Skip to main content

Topic: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ? (Read 6702 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Pozdrav svim znalcima...
trebam folding prop za Zagija (leteće krilo) a i neke druge pusher aplikacije .. Koji uzet ?
Da li se svaki folding da složit da bude pusher i da se preklapa kontra ili ? I kak stvar stoji s dim. ? Ako mi recimo paše obični 5x5, koliki trebam uzeti folding da dobijem isti efekt ?
znači ovak nekaj:

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #1
Svaki skopivi prop mozes okreniti da bude pušer, sve ti zavisi koji motor imas i koji je prop predviđen za njega za takav sklopivi uzmes, ( znaci 7x5 obicni, 7x5 sklopivi)

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #2
Slažem se miso .
Nego kolega šišmiš imaš jedan veliki problem, kad budeš dao gas tebi će prop isjeći krilo (preblizu je).
Na mojemu je motor skroz vani i još sam za svaki slučaj stavio obujmicu  na svaki krak (između spinera i šarafa koji drži krak) kao graničnik da se prop ne otvara previše.
Naime kad daš naglo gas "folding prop." se otvori na momenat i više nego mislimo, tek ga centrifugalna sila kasnije vrati u centar
Možeš staviti i graničnik od vitroplasta (pločica koja ide prije propa a van viri svega par mm tek toliko da spriječi prop da se ne otvara previše).

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #3
Mislim da ovo nije fotka njegovog modela...stavi se prop da malo više viri van i to je to :)

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #4
Slažem se miso .
Nego kolega šišmiš imaš jedan veliki problem, kad budeš dao gas tebi će prop isjeći krilo (preblizu je).
Na mojemu je motor skroz vani i još sam za svaki slučaj stavio obujmicu  na svaki krak (između spinera i šarafa koji drži krak) kao graničnik da se prop ne otvara previše.
Naime kad daš naglo gas "folding prop." se otvori na momenat i više nego mislimo, tek ga centrifugalna sila kasnije vrati u centar
Možeš staviti i graničnik od vitroplasta (pločica koja ide prije propa a van viri svega par mm tek toliko da spriječi prop da se ne otvara previše).

kao što Zed kaže...nije moj model.. // to sam zgrabio nedje na netu sliku... čisto za ilustraciju...uostalom pogledaj kakvu ruku ima ovaj žicar... pa nisam ganci... :D :D
no još mi nitko nije onako fino slikovito pojasnio kako da to složim...dao mi link na konkretan folding prop na HK-u...


Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #6
Slažem se miso .
Nego kolega šišmiš imaš jedan veliki problem, kad budeš dao gas tebi će prop isjeći krilo (preblizu je).
Na mojemu je motor skroz vani i još sam za svaki slučaj stavio obujmicu  na svaki krak (između spinera i šarafa koji drži krak) kao graničnik da se prop ne otvara previše.
Naime kad daš naglo gas "folding prop." se otvori na momenat i više nego mislimo, tek ga centrifugalna sila kasnije vrati u centar
Možeš staviti i graničnik od vitroplasta (pločica koja ide prije propa a van viri svega par mm tek toliko da spriječi prop da se ne otvara previše).

kao što Zed kaže...nije moj model.. // to sam zgrabio nedje na netu sliku... čisto za ilustraciju...uostalom pogledaj kakvu ruku ima ovaj žicar... pa nisam ganci... :D :D
no još mi nitko nije onako fino slikovito pojasnio kako da to složim...dao mi link na konkretan folding prop na HK-u...

A ja mislil da si bil u solariju,
Još sam htel ženi pokazat kak se crni u solariju
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #7
hahahahaha tek nakon Marjanovog posta kužim crnčića :D

Šišmiš si de bil na moru :D hahah sorry morao sam :)

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #8
baci oko tu,

radio sam jednog takvbog zagija +staklo+fpv+long range
http://www.flyfreak.net/zagi/pogon-za-zagija/msg84688/#msg84688

kao i na X8 poslije, slika je negdje u temi
http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/nova-skywalker-platforma-za-fpv-x8/msg83338/#msg83338

graničnik neki kupe, ja nisam toliko rasipan, pa sam ga radio sam,
na zagiju od boce mineralne izrezao,
a za veči X8 model di je jači i prop, od kartice plastične

samo ti je prvi tren bitan, kada se prop naglo otvori pa prebaci malo naprijed, kada se on zavrti kak spada zacementiran je u jednom položaju i to je to.


motoru makneš onu C klipsu jer u pusher konfig. nije potrebna,
a olakšava transport i čuva prop

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #9
šomi... nismo se skužili... znam ja upasirat prop, motor i esc.. samo me zanima koji folding može radit
naopak.. znači ko pusher....

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #10
hahahahaha tek nakon Marjanovog posta kužim crnčića :D

Šišmiš si de bil na moru :D hahah sorry morao sam :)

Čuj, Ti vandrokašu jedan... kvarcal sam se....
Imaš koju novu fotku one svoje ljubičaste makete  ? :D :D

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #11
Quote
samo me zanima koji folding može radit
naopak.. znači ko pusher....

koji si vidio da ne može?
nema on pojma jel ispred ili iza modela,
ako mu omogućiš da se vrti bez zapinjanja(i dobar dotok zraka), nemaš brige  :)

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #12
Quote
samo me zanima koji folding može radit
naopak.. znači ko pusher....

koji si vidio da ne može?

Tom.. u životu nisam koristio folding prop... a htio bi naručit pokoji sa HK-a a ne bi se volio zahebat,
pa zato pitam ... molim.... da mi netko nabaci link na nešto što sigurno funkcionira kao pusher..
Ideja je na večeg Zagija puknut folding prop.; folding iz razloga što je ideja da taj Zagi ne bude isključivo
za ganjat motorom, nego da se njime može glajdat ... a kad stvar zapne, da se može izvuć na prop..


Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #14
Eeeee Zed ,postao si ''JUŠNI NACIST''...... :D :D :D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes