Skip to main content

Topic: Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014 (Read 5788 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014

Moj drugi video uradak ...
Korišten qudcopter, Tarot T2D gimbal, GoPro Hero 3 BE
Kritike su dobrodošle...

Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014

Odg: Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014

Reply #1
sviđa mi se mjuza !
Hero 3 BE trebao bi dati bitno fluidniji snimak - vidljivo je lagano trzanje , isto kao u snimci Starog mosta,
iz čega zaključujem da je video degradiran naknadnom obradom. Čime editiraš video snimke ?
Boje su također malo isprane - probaj to ponoviti kada raslinje zazeleni u proljeće i kada bude sunčan dan i snimka će prštati bojama.
Uvodni kadar mi nikako nije legao.. reži ga van... Ja bih krenuo od nekog detalja (prozora, krovišta) pa bi onda odmaknuo kadar, zavrtio ga... ili izveo neki fly-by...
Ostalo je prilično fora - koze su super uletile u snimak... Sve u svemu lijepo, no imaš još dosta prostora za usavršit
cijelu stvar...





Odg: Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014

Reply #2
Hvala na iskrenom odgovoru.

Koristim Sony Vegas ... ali to sve radim na laptopu sa ekranom od 15.6" i integriranom grafickom. Tako da FullHD ne mogu ni reprodukovati bez štekanja. Mislio sam da samo meni šteka. Imam onda osjecaj da nešto propuštam u samom programu za editovanje.
Da li neko ima iskustva sa tim?

Jep, nemam nikako osjecaja na ovom displeju od laptopa, trebao bi imati neki dobar displej barem sa S-PVA matricom da mogu realno viditi boje i uraditi korekcije.
Isto vrijedi i za kadrove. Igrao bi se više sa njima, ali sam ih skoro pa nasumicno poredao jer nisam imao više živaca ovo dirati na laptopu.

Ali sad znam za ubuduće na šta obratiti pažnju, hvala.

btw, Kad gledam preko mobitela, ne primjetim štekanje, hmmm.

Odg: Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014

Reply #3
Nabavi si stolno računalo ako se misliš time baviti sa priličito rama i višejezgrenim procesorom i naravno nekom brzom nvidijinom karticom za bolje renderiranje u realnom vremenu... npr grafulju nVidia iz Gtx serije amo reć 700, najmanje 2x4 ili 2x8gb rama, procesor sa najmanje 4 ili još bolje šest jezgri, odlično je imati dva ili više SSD diskova.

video ti je ok zbog odličnih lokacija, još da je stabilniji nebi bilo zgorega, luše je kodiran pa si izgubio detalje.

ako te sta zanima.. pitaj.. pozz i sretno u daljnjem radu.

Odg: Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014

Reply #4
Ovo je odlicno, jos da rijesis te sitne problemcice i imas zlato :)

Jako lijepo!

Odg: Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014

Reply #5
Nabavi si stolno računalo ako se misliš time baviti sa priličito rama i višejezgrenim procesorom i naravno nekom brzom nvidijinom karticom za bolje renderiranje u realnom vremenu... npr grafulju nVidia iz Gtx serije amo reć 700, najmanje 2x4 ili 2x8gb rama, procesor sa najmanje 4 ili još bolje šest jezgri, odlično je imati dva ili više SSD diskova.

video ti je ok zbog odličnih lokacija, još da je stabilniji nebi bilo zgorega, luše je kodiran pa si izgubio detalje.

ako te sta zanima.. pitaj.. pozz i sretno u daljnjem radu.

Hehe, da dignem onda studentski kredit  :D

Ma hajde bit ce bolje u budućnosti...daljoj xD

Pokušat ću još da malo izgooglam rješenje navedenog problema, možda samo ja negdje pravim neki propust u samom Vegasu.

Odg: Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014

Reply #6
Probaj za pocetak u drugi codec spremat video, ako neće probaj s drugim programom (samo za test) - uploadaš na Youtube pa ti mi kažemo jel "šteka" ili ne :)

Odg: Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014

Reply #7
ma mozes imat odličan snimak i sa 480p.. gledaj, stavi sto veći bitrate za renderiranje i više prolaza, i ako imaš opciju deep rendering.. pripazi na frejmove ako si koristio 30fps onda ti i sekvenca u vegasu mora biti podešena na 30 u protivnom neće biti fluidno ili ako želiš drugačije, ulazni fajl moraš prethodno prilagoditi na željeni fremrate. boje možeš dobiti dodavanjem "color saturation" i gopro voli da mu se doda malo kontrasta i nicem nemoj pretjerati do 10-15% ovisno o uvjetima.


Odg: Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014

Reply #9
Ovo mi je prvenstveno hobi, a naravno, prihvacam ponude, kojih vec ima :)

Postavke projekta su jednake postavkama izvornog fajla, a rendering postavke su sljedece:



U sony vegasu nemam tih opcija "deep rendering" i sl. Ali sigurno da pravim neki propust. Mislim da spor laptop može samo uvjetovati dužem renderiranju, ali ne i gubitku kvaliteta. Mislim da ja nešto griješim.
Gore navedene rendering postavke su preporucene postavke za youtube stim da sam ja stavio jos veci bit rate, i zaista izgleda snimak najbolje sa njima. Samo me ovo "štekanje" kopka, ne mogu dokuciti do cega je.

Nadam se da ovdje ima profesionalaca sto se tice video editovanja, prvenstveno u vegasu... možda neko skuži..


Odg: Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014

Reply #11
Ne moraš imati graf. Radnu stanucu, da se to i sa laptopom od 3000kn, ali traje..
Daj mi reci koji format si uploadao na youtube i kolko velik ti je file ? Ako sirovi video trza prilikom lokalne reprodukcije, onda je zez u nečemu.. Koju sd karticu koristiš - jel dovoljno brza ?

Sve > 720p nema smisla za youtube, samo Ti otažava manipulaciju sa videom.
a jesi li probao:

http://gopro.com/software-app/gopro-studio-edit-software

 

Odg: Vrelo Bune, Stari grad | Blagaj | 2014

Reply #13
ih cim kartica nije dovoljno brza vidio bi da mu zapinje i prilikom pregleda prije montaže... Vegas je malo napredniji program pa se lako da početnik zabunit.
pa vidiš da je dečko spomenuo u prvom replayu na moj komentar da mu zapinje i lokalna reprodukcija.
A reprodukcija HD je moguća na bilo kojem laptopu mlađem od 5-6 godina, bez obzira na onboard grafiku
To me navodi na pomisao da je sd spor prilikom pisanja.
BTW, o kojem laptopu pričamo ?