Skip to main content

Topic: Pomoc oko setup-a za prvi quad (Read 9737 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #30
Pozdrav,


opet ja s noob pitanjima! :)


Zamislio sam mount za Mobius, posto slabo gledam i pratim sta drugi rade i nisam strucnjak zanima me misljenje o ovom na slikama!


Ovo sam sad stavio na hrpu samo za potrebe slikanja! ;)
Vecu plocicu bi fiksirao za quad, manja bi visila dole na 4 "vibration damping ball" (i 4 sarafa kroz sredinu loptica?!). Na njoj je servo za micanje kamere dole/ravno :)
Na zutu bi fiksirao Mobius i to je to ... ima tko kakvu ideju, savjet, misljenje!? :)
















Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #31
Pozdrav!


Imam problema s motorima! Prema preporuci tu s foruma uzeo sam ove ... NTM Prop Drive 28-26 1000KV / 235W - http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=31699

Na jednom su mi se razletili lezajevi ... kupio 2 rezervna ... jucer dosli ... namotiro i super! :) Odletio bateriju i pol, i sje*o se jos jedan!?
Kaj su stvarno tak losi ... letim penzionerski ... ni 30ak letova do sad ... full gas nisu vidli ... malo iznad pol gasa i to je to?!

Jel to normalno da imaju tak mali rok trajanja?! :) Da ih vracam i zaje*avam se s kinezima?! Da probam letit na 3S i vece propelere?!

Mozete mi preporucit neke u toj klasi koji ce drzat malo duze jer mislim da cu uzimat set od 4 nova motora!?

Hvala!

Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #32
Danas otisli lezajevi na jos jednom "starom" motoru! Uzeo sam samo dva rezervna ... tako da nista od letenja neko vrijeme! :)


Nito nema neki savjet il komentar?!


Uzimam 4 nova motora ... moze neki savjet da nisu preskupi i da mogu odradit vise od 20 letova?! :)


Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #34
Hvala za info ... ja neuzimam vise NTM ni da su za djabe! :)


Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #36
Po izgledu i cijeni mi se nesvidja bas!? :)


Uzeo bih za promjenu nesto od RC Timer-a po 20ak dolara ... trenutno mi se to cini ko ok opcija?!

Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #37
bubi uzmi nesto iz hp serije s rc timera
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa


Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #39
Hvala na prepuruci ... uzet cu te il one 910KV ... jos razmisljam dok skupim novce! :)
Vidio sam temu ... super je quad ... one loptice si i ja moram slozit! :)


Kad sam krenuo u slaganje isao sam na sto jeftiniju varijantu ... za probu, da vidim kak to radi i leti,
al opet mi je cudno da su ti NTM motori tak losi i nisu izdrzali 30 penzionerskih letova!?



Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #42
planiram ovo


okrugle alu cijevi 1,5-2cm fi
imam frenda koji mi na cnc moze odradit sve sa plexijem pa bih ovo zeleno od pleksija

sa ovim
NTM Prop Drive 28-26 1000KV / 235W (short shaft version)

mislim da bi moglo dic 2 kile sa 4s baterijama ?

samo me zanima kolko bi mi trebale biti ruke dugacke
nekakve dimenzije

Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #43

sa ovim
NTM Prop Drive 28-26 1000KV / 235W (short shaft version)

mislim da bi moglo dic 2 kile sa 4s baterijama ?

samo me zanima kolko bi mi trebale biti ruke dugacke
nekakve dimenzije


Nemoj te motore nikako ... meni su se 2 razletila nakon 20ak letova ... bjezi od njih!


Duzinu si gledaj oko 550-650mm!
Vjerojatno bi dignuo 2kg al bi se jako mucio ... neznam i nemam iskustva ... ali po procjeni jako tesko! :)

Odg: Pomoc oko setup-a za prvi quad

Reply #44
evo ovako nesto za pocetak