Skip to main content

Topic: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi (Read 4921 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Vaša mišljenja i prijedlozi:


Nakon višemjesečnog prototipovanja napravili smo ovaj profesionalni frejm, cijenim vaša objektivna mišljenja i prijedloge:


dijagonala: 800mm
aluminijski nosači za motore - za  x4 ili x8 konfiguraciju
električni servo stajni trap
aluminijski preklopni držači ruku
2mm CF ploče
težina 1500g
nosivost 7.5kg


testna konfiguracija:
7010-330kv motori
50A x-rotor esc
1855 cf propeleri
16000mah 6S baterija
FC sa gps, pdb žice i sve ostalo
ukupna težina 5.1kg
dodatno opterećenje 2.2kg
ukupna težina 7.3kg
Vrijeme leta: 18min









Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #1
Izgleda čvrsto.
Lp,
Alex

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #2
Ja sam početnik u ovim vodama ali meni frame izgleda odlično, izrada je za čistu peticu, vidim da postoji mogućnost  za konfig x8 i mislim da će to bit bolja kombinacija
ako se nevaram ovih 2,2 kg je nosivost? ako je to nije baš dovoljno za neki DSLR s objektivom, i mozda bi ovi prop zauzimali manje mjesta kod sklapanja
“Ako činjenice ne odgovaraju teoriji, promijenite činjenice.”

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #3
Nisam strucnjak ali servoi za noge mi se cine dosta slabo, tj ucvrscenje sipke noge na servo da je metal bilo bi mozda bolje jer tezine se krecu cca 8 kg sa teretom a ne sljece se uvjek fino i lagano, no to je moje ne strucno misljenje, a u cjelini zgleda skroz dobro  ;)


EDIT: mozda i je eloksirani metal ali zgleda kao plastika  :D

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #4
Odlicno izgleda, ali cini se tesko, mozda se varam nisam znanac u tim vodama, ostavit cemo rijec misljenja iskusnijima oni ce bolje znat. bt izgleda kao da je tvornicki i to u boljoj i kvalitetnijoj izvedbi. Cestitke na radu ulozenom trudu i nadam se da ce te dobro sluzit.
letim, al nikako da poletim

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #5
Bok,


Frejm izgleda odlično ali imam malih pitanja,


Zašto taj DJI kut stavljanja motora? zašto da ne bude sve ravno?


Sviđa mi se ovih puno rupica dole pa ako baš neki kablić treba zavezat lako sa malom vezicom ga povežeš..
Mjesto za baterije? Hoće li to biti neki dodatno nosač gore dole ili gdje.
U ovom načinu sklapanja obvezno sklopive elise. Post gore vidim je već neko pisao. E sad xoar ili neki ekvivalent dobrih elisa ne znam jel ima u sklopvioj varijanti. Nisam  provjeravao neka me neko ispravi ako griješim. drvene sigurno nema u sklopivoj varijanti.
Što se planira nosit sa njime pretpostavljam zen GH4 ili ?
U profi svijetu više niko ne leti quad već x8, a vidim da je planirano na to :)
A na kraju svega cijena ključan faktor :)


LP,






Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #6
dali je pametno toliko produziti kabel naponski od reglera, posto vidim da je regler ispod samog motora?

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #7
Mi smo najpametniji  :D

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #8
Onda ok! Morao sam pitat, da se nebi desilo da padne jedno 2 soma eurica s neba, zbog zgorenih reglera!

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #9
Kao što rekoh, prepametni smo da se to desi, da ne ulazim u tehnikalije

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #10
Da razjasnim. Ovi escovi su napravljeni da se postave direktno ispod motora, neki još neznaju za njih, to su novi hobbywing x-rotor escovi sa ledicama ispod. Uglavnom konfiguracija je mrak. Druga pitanja?


Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #12
quad ako su escovi ispod motora ili x8 ako se postave na frejm

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #13
Vrijeme leta u x8 konfiguraciji sa prosječnim dslr-om ?

Odg: rq800 - vaša mišljenja i prijedlozi

Reply #14
Nismo ga još isprobali u x8 kombinaciji. A sa x4 , 7010-330kv i 18inčnim propelerima leti 18minuta sa 16000mah baterijom isto opterećenje kao sa dslrom i gimbalom od 2.1 - 2.4kg .