Skip to main content

Topic: Komentari na setup za početnika (Read 5818 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #15
Mislim da je mislio na to da se poslje puknu palice od taranisa!

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #16
Vid stvarno


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #17
Uzmi sve s HK EU i placas samo postarinu od 15$. - pdv/carine nema ili ako zelis proci jos jeftinije imas imas gotovih quada u oglasniku od foruma ispod nabavne cijene komponenata.

Jos jedno pravilo RC-a koje svi naucimo na tezi nacin:
Kupi kvalitetan punjac (kratkotarnojno dok si na 2-3 baterije mozes koristit HK/turingy punjace , no bolje ti je odmah kupiti posteni punjac koji ispravno balansira baterije - iCharger.)

Od baterija nikako ne uzimja nano-shit - bilo koje, vec turingy ali minimum za quad ti je 2200mah, 30C  - za 5-7minuta leta bez naglih manevara (sve ispod ce ti se napuhnut kroz nekoliko letova s nekoliko zezancija). Baterija ce ti ovisiti o kombinaciji motora/propa te tezine quada.

Od stanica: 9xr i odgovarajuci tx je super kombinacija, mana su joj mehanicke komponente no i na skupljima nisu bas puno bolji (taranis)- stickove mozes zamjenit kasnije. Najjeftiniji su ti spectrumovi prijamici.



Iz eu skladista moze naruciti stanicu, ali frsky ima samo u kineskom skladistu!

Velika prednost 9xr je to sto ima tvornicki rasvijetu na displayu, ide bilo koja 3s batka, ima konektor za programiranje, puno kvalitetnije gimbale s lagerima, nema usrani stari dizajn i veliku prednost sto se moze kupiti svaki novi dio za stanicu!
I da ne zaboravim da se ne mora s dremelom doradivati dosjed za modul!

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #18
Stvar ukusa, ja cu radje pobrusiti jadni 9x nego kopat po kvalitetnom modulu!

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #19
Na frsky modulu?


Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #21
Bok opet

Gledam malo web i bez da se neko (opet) ljuti, zelio bih vas tu pitati za FrSky Taranis x9D radio. Vidim da je dosta skuplji cca 200usd pa se pitam da li bi se to isplatilo kupiti naspram 9xr. I znam da je 9xr jako dobar radio samo bih želio vidjeti sve opcije kad je radio investicija za nešto duže vremena.
Zahvaljujem



Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #22
Bok opet

Gledam malo web i bez da se neko (opet) ljuti, zelio bih vas tu pitati za FrSky Taranis x9D radio. Vidim da je dosta skuplji cca 200usd pa se pitam da li bi se to isplatilo kupiti naspram 9xr. I znam da je 9xr jako dobar radio samo bih želio vidjeti sve opcije kad je radio investicija za nešto duže vremena.
Zahvaljujem

Taranis ima sve ono što su korisnici 9X i 9XR-a kroz godine dodavali i modificirali:
- bolje gimbale (za jedno trostruko :D )
- telemetriju sa voice feedbackom
- slidere
- duplo vise prekidaca
- bolji software,
- interni modul i mogućnost dodavanja externog (znači možeš imati stanicu koja vozi dva različita sistema), itd.

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #23
Jedna napomena na tu oduševljenost sa 9x 9xr ..itd.

Iako se radi o 'narodnom radiju' koji bi za male novce trebao dati puno zadovoljstva, radi se o poluproizvodu: potrebno je izabrati modul, brušenje, preinaka ova-ona..itd i to nije baš za elektroničara početnika.
Uz sve to treba imati na pameti da je stanica, u krajnjem slućaju ništa drugo nego li mali odašiljač, radi se o opremi koju sami bez labosa i stručne pomoči ne možemo u potpunosti ispitati. Razni range testovi i slićno daju samo djelomićnu sliku rada i ispravnosti preinaka i dorada koje treba učiniti.

9Xd odnosno Taranis kao i niz drugih proizvoda poznatih brandova (Futaba, Graupner, Spektrum, MPX-Hitec, Jeti..itd) za nešto veće ili velike nofce daju konačan i ispitan proizvod etabliran na tržištu.

Ovo nije plašenje početnika, već samo realna situacija, odluku donosi onaj tko će izbrojiti lovu iz svog đepa..

Mnogo uspješnih letova želi vam

Diogen.

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #24
Ja nisam baš primjetio neke ljubomore vezano za stanice, možda negdje u manjim sredinama to postoji.

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #25
Di bi bilo najbolje uzeti taranis?

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #26
Di bi bilo najbolje uzeti taranis?

Postoji ti tema na forumu s tom stanicom i linkovima gdje bi je bilo za kupiti
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #27
Ja jos uvijek glasam za 9X ili 9XR (meni je 9X ljepsi) za prvu stanicu.
Drljat ces po njoj, navlacit ju po simu, padat ce ti na pod, u blato, okinit ces ju malim noznim prstom u tri ujutro, pijan letit pa ce ti opet ispast, itd.
Ovo je moje iskustvo prve godine letenja pa samo prenosim kako je meni bilo :)
Sad imam Taranisa i nosim ga u kovcegu i pazim kao malu bebu.



Sent from my iPhone using Tapatalk


Odg: Komentari na setup za početnika

Reply #29
Naruci u bosnu ili drugdje van EU