Skip to main content

Topic: SD team samogradnja (Read 169945 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team samogradnja

Reply #136
v4 napravljena i FPV testiranja.
Spoter na prvom letu.



Odg: SD team samogradnja

Reply #137
Nakon par probnih krugova odmah i skoro 1km.
Bez obzira na jaki vjetar, letenje na FPV je s lakocom.


Odg: SD team samogradnja

Reply #138
Dodan buzzer.
Pisti na prekidac ili u slucaju failsejfa da se lakse nadje.


4tm odletio skoro 2km daleko.







Odg: SD team samogradnja

Reply #139
Zasto je buzzer bitan,
na 5m od mene u travi vec se ne vidi, samo malo rudder.


Sve s lakocom stane na zadnje sjediste, ima mjesta za jos jednoga.



Odg: SD team samogradnja

Reply #140
FPV inverted



Odg: SD team samogradnja

Reply #141
Odlično, ovih dana ću i ja instalirati FPV na EasyStar pa da malo oprobam to  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team samogradnja

Reply #142
https://www.youtube.com/watch?v=XVy13_tkP0E


Uz wolfove malo će se testirati i bixler2 s dosta dodatne opreme...
Imat će dvije ccd kamere, mini osd, power module-homemade, video swich, frsky, drugi pričuvni mini osd, apm+gps....da ima više mjesta još bi ubacili par stvari...... :)
Ići će na 4s 3000mah, 20A afro slim, ntm 2826 1200kv, 7x6 prop, servaći 9025, flapsovi ne idu.....

Odg: SD team samogradnja

Reply #143
Bixler punjen na slavonski način, dakle ko kulen  :D
Motor mount - dali je to tvornički tako riješeno ili?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: SD team samogradnja

Reply #144
Pitanjce
Da li ima opcija da na mission planneru moram potvrdit DISARM motora?? Naime prošli vikend sam si slučajno DISARMao motor prilikom zadnjeg prilaza ( a razglas na lap i nije nešto glasan pa nisam skužio što gospođja govori) i sletio bez pogona malo grublje.
Odmah sam skužio gdje sam pogriješio. Ostavio sam kursor miša na tipci ARM/DISARM i laptop je zadimao ekran. Naravno, ja sam htio samo promrdat miš da se probudi ali sam ga malo više promrdao ;D ;D nego što je trebalo. Dobro, to mi je škola. A i morat ću zvuka sa laptopa umiksat na zvučnik od FPVa.
Dosta, da ne radim offtop.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: SD team samogradnja

Reply #145
Za početak motor maunt je tvornički ali već se radi na cnc-u modificirani koji će motor izvući malo vanka da se može koristiti i 8" propovi....
Ovo s kulenom skoro pa istina.... :)


Zašto bixler2-nemam pojma bila dobra cijena na HK pa da se proba-valjda sam jedan od rijetkih koji nije letio na bixleru.... ;D


Krešo bit ću iskren ...nemam pojma oko DISARMA preko telemetrije jer obično letim na oči i fpv a telemetrija samo za kontrolu i praviti se važan.... :) ....mislim da će Maki znati malo više jer ga je on detaljno proučio.....Na ovom thredu nema off-topic sve što je vezano uz probleme iskustva i testiranja oko samogradnje samo deri..... :)

Odg: SD team samogradnja

Reply #146
Pa u principu telemetriju koristim samo za kontrolu i disarmanje. Jednom sam samo upotrijebio 2 WP i jednom RTL.
Čak i Flight modove mijenjam preko stanice preko 6 polnog preklopnika. Postam sliku kada je pronađem.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: SD team samogradnja

Reply #147
Davno prije kada se apm 2.5 pojavio napravili smo rotor hexu s njim i tada sam probao misije, radilo je još tada bez ikakvih problema i bugova....po pojavi naze lite malo smo ga zapostavili ali eto prije nekoga vremena počeli smo ga koristiti na avionima i mogu reći da smo super zadovoljni....puno može za malo novaca a kada se dobro složi i podesi radi kao sat....
Upravo sam naručio još jednoga miniapm za lazy wolfa v5.0....

Odg: SD team samogradnja

Reply #148
Pitanjce
Da li ima opcija da na mission planneru moram potvrdit DISARM motora?? Naime prošli vikend sam si slučajno DISARMao motor prilikom zadnjeg prilaza ( a razglas na lap i nije nešto glasan pa nisam skužio što gospođja govori) i sletio bez pogona malo grublje.
Odmah sam skužio gdje sam pogriješio. Ostavio sam kursor miša na tipci ARM/DISARM i laptop je zadimao ekran. Naravno, ja sam htio samo promrdat miš da se probudi ali sam ga malo više promrdao ;D ;D nego što je trebalo. Dobro, to mi je škola. A i morat ću zvuka sa laptopa umiksat na zvučnik od FPVa.
Dosta, da ne radim offtop.



Mislim da nema, ideja je da lako i brzo dajes komande,
naravno mozes ukljuciti ARM/Disarm i preko stanice pa upaliti nakon sto si greskom ugasio.
Mi na ardu planu imam stalno armed,a na stanici th cut, tako koristimo i kada nema apm-a.


Vise detalja o armed opcijama
http://plane.ardupilot.com/wiki/arduplane-setup/first-time-apm-setup/arming-throttle/


naavno ako bas zelis mozes promjeniti u kodu ali mozda je pametnije ugasiti stednju struje na laptopu pa da se stalno dobro vidi dok letis i da screen sever dimmer sleep i sl ne zasmetaju.

Odg: SD team samogradnja

Reply #149
Ma sve je to OK, jednostavno imam dva laptopa i na jednom nisam podesio power management. Sad sam ga stavio na 30min pošto sam let ne može trajat dulje od 25min.
Imam i na stanici thr cut ali je ipak "ziher" kad ja njega disarm-am. Naravno, ništa to nije 100% sigurno jel se radi o software-skoj blokadi.
Mislim ipak se arm/disarm ne koristi za vrijeme leta (osim u mome slučaju  :D )  - isto kao što kad vadiš ključ iz brave moram ipak pritisnut da ga možeš okrenut u LOCK položaj. A sve druge tipke su "instant".
Bitno da sam izvukao pouku da više pointer ne ostavljam ni na jednoj komandi.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250