Skip to main content

Topic: Komentari na setup za početnika (Read 5817 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #2
Prvo klasika. :)
Dalje cemo vidjeti... Vidim da ima puno opcija za fpv nadogradnju. F450 je ok baza ako bi se koristio kasnije za fpv?


Btw, captcha je apsolutno grozna na ovom forumu... :)

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #3
Jesi li siguran da je to model za pocetnika i dali ces tako ista nauciti ako kupis gotovi proizvod?

U stanicama razlike u dometu ne postoji posto te stanice najcesce dodu bez modula i recivera.

9x imas dvije verzije s modulom i bez, ja bi ti preporucio rade 9xr s frsky modulom i reciverom!

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__47720__Turnigy_9XR_Transmitter_Mode_2_No_Module_EU_Warehouse_.html

I kao najbitnije, pazi da se ne izmasakriras s te cetri motorke!

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #4
Motorke?  :)
Da li sam dobro razumio da sa predlozenom kombinacijom modula i radia domet bi bio preko 1,5km? I taj 9xr mi izgleda bolje plasticno od 9x? Sto cu dobiti s njim vise?

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #5
9xr je puno kvalitetnija stanica i naravno da je plasticna kao i sve druge stanice koje postoje!

Domet je sigurno 2,5km!

I da ne zaboravim da na 9xr neces morati doradivati dosjed za modul, lemiti kabel za programiranje, ugradivati rasvijetu za display i upucavati novi software!

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #6
Mislim da ti kolega Zed tu s foruma ima za prodati 9x sa svim doradama i stanica ima frsky modul, reciver, bateriju i display za telemetriju!

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #7
Dobro zbori. Ponude na PM :-\

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #8
Hmm...
Gledam sad dijelove na Hobbyking koji odgovaraju hardveru sa kita i pitam se... Da li bi mogao proći jeftinije i/ili bolje ako kupim sve dijelove tamo?
Isto, nakon gledanja nekoliko reviewa, mislim da ću uzeti 9x v2 firmware sa FrSky Telemetry modulom.
Iz Hobbykinga ću morati platiti PDV na sve što mi stiže i dosta artikala je backorder status. Ima ko iskustva kako se dugo čekaju backorder artikli kod njih?
Hvala

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #9
zasto izmisljas toplu vodu, poslusaj ljude iskusnije, jer proć će koji mjesec dok sam shvatiš da su ti govorili najbolje.

ako ideš na 9x uzmi već sređen, sa sređivanjem novog 9x-a nećeš ništa korisno naučiti (osim ako nećeš i inaće isključivo lemit ploće), ako ti je to cilj


Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #11
Ja imao i 9x i sad imam 9XR, i to su mrak stanice za malo para, malo ju tuniras, okacis frsky i samo kupujes prijemnike. Ako ju razbijes , a zna se i to dogoditi, nije ti toliko zao jer da imas skupu stanicu u tom trenutku dodje ti da se upucas na mjestu  ;D ;D

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #12
Uzmi sve s HK EU i placas samo postarinu od 15$. - pdv/carine nema ili ako zelis proci jos jeftinije imas imas gotovih quada u oglasniku od foruma ispod nabavne cijene komponenata.

Jos jedno pravilo RC-a koje svi naucimo na tezi nacin:
Kupi kvalitetan punjac (kratkotarnojno dok si na 2-3 baterije mozes koristit HK/turingy punjace , no bolje ti je odmah kupiti posteni punjac koji ispravno balansira baterije - iCharger.)

Od baterija nikako ne uzimja nano-shit - bilo koje, vec turingy ali minimum za quad ti je 2200mah, 30C  - za 5-7minuta leta bez naglih manevara (sve ispod ce ti se napuhnut kroz nekoliko letova s nekoliko zezancija). Baterija ce ti ovisiti o kombinaciji motora/propa te tezine quada.

Od stanica: 9xr i odgovarajuci tx je super kombinacija, mana su joj mehanicke komponente no i na skupljima nisu bas puno bolji (taranis)- stickove mozes zamjenit kasnije. Najjeftiniji su ti spectrumovi prijamici.

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #13
Što se tiče punjača i baterija što kaze kolega razno2008 živa istina, ja se nakupovao jeftilen punjača i mijenjao ih ko čarape dok nije došlo iz guzice u glavu , uzeo icharger i ja happy, a baterije jos više. A stanica 9XR je odlična za početnika i za kasnije, jer kako kaže jedan moj frend " nije magija u štapiću nego u čarobnjaku"