Skip to main content

Topic: 9xr došao mrtav (Read 7054 times) previous topic - next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

9xr došao mrtav

CAM00262

Danas došao s pošte, otvorim paket, stavim bateriju i suza mi krene na oko  :'(
Ima li netko nekakvu ideju?
Preko simulator kabla sve radi ok.

Odg: 9xr došao mrtav

Reply #1
Jel mi se cini ili si spojio balance kabel na mjesto gdje bi trebao spojiti normalan + i - ???

Odg: 9xr došao mrtav

Reply #2
pa jedino mogu spojiti blance kabel jer je utičnica za njega

Odg: 9xr došao mrtav

Reply #3
ja na tom snimku nisam nista skuzio, mozes li malo pojasniti  tocnije st se desava. sta je sa simulator kablom? baterija se nemoze spojiti drugacije nego preko balans kabla. to je tocno, imas li drugu bateriju?

Odg: 9xr došao mrtav

Reply #4
Spojim bateriju, imam ih nekoliko, sa svima je isto. Upalim ga i samo ekran zasvjetli. nista se ne ćuje kad ga upalim.
Na ekranu je samo osvjetljenje.
Kad pritiščem gumbe čuje se zvuk ali na ekranu opet ništa.
Spojim ga na Phoenix rc preko simulator kabla. Phoenix ga prepozna i mogu s njime upravljat modelima. Ali opet nema ništa na ekranu

Odg: 9xr došao mrtav

Reply #5
pretpostavljam da zelis reci da kad utaknes simulator kabl 9xr ti radi oke, bez kabla samo na bateriju koliko vidim imas samo svjetlo i nista se ne pojavljuje na displayu? ako je tako prilicno sam siguran da imas problem sa napajanjem stanice, probaj drugu bateriju ako mozes, otvori stanicu i pregledaj lemove pinova od napajanja i tom logikom dalje.
Firmware je rekao bih OK ako loada i radi ok na traineru..

Odg: 9xr došao mrtav

Reply #6
dobro...ajde provjeri nesto glupavo....ajde provjeri - ispritisci da ti se nije zaglavilo dugme na stanici, mislim na onaj kriz, start, menu i exit dugmice

Odg: 9xr došao mrtav

Reply #7
mogucnost je da imas i problem bas sa diplayem, ako baratas alatom, otvori stanicu i provjeri ribbon kabl od LCD-a, mozda nije ustekan dobro ili tako nesto.

Odg: 9xr došao mrtav

Reply #8
Mozda lupam bezveze, ne znam da li je moguce da ti je mozda contrast podesen na najslabije pa da zato ne vidis sto pise?



Odg: 9xr došao mrtav

Reply #11
tako je bilo i na moji prvi stanici graupner mx12 hoot ali ja ju nisam dobio takvu nego sam letio na livadi i stavio na panj i slucajno mi je pala i pola ekrana mi nije radilo tocnije donja polovica :'(  ... kasnije mi je prijatelj kojemu sam ju dao rekao da se jedna zicica ottrgnula ... on je zalemio i radi perfektno ;)

Odg: 9xr došao mrtav

Reply #12
Uzmi bateriju (svjetiljku - što jača to bolje) i pod kutem osvjetli display - možda nešto vidiš. Kontrast je na prvom meniu - "križ" jedan pristisak lijevo pa zatim prema dolje.

Zna biti i problem sa 12V prema regulatoru.

Opis problema (isti kao i tvoj) i rješenja - JAKO dobro pročitaj prije primanja leimilice u ruku

http://forum.turnigy9xr.com/9xr-won-t-fully-power-up-t465-25.html
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: 9xr došao mrtav

Reply #13
ništa ne vidim na ekranu,
A za ovo ljemljene to treba netko bolji od mene.
Budem navečer kad dojdem doma probao rastaviti i pogledati kablove.Možda nešto i najdem.

Odg: 9xr došao mrtav

Reply #14
rastavi ga al nemoj da se vide otisci sarafcigera ako je budes vracao, istekaj pa ustekaj onu trakicu tj. vodove od ekrana.