Skip to main content

Topic: ROV podmornica (Read 14615 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ROV podmornica

Reply #45
Prvo: Drago mi je da još nekoga zanima ova tema, iskreno, mislim cijelo vrijeme dal pisati tu o tome ili ne pošto nije da build baš paše uz tematiku foruma :D



Ja sam htio praviti nesta slicno ali sam odustao (privremeno) tako da i mene zanima :)

Odg: ROV podmornica

Reply #46
+1

Odg: ROV podmornica

Reply #47
Nastavljam radove, poprimila je oblik i montirani su stražnji motori. Nažalost nemam inrunnera, pa sam montirao outrunnera za vertikalni motor, biti će dobro za test. Sve ESCove i motore sam pospajao i testirao, sve radi kako je zamišljeno :)

Slijedeće je montirati balansne cijevi gore, i ono teže, montirati kutiju za elektroniku koju još nemam. Mislio sam nabaviti IP 68 razvodnu kutiju, al nigdje kod nas je nisam našao zasad. Molio bih pomoć ako netko ima ideju za tu kutiju...
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: ROV podmornica

Reply #48
Uuuu ozbiljno izgleda!

Odg: ROV podmornica

Reply #49
tebi treba puno manji otvor za žicu,tako da ti je svejedno uzea ovu "vodonepropusnu" kutiju kad ces opet kemijat da zatvoriš rupu,treba gledat i na pritisak,da ti je nebi zdrobilo priko 10m.  Ja bi je najvjerovatnije sam napravia od nekog metala,a vratašca bi dizajnira da sama sebe brtve sta je veći pritisak.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: ROV podmornica

Reply #50
Evo malo novosti...


Mučio sam se mučio tražeći ip68, pa čak i ip67 kutiju, nažalost niš u hr. Prve su bile iz UK po "paprenoj" cijeni... Onda sam našao ovo:
[attach=1]
Obična staklenka za pekmez ili sl, za 24kn - 2L. Zatim sam je dodatno malo stisnuo sa 2 komada aluminija i navojnim šipkama i dao lokalnom ribaru da je "spusti" malo dok ribari. I stvarno, test prošao savršeno... na preko 30m :) Slijedeće moram nać staklara koji će mi probušiti na njoj rupu za kablove...


U međuvremenu, kako sam natrpao nekih kablova da lakše potone, a staklenka je čak i sa tim opterećenjem plutala, shvatio sam da će mi "viškovi" zraka stvarati velike probleme... Tako da sam dodao na okvir podmornice čep preko kojeg ću ispuniti okvir slatkom vodom:
[attach=2]


Dalje, išao sam pripremiti vertikalni motor, i ono kako sam zamislio nije dobro... previše su te cijevi fleksibilne, tako da sam izmjenio sad dio di se montira vertikalac i neusporedivo je čvršće:
[attach=3]
u ovo:
[attach=4][attach=5]


Dakle, slijedi bušenje staklenke, testiranje na propuštanje, punjenje elektronike unutra, balansiranje plovnosti i prvi testovi :)[size=78%]   [/size]

"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: ROV podmornica

Reply #51
A zasto jednostavno ne izbusis okvir pa ce voda sama ulaziti to jest izlaziti kada ga budes dizao van bude ti laksi okvir
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: ROV podmornica

Reply #52
Dobra ideja! Biti će jednostavnije za puniti/prazniti svakako ;)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: ROV podmornica

Reply #53
Drago mi je da je tema još aktivna,baš me zanimaju probni zaroni.
Dokumentiraj to sve sa nekon podvodnon kameron  ;D
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: ROV podmornica

Reply #54
Obećajem :) malo sporo idu radovi jer sam opterećen drugim obavezama, al sta je tu je.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."


Odg: ROV podmornica

Reply #56
A di je build log, nisam ga vidio tu na forumu...
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: ROV podmornica

Reply #57
Moj? Nisam ja dovoljno skoncentriran za buildlog. Kad me ulovi, sumanuto sastavljam a tek onda se sjetim fotkat. A i nikad neznam kaj bu ispalo... Makar naspram tvoje igračke, moja je jednostavna ko pasulj...

Odg: ROV podmornica

Reply #58
Steta, volim pratit build logove tu na forumu, uvijek su mi inspirirajuci, a na neke potpuno odvalim :)

U medjuvremenu, odlucio sam cep na onoj staklenci zamjenit aluminijskim. Morat cu kod tokara da mi ga napravi, onda ce mi bit puno lakse i cvrsce kablove progurat kroz njega... Unutra cu za sad izrezbarit kalup za komponente od epo depron kombinacije. Moram to zavrsit do 13.06. kad idem 2 tjedna na GO di cu se igrat sa zaronima i daljnim testiranjima.
 
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."