Skip to main content

Topic: Trebam savjet! Motor se grije (Read 3898 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Trebam savjet! Motor se grije

Spojio sam danas motor SK3-3548-1050 kv koji ide na 3-4 s baterije, 50A max i 820 W  na esc od 60 A (red brick) i bateriju zippy flighmax 5000 mAh 4s 30c i stavio prop od 10" koji ide na durafly spitfire (na motor od 330W). I motor i esc su se poprilično zagrijali za mozda minutu rada a gas nije presao 50 % i to sam ga samo probao dici do 50% ostalo vrijeme je radio na manje gasa. Potom sam skinuo prop i probao bez njega i opet se motor zagrijao a ovaj put je radio na svega 10ak % gasa . I jos se culo kuckanje-pucketanje ali ne stalno nego povremeno (na 10 % gasa)?. motor je montiran na svoj nosac koji je direktno stavljen na daščicu bez gumenih podloški. Montiran je tako da je prop s jedne strane nosača a motor sa druge(ne visi sve na jednoj strani).Nisam imao instrument da izmjerim struju i napon.

Dali netko ima ideju moguceg problema ili još bolje rješenja?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36404__Turnigy_Aerodrive_SK3_3548_1050kv_Brushless_Outrunner_Motor_EU_Warehouse_.html

Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #1
Probaj s drugim ESC-om.

Neki red brickovi su totalno sranje.
Ja imam 2 od 30 ampera.
Jedan je odličan, a drugi ne valja ništa (neda se programirati, na jačem gasu motor pucketa, ima tanje žice od ovog dobrog, dobar ima 2 hladnjaka a loš samo jedan...)

Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #2
pa mogao bi imam neki od 50 A. ali ovaj je radio sa motorom 3536 od 330W i sve bilo ok. Nekuzim zasto se ovaj jaci motor grije a slabiji nije ni na punom gasu( doduse bio je spojen na 3s batku)

Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #3
Baci taj Red Shit u smece prije nego sto ti unisti ostatak opreme...od 10 komada si sretan ak 5 rade 8)


Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #5
Dali ima mozda veze sto ti zice nisu spojene po bojama? Znam da kod crnih nema veze ali mislim da bi kod ovih šarenih moglo biti. Iako su namoti namoti bez obzira na boje žica koje su vani ali opet nebi bile bezveze označene bojama. Ja sam svoj sličan motor spojio po bojama na ovaj red brick i radilo ok samo me sad hebe sa ovim novim motorom a neznam zasto  >:(

Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #6
Boje i raspored nemaju veze s tim, kako god da spojis mora raditi, osim sto s tim okrenes smjer vrtnje motora!

Baci red shit u smece i onda si miran!

Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #7
Meni je radi te marke reglera samo 70A pao model, jednostavnoje izgorio, ti od 30A imao sam primjera di se pregrije i isključi


Tako da za multije nije nikako - 0 bodova


za zagija isto ne valja toliko se grije da topi stiropor jedina stvar je dobra zagi ima krila pa možeš sletit naravno ako bec radi - 0 bodova


uglano slažem se se sa kolegom mijenjaj to dok nije kasno


Lp
Leti samo leti :-)

Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #8
Imao sam sličan problem sa jednim generičkim kineskim 30A esc-om i 230W motorom gdje se esc poprilično zagrijavao a motor je pri niskom gasu pucketao isto kao i tvoj,, na cca 10% gasa. Problem je nestao čim sam flash-ao esc sa simonk fw-om (Motor radi normalno, esc je lagano topao na dodir poslije 15min vožnje). Proguglaj po netu kakvih ima fw-a za taj tvoj esc, mislim da vrijedi pokušati prije nego ga otpišeš.

Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #9
a budem pogledao po netu za savjet , thx za pomoc i savjete

Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #10
Predlažem vam da Red Shit ESC ne bacate u smeće (osim ako nije izašao van bijeli dim).

Problem je sto ovi ESC nemaju svoj prog-card , a programiranje preko stanice i beep-beep je u više ugnježđenih petlji što je jako nerazumljivo i davež od posla. Kada tome dodaš da dođu isprogramirani sa nekim čudnim parametrima, stvar je jasna da treba RTFM.
Kroz moje ruke prošlo ih je više od 10, što mojih što tuđih i svi su proradili Ok i rade i danas, već znam napamet broj beep-ova za opcije :-)
Dakle radije ih meni poklonite nego li da ih bacite.. :D


Damir

Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #11
Najbolja je opcija bacit u kantu za smece i tako spasiti motor i svu ostalu opremu!

Najcesce ima takvu gresku da ukljuci neku bolesnu kocnicu i tako rastali namotaje u motoru!

Ako od njih 4 rade samo dva, to je koda ste na lutriji dobili!

Da se razumijemo nema dobrog, a ako neki i radi dobro, taj radi dobro samo zbog pogreske u proizvodnji!

Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #12
ma programiranje preko stanice je bilo lakse nego sto sam mislio, samo picis po tablici. vecina ljdi kaze da je u qurcu esc a meni je sve radilo sa prvim motorom a sa drugim nece , a to nisam bas ziher zasto je tako. kemijacemo

Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #13
do sada mi je samo jedan regler odlučio napraviti samozapaljenje u letu, ničim izazvan i to baš taj navedeni Red Shit... baci to u smeče ili pokloni D.  ;)

Odg: Trebam savjet! Motor se grije

Reply #14
ma programiranje preko stanice je bilo lakse nego sto sam mislio, samo picis po tablici. vecina ljdi kaze da je u qurcu esc a meni je sve radilo sa prvim motorom a sa drugim nece , a to nisam bas ziher zasto je tako. kemijacemo

Mozes ti njega programirati do nove godine, ali na kraju bude vatromet i prije nove godine!

Sta mislis da je tisuce ljudi glupo, pa ih neznaju programirati?

Tako i kada ti na kompu krepa naprimjer graficka, procesor ili napajanje, ti samo updejtas windowse i sve proradi!

Shvati da oni proizvedu dobar regler samo kada se zajebu!