Skip to main content

Topic: X525 V3 quadcopter (Read 35817 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #90
Aha,a tebi je problem što imaš mali magnetni balanser,pa ne može propeler vertikalno?
Pazi,ja radim ovako,prvo izbalansiram prop normalno kao što si i ti radio. A onda,kad hoću da izbalansiram hub,naslonim magnetni balanserumjesto na stol,naslonim ga na zid ili nešto slično,vertikalno. I opet vidiš,koja strana hub-a je teža,i onda otežavaš drugu stranu sa ljepilom,vrućim ljepilom ili slično. E,sad,iz mog ličnog iskustva,vidio sam da taj statički balans(zove se statički,jer dio koji se inače okreće,stoji,a balansira se) ne mora da da neke posebne rezultate. mnogo je bitniji dinamički balans,ali je mnogo teži za uraditi,jer se radi zamalo napamet ako nemaš uređaj namjenjen za to. mislim da je jedan od jednostavnijih načina sa laserom. A može se raditi i sa vibrometrom na telefonu. Ali tu se radi tako što vidiš da imaš vibraciju,pa onda rotiraš propeler u odnosu na motor,i tražiš mjesto gdje je najmirniji,tj gdje ti prikazuje najmanje vibracija.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #91
Bas cu uzet malo vremena i poigrati se. Nema mi druge...
Frame je aluminij i sve vibracije se prenose ubitacno...
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #92
Riknuli lageri na dva motora, jedan od uzroka vibracija, cuju se ko mlinac za kavu u letu i mirovanju....
Moze mi netko reci di da kupim lagere za NTM 2826?
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #93
Misliš na ESC-ove?  Nemaju veze koji su ESC-ovi za koje motore. Bitno je samo kolike su snage,tj koliko ampera mogu dati. Mislim da su ti 20 ili 30A sasvim dovoljni. Bilo bi samo dobro da kupiš neke koji imaju instaliran SimonK softver,ili da im je to lako uraditi.  Recimo F20A ili F30A tj Blueseries 20A ili 30A. Odlični ESC-ovi,pouzdani,laki za flashovanje...
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #94
Ma ne ESC, ESC-ove imam 4 komada sa SimonK software-om.
Otišli su ležaji u motoru...snimim video kasnije pa postam ovdje....
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #95
Ja sam lezaje uzeo na ebayu... Imam ih i kod sebe jos 10 komada.

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #96
Imas dimenzije?
Lp,
Alex


Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #98
Aha,izvini,čitao sam poruku u autu u vožnji,pa mi se učinilo da si napisao da su ti otišla dva reglera,a ne lagera. Lapsuz. Dokaz da se ne treba čitati,pisati i voziti odjednom...  :D
Nisko,niže,...šetnja...



Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #101
Hvala ti.
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #102
Malo sam smirio vibracije promjenom jednog motora zasad.
Ono kaj mi je sljedeće u planu:
-video rx/tx
-novi frame koji ima noge
-prelazak na novi FC(kandidati su mi APM ili NAZA)
Lp,
Alex

Odg: X525 V3 quadcopter

Reply #103
Ja sam taj frame promjenio u roku mjesec dana, sav je neki klimav, jako loši držači za motor - sve morao zamijeniti sa aluminijskim,, nikako nisam bio zadovoljan s njim.

Pogledaj si malo ove TBS Discovery klon frejmove, ja imam 2 i jako sam zadovoljan s njima. Prostora za elektroniku koliko hoćeš i jako su izdržljivi.
Što se tiče FC-a, moj glas je def. na stranu APM-a, em je jeftin, em pouzdan, ima pregršt opcija. Cijeli kit, gps, osd, telem.,power module sada košta oko 100$.