Skip to main content

Topic: Samo sam čekao da se sjete i baterija... (Read 3796 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Samo sam čekao da se sjete i baterija...

Reply #1
upravo citam o tome sad cemo morati narucivati brodom ili podmornicom osim ako neko nema u planu jednom na godinu ici u HK
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak


Odg: Samo sam čekao da se sjete i baterija...

Reply #3
biciklom !

Odg: Samo sam čekao da se sjete i baterija...

Reply #4
Teretni prostor je pod istim tlakom i temperaturom kao i putnički.
Dijeli ih samo ploča kompozitnog sendvič materijala debljine 10mm.
Tako da taj dio o nestabilnosti na velikim visinama, niskim temperaturama otpada.
A da su opasne, jesu. Trebalo bi provjeriti svaku ćeliju prije transporta jel ima ispravan napon ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

 

Odg: Samo sam čekao da se sjete i baterija...

Reply #5
neka ih transportiraju u vakuumskim kontejnerima pa da vidim kako ce gorit.

Odg: Samo sam čekao da se sjete i baterija...

Reply #6
Morati ćemo neki šverc osmisliti ili biti osuđeni na skupe poštarine i EU.
Lp,
Alex

Odg: Samo sam čekao da se sjete i baterija...

Reply #7
Teretni prostor je pod istim tlakom i temperaturom kao i putnički.
Dijeli ih samo ploča kompozitnog sendvič materijala debljine 10mm.
Tako da taj dio o nestabilnosti na velikim visinama, niskim temperaturama otpada.
A da su opasne, jesu. Trebalo bi provjeriti svaku ćeliju prije transporta jel ima ispravan napon ...

Ma da , jedino su sigurne baterije u mobitelima koje putnici imaju sa sobom, recimo njih 100tinjak puta broj baterija-definitivno zanemarivo  :D


Odg: Samo sam čekao da se sjete i baterija...

Reply #9
opa, vid' stvarno. nisam gledao ranije koja je reakcija u bateriji.  :-X


Odg: Samo sam čekao da se sjete i baterija...

Reply #11
LiPo baterija nema apsolutno nikakav razlog da se zapali bez vanjskih utjecaja...ima u avionu jedno 600 stvari koje bi se prije zapalile ili otkazale prije nego batke naprave problem.

U svom kratkom modelarskom životu probao sam stvarno veće probleme izazvat sa lipicama, nikad nisam uspio izvesti ništa više od koje dimne bombe :D

Odg: Samo sam čekao da se sjete i baterija...

Reply #12
LiPo baterija nema apsolutno nikakav razlog da se zapali bez vanjskih utjecaja...
Pogledaj pod Boeing 787 (Dreamliner): najmanje dva požara litijevih (LiPO i LiFe su isto podtip litij - ionskih batki), od toga jedan na aerodromu u Bostonu: aerodromski vatrogasci nisu uspjeli ugasiti požar, nego su čekali da paket izgori do kraja, čak se jedan vatrogasac malo opekao po licu. .. nema opreme ili znanja za koje bi aerodromski vatrogasci u Bostonu bili uskraćeni (čak žarište požara prate na termokameri) no litijeve batke se ugase onda kada - izgore.
Dobavljač za 787 (Yuasa) nema tumačenje zašto se to desilo, nakon nekoliko mjeseci 787 je vraćen u promet uz modifikacije kontejnera za bck-supply: napravljen je tako da ćelije izgore do kraja ako se desi zapaljenje.
Sve ima na FAA reportima..
Damir

Odg: Samo sam čekao da se sjete i baterija...

Reply #13
Ok, sve to stoji, ali to su Lipice koji su se koristile (punile ili praznile, nebitno sad) - znaci netko od idiotnih konstruktora ih je odlucio koristiti u avionu. A ja ne smijem bočicu unijet :D


Odg: Samo sam čekao da se sjete i baterija...

Reply #14
Ok, sve to stoji, ali to su Lipice koji su se koristile (punile ili praznile, nebitno sad) - znaci netko od idiotnih konstruktora ih je odlucio koristiti u avionu. A ja ne smijem bočicu unijet :D


Zato možeš unjeti laptop...notebook... sasvim lijepa količina od 8 cilindričnih lijona... :D