Skip to main content

Topic: PA Addiction - napokon! (Read 45012 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #165
Samo si me cekao :D

Kaj cu s praznima jos bum se na staklo zrezal :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #166
Marjane ,jeli puna ili prazna ''gajba'' ?? :P ;D :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #167
yep je zakon i zbog nekih drugih stvari za spore fpv modele ali i brze jurilice.
ja ga imam na svim avio modelima.
freewheling upaljen pa se manje grije i iskoristljiviji je u režimu rada kada gas nije na 100%,

Dobar je YEP ali freewheeling ima i svoju negativnu stranu. Naime neki motori (HET 2W20/25, Mega motori itd) koriste 16kHz PWM a active freewheeling natjera esc da switcha duplo brže od toga, dakle na 32kHz.

Za motore koji rade na 8kHz niej problem ali za HET je dosta i driver chip se počne grijati i nerijetko krepa pri visokim strujama.

Ima thread na rcgroupsima kako preraditi YEP (dodati par kondića i spojiti sve + i sve - preko dva boarda) da bude još puno bolji i izdržljiviji.

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #168
Da se ne stekne krivi dojam, yep je daleko najbolji esc koji se za određenu količinu novaca može dobiti, cilj mojeg posta je bio čisto ograničenja esc-a u high-performance okruženjima. ESC radi odlično i neprerađen no neki su prijavili krepavanje ESC-a čak i kada je bio korišten daleko ispod njegovih mogućnosti.

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #169
Kaj onda da ga ugasim il kak da znam jel ok il ne?



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #170
Yep je brutalno dobar regler! Prosli vikend mi se zapalio motor u dogfighteru tako jako da se cak i aluminijski nosac spopigao!

Na regleru je termo buzir nestao, cipovi su se odlemili i zalemili na susjedno mjesto, a regler i dalje radi!



Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #173
OK

dakle neka okvirna formula za izračun pwm-a je sljedeća:

Kv x napon (V) x broj polova / 20

1030x11x14/20=7931 (ili 8k)

Znači na 3s tvojem motoru paše 8kHz PWM. Slobodno uključi active freewheeling

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #174
Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #175
kHz PWM i freewheeling nemaju ništa zajedničko, bar ne u smislu kako to RCG tema pokušava objasniti. Elektromotor je elektro mehanički pretvarač kojeg apsolutno boli pipa što su to kHz itd.
Elektromotor je u električnom smislu "pasivna" komponenta koja samo želi pretvoriti napon u okretaje.

No nebi sad po ovoj temi o tome - tu ima materijala za cijelu seriju članaka.

YEP je doslovno ukradena verzija YGE od prije par godina i sigurno je medju najboljim kineskim reglerima.

Ako misliš koristiti F3A kočnicu ( a nebi ti preporučio ) programiraju se malo drugačije.

Postaviš palicu gasa na cca 25%, na programiralici stisneš minimum gasa. Postaviš palicu gasa na max na programiralici stisneš max gasa. Naravno aktiviraš F3A kočnicu.

Znači palica na 25% motor stoji i kočnica nije aktivna (prop se slobodno vrti). Palica iznad 25% - dodavanje gasa. Palica ispod 25% kočenje - koči jače što je palice bliže nuli.

Za ovaj model ti ne treba nikakva kočnica. Postaviš min i max gas na regleru i isključiš bilo kakvu kočnicu (postoje i unaprijed definirane kočnice).

Thrust je 14 polni motor i YEP će ti raditi savršeno dobro.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #176
Ugasio sam sve kocnice, ostavio active freewheeling. Timing na auto ili ima bolje? :P
Motor bez propa odlicno radi, jednom je zastuco kod naglijeg turiranja pa ne znam.
Montirao sam glupi uteg i mrzim ga - za lijek sam pogledao par RC Mafia filmova, bas me nabriju svaki put na zabavu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #177
Mi smo spremni. Drzite palceve da sutra popodne ne bude kisa :)



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: PA Addiction - napokon!

Reply #178
Danas dan ko stvoren za tebe  ;) ;)
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C