Skip to main content

Topic: Koje fpv goggles koristite? (Read 10095 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #15
Ne bi imao?
Al imas na fat sharku?

Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #16
Ne, ali to ti je bitno kod kamere. Zato svi koji voze fpv koriste bas analogne fpv kamerice, nemaju ni malo delaya, a i bolje se ponasaju prilikom prelaska iz svijetlijeg u tamnije. Od svih ovih HD kamerica najmanji delay ima gopro, a najgora je definitivno mobius

Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #17
Pa ne koristi se mobius za fpv vec samo za snimanje videa za youtube?
Koristio bih neko modul sa kamerom nesto s ebaya?

Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #18
Sto se tice naocala, ako nemas love za fatshark mozes lako napraviti svoje naocale od lcd monitora, deprona/stiropora i skijaskih naocala. Ja sam svoje pravio prema ovom clanku i ispale su super, jedino me malo pati blue screen ali to se moze lako rijesiti boljim ekranom. Nikad nisam probao fatshark, ali vjerujem da je na ovima "uradi sam" slika losija, a usto su malo velike i nezgrapne, ali mislim da se isplati:
http://flitetest.com/articles/new-and-improved-cheap-fpv-goggles


Mozes i nabaviti slicne takve na hobbykingu, lcd ekran je malo losije rezolucije ali nema blue screena i lakse ih je sastaviti:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=53706


A kao kamericu ja koristim ovu, nema nimalo kasnjenja i solidna slika(nije hd naravno ali je ok):
http://www.surveilzone.com/sony-super-had-ccd-600tvl-board-surveillance-camera-fpv-xat5200

Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #19
Hm aha aha Hvala na odgovoru ali viditi cu jos sto sekile kaze, da vidim koju on koristi.
Bez uvrede :)

Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #20
Sve sto ti je rekao PetarPekiMesojed stoji. Ovu kamericu koju on koristi takvu imam i ja na jednom modelu, super kamerica. Sto se tice onih DIY naocala sa hobbykinga to smo skuzili da je bolje kad gledas samo u monitor, bez onih jeftilen leca koje ti daju. Slika je losa jer je monitor slabe rezolucije i jos to uvecas. Jedino ako si kupis neki bolji monitor sa vecom rezolucijom npr 800x480. Evo ja ti na svojoj 9XR imam jedan takav komplet i probao sam voziti. Onak nije lose, da se bez problema, cak i sumi


Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #21
Aha dobro
Hvala obojici, isprike PetarPekiMesojed :)

Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #22
Ma nista ;) 
slazem se da je fatshark ipak bolja kvaliteta. naocale sa hobbykinga su dosta lose, ja osobno koristim one koje sam napravio prema prvom linku. Kako kaze ona poslovica, koliko para toliko muzike  :)

Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #23
Ja sam probao hobbykingov Quanum,i moj upad u svijet minija i FPV letenja,je bio sa njima. Meni su skroz OK. Slika jest kockasta i nije uporediva sa kvalitetnim googgles-ima,ali jbg,i cijena je takva. Kod Quanuma mi se sviđa što je široka slika,kao da gledaš ogromni televizor izbliza. znači recimo 40 inča sa metar ili čak i malo manje. U setu dobiješ tri različita sočiva,treba sebi naći najprihvatljivije. Možda je to razlog šte su se Sekile-u toliko zamjerile. Možda mu nije odgovaralo to sočivo. A stvarno i meni je bilo da sa jednim sočivom nisam mogao gledati nikako. A druga dva su mi bila OK. Probao sam i sa displejem,od 7 inča na stanici,i ni blizu nije Quanumu. Displej je dobar za ljude koji snimaju,pa malo gleda u model,malo u displej da vidi šta snima. Ali za letenje minijem,brzo i kroz prepreke,čini mi se totalno neupotrebljivo. Ajd da sam letiš negdje,pa se skroz koncentrišeš na displej,ali čim ima ljudi oko tebe,ne možeš punu pažnju da posvetiš letenju,kad malo malo zvjerneš sa strane na ljude oko sebe. A mislim da se potpuno treba posvetiti letu. Sad koristim Skyzone googgles,rezolucija ekstra,slika ekstra,prijemnik integrisan,sve super. Ali mi fali ona širina ekrana koju sam imao na quanumu. Još je kod ovih taj ugao gledanja 32 stepena,toliko je otprilike na svim googles-ima. Da je na Quanumu malo bolja rezolucija,mislim da bi to bio pun pogodak. (ako zanemarimo to što smiješno izgledaš na livadi sa kutijom na glavi). Sve u svemu,mislim da je Quanum dobra solucija za malo para. Displej najbitnije ima isključenu opciju "blue screen",tako da si miran i po tom pitanju.
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #24
slazem se sa kolegom xtrem ja imam quanum kutiju, i meni je super, zadovoljan sam, samo na to i letim,  razmisljao jesam o nekim preradama tipa ubaciti 5" monitor sa malo boljom rezom, kupiti vece povecalo, ali na kraju svega toga, nema potrebe, kutija je za te pare pre dobra,! 

imao sam prilike gledati kroz fatshark Attitude V2, reza je puno finija, ali i kostaju, a velicina slike je ista, mozda na quanumu malo veca!

Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #25
E tek sad je postalo zahebano, sta sad napraviti.
A dobro provati cu ja sa laptopom prvo a onda cu lako ako mi dosadi (a oce) nabavim si quanum.



Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #27
Ja sam u pocetku htio vidjeti da li ce uopce moj let FPV modela imati smisla i hocu li se snaci u tome pa sam isprobavao sa dva monitora, sto na stalku, sto na stanici pa u kutiji...na sve mile nacine. Onda sam probao neke olympusove ocale i skuzio da je monitor nuzno zlo u svim oblicima voznje mini quada. Sad sam zavrsio na Dominatoricama i to je odlican dozivljaj leta i kontrole quada. Meni definitivno odlicno.
Taj quantum je toliko jeftin da je odlicna stepenica na kojoj ce se vidjeti jel da se ide dalje na skuplje cvike.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Koje fpv goggles koristite?

Reply #28
NIsam siguran da će ti solucija sa laptopom biti upotrebljiva. Mislim da ćeš imati previše kašnjenja. A pola sekunde je za svako letenje previše (da ne računamo neku jedrilicu i long range). Ali za "minijisanje" je sigurno previše. A sa druge strane ekrani laptopova su užasno loši na suncu. Tako da mislim da ti ta solucija neće raditi posao.
Nisko,niže,...šetnja...