Skip to main content

Topic: Kontrolna ploča za mini h quad (Read 10758 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #45
Meni su 1300 idealne, ja sam na svoj malo okacio gopro3, ma slika sa mobiusa je super, ali gopro je gopro, video ispadne mrak sa njega


Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #47
Izgleda interesantno. Ali kontam da ne vrijedi tih para. Jer se i Naze 32 i CC3D mogu kupiti za manje pare od toga. Jer ova će sa dostavom izaći nekih 35$. A i dalje ostaje problem poprilično komplikovanog podešavanja jer je teško pristupačna unutar frejma. Nego rijeka333 jesi u Rijeci? evo i ja malo probavam da nakvasim noge,ali me vrijeme zaje...a.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #48
Ali i u radu se KK2  nemoze mjeriti za naze32. Recimo na KK2 nema podesavanja D vrijednosti, samo P i I, a to puno utjece na stabilnost letjelice. Najvise se osjeti razlika u manualnom letenju i npr propadanju sa visine. Tu KK2 hoce malo tresti dok ovo radi bezprijekorno

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #49
Da,zaboravio sam se pohvaliti da su mi juče stigle još dve Gens Ace baterije 1000 mAh,i dogovorio sam kupovinu Mobiusa. Uskoro bi mogao biti neki snimak i sa moje strane. Bar se nadam. Nego recite mi,pošto sam prodao TREX-a 450 (kopiju),imam nešto parica viška,koje bi motore sebi treba kupiti za malca. Jer mi ovi ZMR ne ulivaju baš max povjerenje. Možda griješim,.... Vrijeme će pokazati.
Nisko,niže,...šetnja...


Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #51
Moja zverka, nosi gopro kao da je nema

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #52
Koliko te ispao cijeli quad?

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #53
Joj,najviše volim da ne razmišljam o cijeni. Tako da nikad iz glave ne znam ukupnu vrijednost. Ali mogu ti po komponentama reći šta sam koliko plaćao,pa saberi sam.
Frejm je od Jazz-a,čini mi se 250 kuna,
Motori ZMR,4 kom oko 35$,
propove sam kupio razne i mnogo,oko 30-ak$
ESC Afro 12A,4kom 52$ koliko se sjećam,
Kamerica je nešto pravo skupa bila, oko 36$,
FPV predajnik je Boscam 400mw, 65$ čini mi se sa prijemnikom,
baterije sam se baš isprsio za Gens Ace ,ali komad je oko 11-18 evra,zavisi koja,
uzeo sam i one jeftine "kao " googles sa Hobbykinga ,oko 40$,
Stanicu sam imao,sitnica imao... Eto,sve skupa oko 270-300 evra. Sa dostavama i nekoliko baterija. A bez stanice i modelarskih sitnica
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #54
Fuck,jeb..i ZMR. Danas sam konačno odradio prvi let sa snimanjem i svim,da sam sebe prekontrolišem kasnije. Prva baterija,sve OK,sletim,druga baterija,jedan krug,drugi...samo jedan put:fljas,nazad,na leđa... Nađem ga nekako,pregledam,na prvu mi se učini da se ništa nije desilo,startam ga,sve OK. Pođem poletiti,samo se prevrnu naprijed. Pogledam bolje,na prednjem lijevom motoru namotaji crni. Ladno je izdržao samo oko 100 minuta leta. danas naručujem nove,bolje. Recite mi samo koje. Sunnysky??? Ili???
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #55
Posto vozis na 3S po meni sunnysky 2300kv ili cobra 2300kv. To je rang cijene 20-25$, a imas i ove rctimer 1806-2300kv za 12$, isto ok ali ipak losiji od ova prethodna dva.

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #56
Našao sam negdje da i jedni i drugi mogu da vuku konstantnih 15A. A kod mene Afro 12A ESC-ovi. Da neće biti problema,ne bi trebalo doduše,neću ja imatzi potrebe za tolikom potrošnjom. Sad sam gledao i Cobra 2300kv,jeftiniji su po skoro četri dolara. Ali i za njih piše da mogu vući konstantnih 15A.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #57
A cuj mislim da ne vuku bas toliko. Ekipa ih vani vozi uredno sa 12A ali na 3S i 5x4 propelerima. E ako mislis probat 4S i 6x4.5 onda ti treba 20A. Uostalom ja na svojem 330 modelu imam 12A afro u kombinaciji sa onim Lumenier grdosijama na 6x4.5 i nikakvih problema, a vjeruj mi stiscem ih dobrano

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #58
OK,onda,idemo na Sunnysky. Mislim da ne mogu ni probati 60-nešto propove,jer ne stanu na Jazz-ov frejm,a za baterije mi ne pada na pamet da idem na 4s sad kad sam se pakleno naoružao sa 5 komada Gans ace.  ;)
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Kontrolna ploča za mini h quad

Reply #59
Naravno, a gle ja se nadam da cu ovaj quad sklopiti danas sutra pa cu ti moci pouzdano reci kakvi su, ali to sto sam vidio po netu svi hvale motore, a i jos nisam cuo za los sunnysky motor