veći i teži od Mermaida i ima ugrađene tehnologije i konstrukciju baš za učenje početnika.
Moja preporuka, uzmi lakšu bateriju, eto, neka bude 1300 mAh 3 S, jer lakši model manje divlja po zraku i imaš vremena za 'spas'.

Ojačaj nos modela, ako tresne jače o zemlju, a tresnuti će jer nema modela koji ne tresne' ovaj puca u prvom pokušaju.

Eto, toliko od mene, više ti neću smetati u temi, sretno!

Damir

Odg: Mermaid

Reply #43
Šteta je što imaš volje i srca, ali nemaš pomoć da ti prvi projekat krene. To je danas čest slućaj, kreće se sa ambicioznim projektom, pa se dođe do nekog rezultata i brzo odustane. Nema vaterpola ako ne znaš plivati, zato je bolje krenuti sa manjim , jednostavnim i jeftinim projektima.

E sada, što tu ne valja: krila si učvrstio sa onim cjevčicama od zmaja, ali ih nisi spojio u sredini; dakle kompletna sila uzgona se polugom prenosi u sredinu i tu je NAJVEĆE opterećenja, a tu si ga oslabio i to kao što Coljo kaže - sklapa krila ! Dakle spoj cjevčica, odnosno nosivih letvica krila (ramenjača) u sredini mora biti najčvršći !

Drugo, onaj punjač nije vrijedan niti centa, njime se mogu ponuti samo 2,3 S , ali LiPo i niša više. Skloni su crkavanju, to je adaptacija mobitel punjača i ljudi imaju pune kutije skurenih takvih 2-3 S. Bačen novac!

Zatim setup: ovo je nježan model i baterija od 2200 mAh 3 S je cigla za njega !. Evo ti i primjer:  danas sam imao početnika na Bixleru (učenje sistemom preko 'kabla') i nisam imao batku 3S 1300 mAH, nego 3S 2200 mAh, dakle ne 100 grama nego 200 grama i ta razlika od 100 grama natjerala me je da prvu minutu leta 'hvatam' i trimam model dok se nije umiri. A Bixler je veći i teži od Mermaida i ima ugrađene tehnologije i konstrukciju baš za učenje početnika.
Moja preporuka, uzmi lakšu bateriju, eto, neka bude 1300 mAh 3 S, jer lakši model manje divlja po zraku i imaš vremena za 'spas'.

Ojačaj nos modela, ako tresne jače o zemlju, a tresnuti će jer nema modela koji ne tresne' ovaj puca u prvom pokušaju.

Eto, toliko od mene, više ti neću smetati u temi, sretno!

Damir
Damire hvala puno, posto nemam nikakvog iskustva, a nema ko da mi ovdje bilo sta pokaze ( u Sarajevu zivim).
Pokusam i trudim se da napravim nesta dobro.
Sto se tice baterije trebao mi je neko da mi kaze to.. Samo me malo muci koliko ce mi trajati ta baterija :D ?

Primijetio sam sam da nos nije dovoljno jak, imas li kakav prijedlog kako da ga ojacam posto nemam ikakvog iskustva.
A ojacanje krila... Ne znam kako da spojim ova dva kraja u trupu kad su krila pod uglom, ali sam gledao da bude sto cvrsce.
Sve u svemu nema veze, napravit cu ja novi model kad ovaj polupam, a birao sam model po polozaju motora, gledao sam da bude nazad da se nebi mogao ostetiti pri slijetanju.
Hvala Damire na pomoci i opsirnom odgovoru...

Andi

 

Odg: Mermaid

Reply #44
Složio Patku.......Poletio Patku...SLetio Patku na krilo,...... sklopio joj krila  :'(   sada uvaljujem pojačanje  i pocezivanje ramenjača u krilima .
Umetnuo žicu među ra,enjačama i obložio staklom i cak-om... pa ponovo :D