Skip to main content

Topic: FPV s mobitelom (Read 4953 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV s mobitelom

Ako imate iskustva ili mišljenja molim napišite ovdje.
Dakle, zanima me da na svoj video link 5,8ghz spojim nekakav Wi-Fi pretvarač signala na koji bi se spojio s mobitelom za sliku.
Da li to OK, kašnjenje slike? Još kakve smetnje?

Odg: FPV s mobitelom

Reply #1
a to bi radio ...zbog?

Odg: FPV s mobitelom

Reply #2
Jednostavnost, mob uvijek uz mene, ne treba posebno napajanje, dobra rezolucij a

Odg: FPV s mobitelom

Reply #3
dobro, iskreno govoreci za pocetak ne znam kakav WiFi konverter mislis stavit na avion, treba ti nesto za digitalizaciju analognog videa u digitalni, pa onda to nekako streamati. mozda ima takvo sto, stvarno ne znam, ali ostaje pitanje hoce li to biti prihvatljivih gabarita za montirati na avion, u sto sumnjam.
drugo, neki delay ces sigurno dobiti zbog AD konverzije, delay je vidljiv i sa analognim setupima, za digitalne bi ovako pausalno relao da ce biti delay oko 500-700ms. i trece, ako mislis taj signal gledati cisto na mobitelu, ostaju ti dvije opcije, da avion nosi ili dedicated AP (gabariti), ili da ides na ad-hoc mod, domet svega toga ti nece biti bas i nesto sbog sugave antenice u mobitelu, i mobitel ti naravno mora imati 5,8GHz wifi mogucnost.

Odg: FPV s mobitelom

Reply #4
mislim ovo sam bazirao na premisi da je mob uvijek uz tebe pa da ne vuces kojesta sa sobom, ali ako si zamislio analogno ici do zemlje pa onda digitalizirati i WiFi do mobitela, to je opet gomila shita za vuci sa sobom, u tom slucaju mozes jednostavno vuci setup za klasicni analogni video.


Odg: FPV s mobitelom

Reply #6
Daj se malo uozbilji i razmisli o cemu pricas ??? ???

Odg: FPV s mobitelom

Reply #7
Zato sam i postavio sto neznam o tom

Odg: FPV s mobitelom

Reply #8
Kao prvo ispada da si jako lijen, kao drugo sto i da to sve uspijes skemijati i to ce naravno lovit na par metara, kostat 10 vise i na kraju te nazove baka i prekine sliku u letu!

Odg: FPV s mobitelom

Reply #9
Ne razumijem, pa i bio bi u blizini wifi- ja a video link bi radio svoje. Naravno da sam nedostupan kad letim

Odg: FPV s mobitelom

Reply #10
ajd izgleda da postoji neko rjesenje prihvatljivo gabaritima, ali prilicno sam siguran da se neces usreciti s time. range mi se cini nikakav, a i digitalni signal kad padne ispod odredjene kvalitete prijama WiFi pocne ponavljati transmisiju. moje misljenje je batali sve to skupa, moj konacni odgovor.

Odg: FPV s mobitelom

Reply #11
Hvala na mišljenju ali mislim da me niste u potpunosti shvatili. Znaci ovaj Wi-Fi pretvarač bi spojio na prijemnik od analognog video linka, znaci domet od letjelice bi ostao isti samo bi mobitel koristio umjesto monitora i izbjegao kablove i bateriju na glavi. Ako se ponavljam sorry

Odg: FPV s mobitelom

Reply #12
rekao sam ti vec gore za tu opciju, ako ces nosit sav taj drek sa sobom, onda mozes i klasicni monitor. kako hoces.

Odg: FPV s mobitelom

Reply #13
Da, izbjegavam samo monitor u tom slucaju

Odg: FPV s mobitelom

Reply #14
Šteta je što mobiteli, tableti nemaju video input. I ja sam razmišljao o tome. Ne brine me kašnjenje signala, već bi ja to da i ostali vide kaj i ja vidim na naočalama, a uzeti tableta sa sobom nije neka glomazna stvar za teglit + ima svoje napajanje. Mislim ono, imaš uređaj (tablet) koji ima donekle dobar ekran, ima procesorske snage čak i za snimanje i stream videa, al nemaš video IN, pa moraš kupovat puno lošiji LCD za cijenu tableta, čije komponente su 10 puta slabije, pa snimač videa na SD koji košta pola tableta...