Skip to main content

Topic: Esc za preporuciti (Read 8573 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Esc za preporuciti

Pozdrav!
Zanima me koji regleri spadaju u kategoriju cijene/kvalitete?
Upravo mi se spalio HK SS 190-200 i to bez ikakvog opterecenja, model je brod a jos nije vidio vodu.
Kaj kupit da budem siguran da nece ostat na pucini a da opet nije ko Scorpio gold 1500kn
Thanks

Odg: Esc za preporuciti

Reply #1
Turnigy Plush,YEP,Turnigy K force ... A sta si radio s esc-em?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Esc za preporuciti

Reply #2
nista nisam radio... brod je tek sastavljen i napravili smo mountove sve potrpali nutra i kresnuli.
Esc je radio navecer i brod je funkcionirao(jos nisam stigao staviti osovinu samo kosuljica i adapter su na motoru)
i drugi dan je radio do popodne kad sam uzeo da isprobavam opcije na daljinskom jer nis ne znam novi sam u tome svemu. Jednostavno se zadimio i istekao sam brzo bateriju i to je to.
jesam mogao sam nekaj usrat sa stanicom da se pokrene "self destruction"  :o
stanica je turnigy 9x, receiver isto 8ch v2 i tak oso k vragu jedan tranzistor na escu a jos nije bio u vodi
Sve su komponente predimenzionirane da slucajno nesto ne krepa po zimi 200-300m od obale a eto 200A regler ipak prdnuo a nije se ni opteretio... strah me poslati ga ikuda, izradujem ga od 10 mjeseca nije mi do zajebancije da ostane negdje

hvala na odgovoru, naime... primjetio sam da ekipa bas nije za razgovore na forumu

Odg: Esc za preporuciti

Reply #3
Esc može nastradati ako vrti motor bez tereta, naročito na punom gasu.
Po tvojem opisu izgleda da si ga baš tjerao da radi u takvom režimu.

Odg: Esc za preporuciti

Reply #4
kako moze nastradati? nisam ga bas nesto posebno tjerao... ako je ukupno u 24h bio na par sec joystick gore do kraja, vise sam ga dizao do pola ili manje
kak je to moguce da ga ubije, nebi li tako trebao vrtiti do sudnjeg dana?

Odg: Esc za preporuciti

Reply #5
Kako mislis nije za razgovor?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Esc za preporuciti

Reply #6
pa gomila je postova samo startanih sa pitanjem a nitko nis nije odgovorio... nemojte reci da niste to primjetili?
pretrazivao sam forum oko tog problema zapravo kupovine novog esca da vidim sto je pouzdano pa sam naletio na samo zapocete teme bez ijednog odgovora

Odg: Esc za preporuciti

Reply #7
Ima razloga iz kojeg nisu dobile od nikog odgovor ... Daj par linkove pa cu vidjet,cisto sumnjam da u zadnje vrijeme ima takvih jer ih nisam vidio. Dobio si preporuku za make esc-a koje su pouzdane a to sto si vrtio motor u praznu jbg sam sebi kriv,nije tu kriv jeftini esc to je jednostavno jedna stvar koja ih unistaje (tako sam bar cuo).
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Esc za preporuciti

Reply #8
ali koji je razlog sto ne smiju na prazno vrtit... opterecenje struje raste u vodi a ne u zraku, voda je gusca + tezina modela
nije mi bas jasno...  :D

 

Odg: Esc za preporuciti

Reply #9
Ja bi volio isto tako znati iz kojeg razloga rikne esc kada motor radi u praznom hodu? Nema mi logike...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk


Odg: Esc za preporuciti

Reply #10
Pa ni meni nije jasno al eto ne zelim isprobavat  :D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Esc za preporuciti

Reply #11
Ja bi volio isto tako znati iz kojeg razloga rikne esc kada motor radi u praznom hodu? Nema mi logike...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Pa to su bedastoće.
Prije će se razletiti motor u praznom hodu nego izgoriti esc.
Znači da neopterećeni motor u full gasu vuće puno više nego potpuno opterećeni motor u full gasu?
TO nije baš moguće

Odg: Esc za preporuciti

Reply #12
Mozes slobodno probati jel se nece nista dogoditi, jedino ako si heli motor 500 klase isprobavao na esc-u od 10 a hehe

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk


Odg: Esc za preporuciti

Reply #13
pozdrav, moze biti bar 5 razloga zasto je krepao, a ovak napamet mozemo ti i iz kave pogađati sto se dogodilo :)

probaj kad postas pitanje staviti linkove od dijelova koji su bili ukljuceni u testiranje

takodjer ni koja slika nije na odmet

Odg: Esc za preporuciti

Reply #14
U svakom slučaju esc ti nije riknuo jer si ga vrtio na praznom motoru. Motor nije preporučljivo vrtiti na prazno dugo vremena zbog lagera, ali u tih par sekundi sigurno mu se ne bi trebalo ništa dogoditi.