Skip to main content

Topic: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ? (Read 6701 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #16
Drago mi je Zed da voliš i kužiš ove ''stvari'' i zato neka je offtopic ,nije me briga :
http://www.youtube.com/watch?v=T4T7drybHME
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #17
Drugi put moraš pazit na kvarcanju
Vidi ovo
http://www.youtube.com/watch?v=ZxYWYHXO-7A

Jesi rjesil prop?
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #18
Čitam ovaj topic i uvjeravam samog sebe: "Oni se samo zezaju.......oni se samo zezaju...." .. kad li uleti Dr.Tom i ja shvatim da je ovo "za istač"  :o .

Koja je propela pusher, a koja ne ? U 99 % slućajeva je - obje !  Sve ovisi kako je montiraš i tih 99% slućajeva važi zajedno za sklopivu i nesklopivu sve dok je u pitanju samo elisa, a onih preostalih 1% je za slućaj kada je elisa integrirana zajedno sa spinerom (nije odvojiva od spinera) i tada je konstrukcijom određeno da li je ili nije pusher. Ovo nema veze sa CW i CCW propelama !

Kako je 'prava' pusher elisa rijetkost, ja imam samo jednu i slike su ovdje: vidi se jasno da je spiner integralni dio i da je pusher konstrukcija.

Kristijane, toliko si me naljutio da te neće spasiti niti gajba 'pšenične' zajedno sa rundom čevapa iz Blizneca uz Sljemensku cestu... :P .

Damir

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #19
Damire , nešto je za ''ZA ISTAČ''...a jedan dio nas održava dobro raspoloženje :D....Primi velike pozdrave i želim Ti ugodan vikend  ;)
Evo i mog priloga ...prvi dio je ''Die Hard''
http://www.youtube.com/watch?v=JOhk-g94hhg
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #20
Damire , nešto je za ''ZA ISTAČ''...a jedan dio nas održava dobro raspoloženje :D .
Pa i ja tako barba Mes, elisa je šala , a pšenična i bliznečki čevapi za ozbiljno ! 8)
Damir

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #21
Ne sumnjam Damire  , jer obožavam ćevape ( Baščaršija,Ferhatović senior /R.I.P./ u mom sjećanju)... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: PUSHER folding propeler ? Koji ? Kako ?

Reply #22
jao u što Ste mi pretvorili post.... :-[ katatrofa....
i kaj je najgore nitko nije shvatio što sam htio pitat.... proljeće Vas jebe sve redom....
Samo kaj mi niste krenuli objašnjavati da u pusher kombinaciji propeler mora biti iza, a ne na nosu zrakoplova.. >:(


ajmo ovak... ovo je primjer di folding prop NE MOŽE finkcionirati kao folding bez dodatka od pertinaksa koji je netko
posebno izradio i pripasao (vidi sliku):


E, pa ja trebam nešto za što neću morat žicat po forumu da mi netko izdreja komadić pertinaksa.. trabam obični glupi folding propeller sa HK-a za kojeg je netko ustanovio da se da prešarafit naopako i da tako funkcionira bez turpijanja, crne magije i ostale gnjavaže... SAMO TO !!!