Skip to main content

Topic: SD team samogradnja (Read 170007 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team samogradnja

Reply #195
Pozdrav majstori.
Ajde jedno pitanjce za vas.
Gdje nabavljate te stvari, kevlar, te tanke letvice od lipe, smreke... ??
Ja ni običan šper ne mogu naći nigdje u Osijeku.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.


Odg: SD team samogradnja

Reply #197
Letvice nešto iz vinkoproma trgovine dok lipu kod lokalnoga stolara narucim po dimenzijama koje trebam.
4mm sperploce 3sloja od lipe u pločama od 450mmx500mm ima na par mjesta u Vinkovcima i cijena je oko 16 kn komad.
G11 laminat debljine 0.8mm 1mm 1.5mm narucim u Morlak firmi iz ZG. Tabla 2m2 je oko 900kn i dobra je zamjena za karbon u remenjaci iako je karbon bolji... Za naše jeftinije i manje zahtijevnije modele g11 zadovoljava.
Kelvar za sada ne koristimo mijenjam ga s ribickim koncem.


Odg: SD team samogradnja

Reply #199
Upravo narezao na Cnc g11 laminat 1mm debljine i 5 mm širine za probnu remenjacu na novom stiroporcu...

Odg: SD team samogradnja

Reply #200
Kevlar- probaj raskopat neki stari optički kabel ak imaš pri ruci. Znaju sadržavati kevlar.
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: SD team samogradnja

Reply #202
Malo eksperimentiranja s remenjačama za manje i jednostavnije (jeftinije) modele od stiropora....
Vidio sam na forumu kako to rade majstori koji prave jedrilice i dlg-e...
Kako su naši modeli znatno manje zahtijevni po pitanju čvrstoče tražili smo jeftiniji a opet dovoljno dobar način kako napraviti remenjaču.
Nakon niza proba s svakojakim materijalima izbor je pao na g11 laminat raznih debljina, trenutačno na slikama je 0.7mmx5mmx700mm presvučen bakrom debljne 35 mikrona....
Uspoređujući takovu remenjaču s karbonskom ipak je 10-tak posto slabija i par posto teža ali je zato cijenovno dosta jeftinija i mogu reći pristupačnija....(barem meni   :) :)  )
Probao sam je u krilu profila 3021 na rasponu 135cm gdje je profil dubok 22cm a u najdebljem dijelu debel 22mm i kod opterečenja od 10-tak kg gotovo da se nije niti malo deformirala.
Vidjet čemo kada model poleti kroz desetak dana kako se ponaša kod pravih opterečenja u zraku.....


Na slici se vidi da sam godove ostavio horizontalno na balzi namjerno, jer želim usporediti s istom takvom remenjačom koja ima godove okomito


Evo par slika- nije ništa posebno ali možda nekom pomogne u samogradnji....


Odg: SD team samogradnja

Reply #204
Pa ovo je pravi akcijski filmić! Odlična snimka

Odg: SD team samogradnja

Reply #205
Hvala @Silver.  :)


Ide gore jaci motor i veca elisa, moram samo vidjeti kolika stane a da ne opali po ruci.



Odg: SD team samogradnja

Reply #206
Upravo odrađen let sa H15-dm letjelicom.


Poletna težina: 1kg
Raspon krila: 150cm
Dužina modela: 118cm
Baterija: 2650mAh 4S
Motor:  NTM 28-26A 1200kv
Propeler: 8x4.5 SF
ESC: BlueSeries 30A
Prijemnik: FrSky V8fr-II
Servo: 2x9g metal gear + 1x9g




Flight time: 42min do alarma 3.5v




Jako poslušan i stabilan model, najbolji kojega sam do sada imao.


Uskoro snimka prvog leta.


Odg: SD team samogradnja

Reply #207
E to je pravi dron, a ne one igračke sa HK  :D .
Zanimljivo dizajnirano!

Odg: SD team samogradnja

Reply #208
E to je pravi dron, a ne one igračke sa HK  :D .
Zanimljivo dizajnirano!


Hvala, kako sam rekao ovo je najbolji model kojega sam do sada vozio. Prvi let i ništa nisam morao podešavati (osim malo trimanja svega par klikova) ja sam zadovoljan.
Cijena modela bez elektronike je oko 80kn i to najviše otpada na balzu i ljepilo i naravno oko 15-ak sati rada.

Odg: SD team samogradnja

Reply #209
Cestitam SparroW,
odlicni rezultati,
ima sve sto treba za FPV,
samo leti dalje i testiraj.