Skip to main content

Topic: Trebam li balansirati ćelije? (Read 4754 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Trebam li balansirati ćelije?

Reply #16
Na charge modu da ne ponavljam po stoti put balansira i kada se odpoji balans konektor, punjac se iskljuci!


http://www.youtube.com/watch?v=RENPdgypy-o
Coljo, kolege su dale sve potrebne informacije ( know how ) tako da onaj tko pita može i sam isprobati.
Tvrdnja da nešto bezuvjetno radi baš i ne stoji jer se po tome razlikuju verzije punjača i njihovih softvera. Možda kolega ima baš onu verziju koju nemaš Ti..... stoga je najjednostavinje da ispita prema uputstvima kolega koji vjerujem nisu pali s neba sa svojim dobro namjernim savjetima. Na netu ima dosta informacija + i - za određene punjače pa i to treba uzeti u obzir a svaki video govori više od tipkanja po tipkovnici.
Moj bivši B6 je bez balans postavki punio bez balansa.
Nemoj ovaj moj osvrt primiti osobno i razverglati temu u nedogled.
 
Be safe be smart  :)

Odg: Trebam li balansirati ćelije?

Reply #17
Ma sve pet, ali zelim reci da moj B6 i A6 isto kao od mojih kolega koji su kupili u nazad dvije godine balansiraju!

Sve u svemu, mogu i sami spojiti batke pa iskljuciti balans konektor, pa vidjeti!

Ovaj video sam malo prije snimio da bi se vidjelo kako se ponasa, ako se iskopca balans konektor!

Odg: Trebam li balansirati ćelije?

Reply #18
Da, očito postoji više firmwarea.

Hvala ti na testiranju

Odg: Trebam li balansirati ćelije?

Reply #19
Po svemu sudeći, različiti punjači pune različito i to bi trebala biti poruka threada.
Potrebno je pročitati uputu za upotrebu punjača i doslovno je se pridržavati.
Molim sve da se ne prepuštaju pogađanjima i nagađanjima jer je rijeć o tematici u kojoj za to nema mjesta. Vidjeli smo kakve mogu biti posljedice nepažnje i neznanja.
Nikom ne želimo požar u kući, stanu, garaži ili autu, zar ne?
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Trebam li balansirati ćelije?

Reply #20
nekako mi se cini da je taj hobby preskup sport... novi sam u tome svemu a cini mi se da nisam trebao ni pocinjati s time. Sve me strah puniti baterije u kuci, nikad ne znas sta je kosooki krivo zalemio u toj stvarcici.
jel postoje kakve baterije da se to nemre nikako dogoditi, bez obzira na losije performanse?
Igracka je igracka  nebi trebalo prelaziti njene granice a dovoditi obitelj u opasnost zbog vlastite zajebancije stvarno nije u redu.

Odg: Trebam li balansirati ćelije?

Reply #21
Mala djeca jeftine igračke, velika djeca skupe igračke.  Hobby je skup koliko želiš.

Baterije i punjači ne rade nikakvu štetu nego blentavi korisnici. Točno se zna kako, kada  i na koji način se postupa sa baterijeme - bez ikakve opasnosti.
Ne vjerujem da su baterije opasnije za obitelj od recimo zajedničkog odlaska na more brzinom od npr. 180+ po autoputu.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Trebam li balansirati ćelije?

Reply #22
Ako si Imax B6 kupio na eBay-u, dobra šansa je da je kopija kopije i naravno ne radi dobro.
Ja sam kupio povoljno na eBayu, i dođe mi da ga bacim, ne radi ono što bi trebao raditi, a to je balansiranje.
Prijatelj mi je posudio Imax B6, balansira i pri punjenju i pri storage i sve radi kako treba.
Odmah se vidi razlika pri paljenju punjača, kod mene piše:

CHARGER
IMAX-B6
 
a na njegovom

SKYRC
IMAX-B6

No vidio sam i treću varijantu:

SKYRC
I-MAX B6.

E, sad... Koja je 'prava' varijanta, tj. ona koja sve radi kako treba?
Probao sam usporediti izgled obadva punjača koja imam trenutno (ovaj treći je od jednog trećeg tipa...), nema razlike - sve kopirano do zadnje dlake. Jedino je firmware, a mogući i elektronika druga. Žao mi je što sam bacio novce na eBay, a mogao sam za $10 US više kupiti 'pravi' SKYRC punjač.
Oh, da ne zaboravim... Ovaj moj "CHARGER", na storage napuni bateriju do kraja i kaže FULL na ekranu, dok ovaj od prijatelja isprazni ili dopuni, ovisno o prethodnom stanju na propisane vrijednosti i kaže END na ekranu u storage modu.
Trebalo bi malo te kineze nalupati, kad već kopiraju, nek kopiraju kako valja.

LP,
milan
---

Odg: Trebam li balansirati ćelije?

Reply #23
Moj IMAX CHARGER radi normalno :)